Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Warlords of Draenor" - WoW Expansion

emre3877

Öne çıkan mesajlar

tamam işte open world pvp istiyosan
pvp flagini açarsın, bu kadar basit.

pvp olsun ama benim istediğim gibi olsun dünyanın en saçma şeyi.
bu basamaktan sonra şunu dicekler çünkü

"ya item level ortalaması denk değilse pvp olmamalı ıslak rüya oda qqqq"
"ya farklı classlar arası olmamalı çok adaletsiz saçma"

a bu gelecek.

GET GUD
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

yahu diyorum ki, biz de o yollardan geçtik.
yetememek bu başka bişi deil.
MMO olan oyunda, PVP serverına girip de aman bu olmasın demek harbi gerizekalılık herhalde.
PVE ye gir, istediğinde pvp tagini aç nolacak?

Tecavüze uğruyosan, arkadaşlarını çağırırsın.
Al bak bi keresinde, lvl 55 falan ken tarren mille destek için gittiydim arkadaşa. Akşama kadar savaştık orda, 60-70 kişi olmuştuk en sonunda.
tek level bile alamadım ogün ama eğlendim, lowbielerde quest falan yaptılar yapabildikleri kadar.

Yaşayan bi dünya hissi verir,
sizin gibi yetolar yüzünden oyun tamamen mekanik, outdoorda hiç bişi olmayan, dışarı çıkmaya bile gerek duyulmacak saçma sapan bi oyun oldu.
Ben ki vanillada bile casualın allahıydım, 4-5 ayda 60 yapmıştım yani karakteri, bir kere bile şundan şikayet etmedim.

Akşam 2 saat girdiğimde sürekli camp yiyor ve arkadaş falanda bulamıosam ( nereye gittiyse artık millet ) kaparım oyunu dışarı çıkarım. Subs iptal ettirmem.

Seninki, dürüm döner isteyip YAE BU NİYE PİZZA DEĞİL YAE demek gibi bişey.
pizza isticen o zaman, pve serverda oynıcan, end game e gelince pvp flagini açıcan

abi senin geçtiğin yolların temelini biz attık ilk olarak onu bilerek konuş. siz daha agu agu quest nerede diye sorarken biz field marshal'a kasıyorduk TM'de. çoğunuz EU yetosudur, oyun çıktıktan aylar sonra başladınız oynamaya. sikko gibi konuşmaya geldiğinde en çok sizin ağzınız laf yok.

pve serverında tagini açmakla pvp istemenin hiçbir alakası yok çünkü karşındaki adamında tag açması gerek. bu pvp değil, duel oluyor.

yetersizliğinden dolayı tekrar ediyorum. pvp istemek demek değildir level 20'de level 60 adamlar ile kapışayım. open world eşit veya makul şartlarda olabilen* bir şeydir. oyuncu sayısını falan bir kenara koyuyorum, zerg falan zaten hak getire ama onun dışında karşındaki kişinin sana 1 kere vurarak öldürmesi pvp değildir. zevk alanda işsiz ve mazoşisttir.

dünyanın canlı bir his vermesi içinde pvp yapılan zone'un level 30 olması ve pvp yapanların level 60 olmasına gerek yok. insanlar belli zonelarda belli level aralıklarında pvp yapar. yine canlı olur. herkesi aynı zone'da pvp yaptırma gibi bir şart koşuyorsan o zaman level adjustment yaparsın. level 10 adamda participate eder level 60'da. diğer türlü zone'lara level adjustment koyarsın level 30 zone'a gelen adam level 30'a delevel edilir en azından oradaki oyuncu ile pvp yaparken iki tarafta yapılan pvp'den zevk alır. biri vurup diğeri instant öldüğünde zevk alan iki tarafı da sorgularım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Suark said:

yahu diyorum ki, biz de o yollardan geçtik.
yetememek bu başka bişi deil.
MMO olan oyunda, PVP serverına girip de aman bu olmasın demek harbi gerizekalılık herhalde.
PVE ye gir, istediğinde pvp tagini aç nolacak?

