Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

öyle öyle. yani senin yazdığından yola çıkıp genel bir durumu anlattım aslında. o malfuriona özel değil.
o adamların yaptığını ben de yapıyorum bazen cidden motivasyon işe yarıyor.
birini sırf flamelemek o oyuncuyu direkt olarak demotive ediyor hiç oynayamıyor sonra.
aksine davrandığım zamanlarda çok iyi sonuclar aldığım oldu aslında.

ama tabi cidden gerizekalı olanlar oluyor onlara ne desen boş.
Sosyal ağlarda paylaş

nayu said:

ben rank 8'im 1700 falan maç atmısım abi.adam rank 35 160 maç yapmıs ve aynı takıma yerleşiyoruz.ve adam gidip en gereksiz yerde en gereksiz hero'yu alıyor.blizzardın matchmaking sistemi tamamen tırt.O adamın sucu yok onunla beni aynı takıma yerleştiren sistemin fail'i

Yalan olmasın (3 assa bes yukarı mertebe olarak sölüyorum) 30 maç bile olmadı sanırım rank 12 ye almisti ranked, unranked 450-500 fln vardir.

Yeni mmr gelene kadar sikmayin kendinizi az kaldi
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle yaklaşık 500 civarı HL maçım var rank 20 küsür.
Kardeşimi 50 maçta rank 12 yapmıştı <3

Rank olayı da maç sayısı da bi boka yaramıyor.

Normal MMR ları görebilse kimse QQ yapmayacak belki "haa bu adamda benle aynı MMRda" diye.

Şimdi adamın zoruna gidiyo total 100 maç yapmış rank 35 adamla denk gelmek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Talentlar var item yerine belli levellarda açılan bi de her heronun iki farklı ultisi var birini seçiyorsun. Özünde item mantığıyla aynı bir heronun genelde 1-2 viable buildi oluyor onu yapıyorsun bazı talentlarda karşı takıma göre falan değişiyor.

Öteki mobalardan en önemli farkı farklı mapler olması. Her mapin kendine özel objectivei oluyor. Farm yapma olayı yok levellar da ortak her laneden exp alıp objectiveler için toparlanılıyor genelde aksiyona giriş hızlı oluyor. Oyunlar ortalama 20 dakika sürüyor zaten öbür mobalara göre kısa baya.

Özetle öğrenmesi falan kolay baya yeni mobaya başlayacaksan ve blizzard oyunlarını seviyorsan mantıklı seçim.
Sosyal ağlarda paylaş

en onemli kismi atlamissin :P

maclar kisa suruyor ve embesillerle oynasan ve mac boyunca dayak yiyip core %10 a inse bile karsi takim mallik yaparsa maci cevirme sansin var :P gecen ole yeter birakalim dedigimiz bir maci cevirip kazandik vs vs

ikinci en kilit noktasi ise XP ortak oldugundan ve gold farm vs olmadigindan tek bir iyi oyuncu butun takimi tasiyamiyor diger mobalardaki gibi, oyun sonunda bir karakter almis basini gitmisken digerleri surunmuyor. oyuncu olumleri takimi digerler mobalardaki gibi cezalandirmiyor, oyun basinda tek wave minionlari oldurmek hero oldurmekten daha cok kazanc sagliyor ve objective kacirsaniz bile waveden gelen xp dengeliyor durumu

butun bunlar birlesince ortaya takim ve karar alma odakli bir oyun cikiyor, takim ne kadar iyi koordine olur ve dogru kararlar alirsa kazanma sansi o kadar artiyor, nerde dusmanla kapisilicak nerde geri cekilip baska taktikle oynanicak filan.

herolarda tekduze degil, malfurion ornegi verilmis misal onun olayi damage i onceden tahmin edip castlemek, damage olduktan sonra o kadar efektif olmiyor, lili takimin dustugunu gordugunde ulti patlatirken malf onceden damage i kestirip ultisini erken acmak zorunda, buna karsilik karsi takim amele gibi dalarsa kaybeder ama geri cekilirse malf in ultisi harcanmis olur filan
Sosyal ağlarda paylaş

Malibu said:

Aynen öyle yaklaşık 500 civarı HL maçım var rank 20 küsür.
Kardeşimi 50 maçta rank 12 yapmıştı <3

Rank olayı da maç sayısı da bi boka yaramıyor.

Normal MMR ları görebilse kimse QQ yapmayacak belki "haa bu adamda benle aynı MMRda" diye.

Şimdi adamın zoruna gidiyo total 100 maç yapmış rank 35 adamla denk gelmek :)

yeni başlayan biri ile oyuna girmek zoruma gidiyor açıkcası ben 1700 maç yapmısım 1250 küsürü HL bunun ama birisi gelip oyundaki hero yu bilmiyor o map de hangi hero daha iyi olur onu bilmiyor total 160 maç yapmıs bunun en fazla 40 tanesi HL dir diye tahmin ediyorum ve gelip benimle aynı takımda eşleşiyor.böyle mmr mı olur ?
Sosyal ağlarda paylaş

nayu said:

yeni başlayan biri ile oyuna girmek zoruma gidiyor açıkcası ben 1700 maç yapmısım 1250 küsürü HL bunun ama birisi gelip oyundaki hero yu bilmiyor o map de hangi hero daha iyi olur onu bilmiyor total 160 maç yapmıs bunun en fazla 40 tanesi HL dir diye tahmin ediyorum ve gelip benimle aynı takımda eşleşiyor.böyle mmr mı olur ?

