Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alexander (a.k.a. Büyük İskender)

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
ha bu arada "İskender döner"in nerden geldiğini anlıyoruz[ signature ][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
......
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

kebab değilmiydi. yada esprimiydi neydi bişey patladı ama. Ala ala ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 Kasım 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
said:
Cuce, 29 Kasım 2004 10:05 tarihinde demiş ki:
Sam az önçe "genclerin tarıf filmi kulturu Braveheart'tan kalmış" diyordun simdi ise ıkısını karşılastırıyorsun, bu iki film aynı şey değil anla bunu.

siz ondan anladığınız için onu örnek verdim.. :-p

filmi beğenmeyen ne kadar insaın yazısını okuduysam şurada eleştiriler şu iki şekilde:

"matrix gibi action bekledim bulamadım"

"iskender'in uçkur maceralarından ibaret film"

Valal her soylenenı kendı ısıne gelıcek sekılde anlayıp alakasız bı sekılde ortaya koyman benı kıl edıyo sam.
Nerde kim matrıx demıs nerde iskenderın koca ordularla tek başına savaşmasını ıstemıs kendı kafana gore okuma yazılanları.

Persepolisin yakılışı yok, Iskenderin firevun oluşu ki bu tanrılaştıgı andır, anadoluyu feth edişi mısırı feth edişi, yunan şehırlerıne kendını kanıtlaması, ilk savaşları zaferlerı ki bence en onemlı savaşları onlar, filmde "gitti mısırı anadoluyu aldı fırevun oldu" diye gecılıyor bu kadar 4 sanıye, ama ardından 3 bucuk saatlık fılmın en az 1-1 bucuk saatınde Iskenderın erkeklerle gözgöze geldıgını goruyoruz.

Bu adam kuşum aydın değil tarıhteki en onemlı lıderlerden biri, bu film bize hangı sıyası kararını hangı politik başarısını hangı kulturel hareketini acıklamış iskenderin? yok film boyunca soylenen hıc bırsey yok, boş boş savunuyorsun filmi.

Hanı filmde şünu soyledıler bu yuzden sevdım soyle acıkladır bunları sunları desen tamam, ama yok.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Film kötü açıkçası bunu yönten ancak savaş+tarih filmi yapmak isteyen hevesli bir yönetmen kalitesini üstüne çıkamamış. Keşke bu konuyu tecrübeli bir yönetmen ele alsaydı. Filmde güzelce vurgulanan bir kaç şey vardı (iskenderin neden sınırları doğuya zorladığı, inişli çıkışlı durumu vs) fazla önyargıyla yaklaşmamak lazım ama cücenin dediği gibi bir çok önemli şey atlanmış ve film kötü eleştiriye fazlasıyla açık.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm bunu bilmiyordum ama bana verdiği izlenimi aktardım tarafsız olarak :p zaten sanırım eski tarih ile ilgili bir filmi yok bu adamın? Hmm Wolfgang yapsaymış keşke filmi

[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 02 Aralık 2004 21:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

loooooooooooooooooooooooooooool

ardeth'cim wolfgang petersen'den 5 tane toplasan bir platoon çıkaramaz, çok talihsiz bir açıklama yapmışsın.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adam Troyu yapmadı mı? Konu hakkında gerçekten bilmediğim bir nokta var sanırım bukadar tepki gösterdiğine göre :) Zaten kimse benim sinema sever olduğumu söylemedi :p[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

troy ii bir film deildi..Ama alexander the gay (A.K.A İskender döner)'in yanında Mukkemel kalıyor..İnsanın bidaa izleyesi geliyor..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
......
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bu konu altındaki hatayı yazıyorum,

zevklerinizi ve renklerinizi başka insanlara empoze etmeye çalışmayınız :)[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

zevkler ve renkler başka birşey ancak "linkin park rolling stones'dan iyidir" demek gibi birşey senin yaptığın.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 02 Aralık 2004 22:58 tarihinde demiş ki:
zevkler ve renkler başka birşey ancak "linkin park rolling stones'dan iyidir" demek gibi birşey senin yaptığın.. :)