Tecavüze uğruyosan, arkadaşlarını çağırırsın.
Al bak bi keresinde, lvl 55 falan ken tarren mille destek için gittiydim arkadaşa. Akşama kadar savaştık orda, 60-70 kişi olmuştuk en sonunda.
tek level bile alamadım ogün ama eğlendim, lowbielerde quest falan yaptılar yapabildikleri kadar.

Yaşayan bi dünya hissi verir,
sizin gibi yetolar yüzünden oyun tamamen mekanik, outdoorda hiç bişi olmayan, dışarı çıkmaya bile gerek duyulmacak saçma sapan bi oyun oldu.
Ben ki vanillada bile casualın allahıydım, 4-5 ayda 60 yapmıştım yani karakteri, bir kere bile şundan şikayet etmedim.

Akşam 2 saat girdiğimde sürekli camp yiyor ve arkadaş falanda bulamıosam ( nereye gittiyse artık millet ) kaparım oyunu dışarı çıkarım. Subs iptal ettirmem.

Seninki, dürüm döner isteyip YAE BU NİYE PİZZA DEĞİL YAE demek gibi bişey.
pizza isticen o zaman, pve serverda oynıcan, end game e gelince pvp flagini açıcan

abi senin geçtiğin yolların temelini biz attık ilk olarak onu bilerek konuş. siz daha agu agu quest nerede diye sorarken biz field marshal'a kasıyorduk TM'de. çoğunuz EU yetosudur, oyun çıktıktan aylar sonra başladınız oynamaya. sikko gibi konuşmaya geldiğinde en çok sizin ağzınız laf yok.

pve serverında tagini açmakla pvp istemenin hiçbir alakası yok çünkü karşındaki adamında tag açması gerek. bu pvp değil, duel oluyor.

yetersizliğinden dolayı tekrar ediyorum. pvp istemek demek değildir level 20'de level 60 adamlar ile kapışayım. open world eşit veya makul şartlarda olabilen* bir şeydir. oyuncu sayısını falan bir kenara koyuyorum, zerg falan zaten hak getire ama onun dışında karşındaki kişinin sana 1 kere vurarak öldürmesi pvp değildir. zevk alanda işsiz ve mazoşisttir.

dünyanın canlı bir his vermesi içinde pvp yapılan zone'un level 30 olması ve pvp yapanların level 60 olmasına gerek yok. insanlar belli zonelarda belli level aralıklarında pvp yapar. yine canlı olur. herkesi aynı zone'da pvp yaptırma gibi bir şart koşuyorsan o zaman level adjustment yaparsın. level 10 adamda participate eder level 60'da. diğer türlü zone'lara level adjustment koyarsın level 30 zone'a gelen adam level 30'a delevel edilir en azından oradaki oyuncu ile pvp yaparken iki tarafta yapılan pvp'den zevk alır. biri vurup diğeri instant öldüğünde zevk alan iki tarafı da sorgularım.

selam,
en süper senmişsin demekki, biz daha oyuna başlamadan oyunun alphasında hatta oyun daha kodlanırken oyunu oynuomussunuz da bilememişiz
hatamızı affet büyük usta.

ben pvp istediğim zmana
level 20 ken
level 60 la kapısmak ıstıyorum
ve boyle olmasaydı zamanında, unsub ederdim.

okey?
ayrıca,
savaşmanın kendisinden zevk alan, challange de seven insanlar var bu dünyada. Karşımdaki adam zaten dengim oldugumda bana yenilecegi için, kötümsü bi tat bırakıcak azımda.
Hep yen hep yen, nereye kadar yahu
Sosyal ağlarda paylaş

abi level adjustment, herşey nizamlı intizamlı olunca güzel olacağını mı zannediyorsun sen gerçekten?

wow'un olayı, vanilla'daki olayı o dengesizliklerini oyuncular kendi kendilerine çözüm üreterek halletmesiydi.

bana 1 tane nightelf oyuncusu söyle wetland'dan geçerken hayatının corpse run'ını yapmamış.