ilk defa sam'e katildim bu topikte.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

ama hala aynı noktadasınız olmuyor :)
ciddi olarak insanların zevklerine kendi kalıplarınızı biçmeyin kardeşim çok uygunsuz, konu zevk olduğu ve bu zevk başka insanların hayatına müdahale etmedikçe onların özgürlüklerini kısıtlamadıkça, adamın zevkini yanlışlamak doğru değil, tasvip etmezsiniz o ayrı ama kabullenememek çok daha ağır bir vaka.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 02 Aralık 2004 23:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

troy'un sonunda agamemnon'un erol taş'mışçasına öldürülmesi için abuk sabuk şekilde hikayenin değiştirildiği bir film değil, sırf vurdu kırdı bekliyorsanız fazla tatmin etmeyebilir.. onun dışında gayet güzel bir film..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

vurdu kırdı yokki zaten sallanan bi kamera8heralde kılıcın ucuna taktılar ne bilyim) bide bol bol sağdan soldan fışkıran dometes var

nerde o braveheart sahneleri efenim...
hadi onu geçtik kendi yakın türü gladyatörün başındaki savaş bile daha güzeldi buna kıyaslarsak

zaten filmin savaş kısmı dışı midemi bulandırdı

gitmeden önce iyi düşünün derim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 03 Aralık 2004 15:11 tarihinde demiş ki:
troy'un sonunda agamemnon'un erol taş'mışçasına öldürülmesi için abuk sabuk şekilde hikayenin değiştirildiği bir film değil, sırf vurdu kırdı bekliyorsanız fazla tatmin etmeyebilir.. onun dışında gayet güzel bir film..

sadece vurdu kırdımı yok?
Duzgun dıyaloglar yok(ki cok onemli).
Karizma yok(koca iskenderde velet olmsus resmen).
savaşlardan hic bişi annamadım ki bir suru hata var..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
......
Sosyal ağlarda paylaş

valla yüzükleri
n efendisiyle başlayan savaş çılgınlıgı truvada idare ederdi ama iskenderrde berbat bi kere çekimler çok kötü özellile hindistan da yapılan savaş kısmında ayrıca filmde herkesinde dedigi gibi gay filmi gibi olmuş hareme giriyon maşşalla bi burka eksik gibi kızlar kapalı heryerleri :) sonra iskenderin pers kıralınnı yanına yaklaşıp mızrak atmaya çalıştıgı sahnede maşlaal perslerin ordusu resmen köylü den daha az savaşmasını bilen birisi gibi sanki aşçıları almış koymuşlar oerduya aadamın mızragının ucuna kaar geliyo iskender pers mızrakçısı saplamadan sap gibi durup bakacak mübarek ne savaştı saçma sapan öle hayatımda gördügüm en kötü filkmelerden birisiydi bence birçok konu olalar iyi olarak bi angelina vardı valla filmi kurtarsın diye almışlar galiba onuda ama insan biraz daha sahne agırlıgı koyar filmin başında ortasında sonunda az bi gözüküp kaybvoluyor 4 evlilik yaptı falan diyo bir pers kraliçesi gözüküyor kalanı oglancıklar ve iskender den oluşuyor kısacası iyi yönü görünmeyen yada kötü yönleri çok fazla oldugundan iyi yönleri gözükmüyor gören varsa sölesin (gayler hariç) bu lafım için onlar için süper bir film olmuş olabilir[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

Koskoca filmde vurgulanan iki şey var: 1. İskender biseksüeldir, 2. İskender makedondur.
Gerisi bir kaç sahne haricinde boş olmuş. Sen git firavun ol adam seni sürekli erkeklerle kaynaşırken göstersin.
Savaş sahneleri cok kötü, sondaki fil ile karşılaşması olmasa rezalet bile denilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...