4-5 kişi toplaşıp lvl 3-5-10 karakterlerle sırf ironforge'a geçmek için o timsahlardan falan birbirimizi kollayarak geçiş, tam o sırada levellayan bir horde gelir gank manyağı yapar falan o hayal kırıklığı vs. güzeldi. wow'da. arathi'ye girdiğinde alliance ile lvl 40'lara varmış oluyordun, horde geliyordu aynı haritaya 30 seviyelerinde ağzını burnunu kırıyordun seni lvl 15-20'de ganklayanları (aynı oyuncular olmasa da horde olduğu için o intikam hissi)

tanaris'te ki goblin guardlar tarafından dayak yemek bile insanı sinir sahibi olmaya yeten bişeydi ama yine de güzeldi. insanların tek başına gücünün yetemediği şeyler vardı oyunda. guardlar, king crush vs. gibi moblar (world raid boss demiyorum)

sizin bu savunduğunuz end game pvp, end game raider olma hayalleri toplasan % 10-20si ancaydı wow oyuncularının.

benim ilk karakterimi 60 yapmam 6-7 ay sürmüştür çok rahat. o ilk oynamanın keyfiydi elbette ki. ama sonrasında her level kastığım karakterde bu yaşadığımız problemleri çözmenin yolunu keşfettik hep.

şimdi çok fazla blizzard kontrolü var yapılan ve yapılacak şeylerde. diyorum ya high lvl adamı low level zone'lardan geçerken görmen imkansıza yakın vaziyette işi olmuyor çünkü.

o bahsettiğiniz 90 lvl adam yine gelip lvl 10 adamı ganklar adamın huyu varsa buna bir engel yok ki?

asıl o 90 lvl adamı durduracak olan diğer yüksek levellılardan yardım isteme durumunu ortadan kaldırdı blizzard yeni düzenlemeleri ile.

ayrıca belirtilmiş pvp server girişinde der kurallar satırında ; "burası pvp serverı ağlama."
Sosyal ağlarda paylaş

süper olduğumdan dolayı değil, siz daha ıslak rüyalarınızda wow'u görürken biz CB'dan itibaren US'de oynamaya başladığımız için daha öndeydik. siz thottbot yetoları alt tab ile quest objective bulmaya çalışırken biz thottbot'a o verileri yüklemiştik. kimse bize guidelar, quest obj'leri, haritalar sunmadı. ilk raidlere girildiğinde bossun abilityleri bile bilinmiyordu tek tek öğrendik. sizin gibi google'a yazarak yapmadık o işleri.

20'ken 60 ile kapışmak istiyorsan o da senin oyunculuk seviyenin aynasıdır zaten. ezilmekten zevk alan bir adamsın demek ki. çünkü 20 olarak asla 60'i öldüremezsin, ezilirsin. aynı noktaya dönüyoruz, ezilmekten zevk alıyorsun.

40 level üstünle kapışmak challenge değildir. damage vuramadığın target ölmez. ölmeyen target'ı öldürmeye çalışmak challenge değil yetoluktur.

get gud.
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha adama bak yahu
bizde totbot ne zıkkımsa kullanmadık bro
çünkü gerek yoktu.

"olm adam böyle ölmedi şunu yapalım" diyoduk. Hani sosyalleşme falan
hiç bi zamadna level 60 falan hayalleri olmadı bizim ekipten kimsenin.
aylar sürdü zaten oralara ulaşmamız.

Sen bu kadar vakitte bunları yapabilmişken, seni gankleyen adam için birini çağıramaman çok acınası olmuş.

ha bu arada bişi sorucam,
madem bu oyunda en birinci sendin, nasıl senden yüksek levellı adamlar(20+) seni gankleyebiliyordu?

Adam blizzardın B si çıktı abiler.

Bu arada,
pvp serverına yetemeyen adamın get gud demesi çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

quixef said:

Lol Vanilla da end-game pvp yoktu diyen de çıktı ya.

High Warlord?

high warlord vs title'lar çok sonra geldi oyuna. ben ondan bahsemiyorum ki. benim karakter de lt. commander da mesela.

Çok sonradan anladığın ne bilmiyorum tam olarak ama Honor system ve rank ler oyuna Patch 1.4.0 ile eklendi ki Vanilla bitişi 1.13 tü. Dolayısıyla gayet te başlardaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hahaha adama bak yahu
bizde totbot ne zıkkımsa kullanmadık bro
çünkü gerek yoktu.

"olm adam böyle ölmedi şunu yapalım" diyoduk. Hani sosyalleşme falan
hiç bi zamadna level 60 falan hayalleri olmadı bizim ekipten kimsenin.
aylar sürdü zaten oralara ulaşmamız.

Sen bu kadar vakitte bunları yapabilmişken, seni gankleyen adam için birini çağıramaman çok acınası olmuş.

ha bu arada bişi sorucam,
madem bu oyunda en birinci sendin, nasıl senden yüksek levellı adamlar(20+) seni gankleyebiliyordu?

Adam blizzardın B si çıktı abiler.

Bu arada,
pvp serverına yetemeyen adamın get gud demesi çok komik.

okusaydın yazılanları ganklenen değil gankleyen olduğumu bilirdin. ayrıca evet alt kastım, alt kasarken ilerleyen aylarda bence gank yedim fakat birden fazla accountum olduğu için kendi işimi kendim gördüm, 10 dk uçup yardım için dilenmedim.

kendimden 20 level düşük adamlara da 1 kere vurarak öldürmekten o kadar ay boyunca 1 kere zevk almadım.

kendi yapamadığınız şeyleri başka insanlar yapıp da hala eleştiriyor diye ağlamayın. yapamadığımızdan değil yapıp da yaptığımız şeyden zevk almadığımız şekilde yorumlayabiliyoruz.

kritik yapmak için her zaman ezilen taraf olman gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

e zevk almadyısan nıye vurdun?Kazara aoe yaparken mi denk geldi adam :p

oyunun kitabını yazan biri olarak,
ganklendiğinde neden arkadaşlarını cagırmadın?
ayrıca buna dilenmek değil, MMO deniyor
hani başka oyuncularda falan var oyunda.
sosyalleşmek konuşmak geyik yapmak ve yardımlaşmak oyunun içinde olan şeyler.
Sen sevmeyebilirsin ama güzeldir başkalarından yardım almak,
buna dilenmek diyosan,
raidde heallanmakta dilenmek yani =)

"AMA BEN HIC HEALLANMADIM OYUNUN KITABINI YAZDIM KIMSEDEN HEAL DILENMEDIM BOSLARI HEP BEN KESTIM"
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Seru said:

quixef said:

Lol Vanilla da end-game pvp yoktu diyen de çıktı ya.

High Warlord?

high warlord vs title'lar çok sonra geldi oyuna. ben ondan bahsemiyorum ki. benim karakter de lt. commander da mesela.

Çok sonradan anladığın ne bilmiyorum tam olarak ama Honor system ve rank ler oyuna Patch 1.4.0 ile eklendi ki Vanilla bitişi 1.13 tü. Dolayısıyla gayet te başlardaydı.

kronolojik olarak vanilla nereye aittir bunu tartışmam. fakat amerika ve avrupa betadan beri soluksuz wow oynayan biri için 3 ay çok ciddi bir süreydi. ben de siteden baktım bakmasam bana 1 yıl gibi geliyordu :)
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü adam saldırıyor ne yapacaktım? emote falan yapardık no, stop falan diye baktım senin gibi bir tip durmuyor çok zevk alıyor her swingde miss, parry, block görmekten vururduk gönderirdik mezarlığa bir soluklanır gelirdi.

neden birini çağırma ihtiyacı duyayım ki kendimin zaten bir sürü capable karakterim varken?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...