Felaket bişey abi o zaten. Hoş arada benle aynı sayıda maç oynamış adamlarda kötü oynuyor ama sanmıyorum ki hep öyle oynasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

problem mmr iken placement pek bisiyi cozmiycek. hala kafalari basmiyor elonun tamamen single player oyunlarda ise yariyan ama takim oyunlarinda cuvalliyan bir sistem oldugunu. ustune kufur gibi takim ortalamasini aliyorlar birde matchmaking icin, rank ve mathes played devreye girince iyice civiyor sistem. adam arkadasi ile basliyor veya sansi yaver gidiyor mmrini 2800 de sabitliyor ama %50 w/l blizzard tarafindan zorlandigindan 2800 den hakettigi 2200 lere dusmesi teknik olarak 500 oyunda filan mumkun.

birde hani kabul edelim lol kadar, dota kadar playerbasei yok oyunun ve uzun siralar ile oyunculari kacirmak istemiyor blizz. adil bir matchmaking yapmasi icin 10dk yi bulan siralara katlanmak lazim onuda cogu oyniyan istemez.

2800 johanna geldi iste gitmis en dandik talentlari almis (johanna ile regen master ne ya?), gerizekali 1v4 daliyor ve pesinden gidip bende olmedim diye soyleniyor "NE BICIM SUPPORTSUN" diye, daha ne zaman divelayip ne zaman geri cekilmesi gerektigini bilmiyor adamlar

son oyundada tyrande karsisina malf geldi diye daha girer girmez "no healer gg" yazdi salagin teki, hem abathur hem zeratul var karsi takimda, starfall yerine cogu kisiye cop gorunen shadowstalki aldim ve zeratul ile abathuru oynatmadim (bir yandan telefonla konustum birde mac boyunca asfdsdf), bastan throw kafasinda olan nazeebo oyun boyu teamfightlara girmedi birde neredeyse ve oyun sonunda bizim S-H ye "Dont question my play ever again!" cekti kazandigimiz halde asfsfdsa, ne aptal insanlar oyniyor su oyunu ya
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

beyler tamamen noob olarak soruyorum.

şimdi bende starcraft 2 ek pakediyle var, onu kurmadan oynanıyor mu?

birde item falan yok ya bunda, oyun tekdüze değil mi? herolardaki kostumizasyon opsiyonlarımız neler?

uzun vade de oynanır mı?

bir moba ya baslayacagım ama lol, dota 2, HoS arasında kaldım.

HELP!

Oyun tekdüze değil ya, herolar baya farklı birbirinden. Sınıfları aynı olsa bıle her hero nevi şahsına münasır.

Optimizasyon olayıda talentle gelio işte, bazı herolarda fazla seçeneğin yok tabi ama bazılarında gameplayini baya degıstırıyor verdıgın talentler.

Öyle yani, zevkli baya uzun vade oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun matchmaking'i gerçteken BERBAT. 2 ay oynadıktan sonra tekrar başladığım noktaya geri döndüm. Şunlar mutlaka oluyor oynarken; bir veya daha fazla kişi kesinlikle laf dinlemiyor, tek kelime etmiyor maçın başından sonuna kadar. Pick fazında bir kişi, alma onu dememize rağmen son derece gereksiz bir hero pickliyor. İnanılmaz derecede kötü oynuyor birisi, maç sonunda bakıyorsun senin 700+ maçın var adamın 120. maçı, talentler filan aman allah. Sanki adam talentleri resimlerine göre seçmiş gibi. Takım savaşlarında da şey çok oluyor, zaten iki kişi kayıp etmişiz adamlar 3vs5 dövüşüyorlar. Ya geri kaçsana arkadaşım vaktin varken. Kazanınca da karşı takım bu dediğim kötü örneklerden oluyor, bu kadar yani. İyi oynadık kazandık filan demek mümkün değil. Kazanmayı mallık faktötü belirliyor. Son olarak aman diyim oyunu erken saatlerde oynamayın, çok yüksek ihtimalle yanınza vereceği adamlar çöp olacak.
İyi saç yolmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

19'dan 29'a gelmeyi başardım dün. (pardon dün 19 değildim, oralardan buraya düştüm) Sanırım gergin oynamamak lazım daha fazla hata yapıyorsun. Genel olarak bayağı uğraşıyorum kazanmak için. Zaten picklediğim hero'lar belli böyle abuk subuk bilmediğim şeyleri seçmiyorum. Ama işte olmayınca olmuyor. Biraz insanlar şey gibi oynuyor bu oyunu, takım arkadaşım kazansın ben de onunla beraber kazanırım. Hiç yardım etmek laf dinlemek filan yok. Yukarda birileri demiş Malf'ın healının hot olması konusunu. Seviyorum cok malf, millet demeye başlıyor senin heal az filan. YA allahım siz mal gibi girişmezseniz benim healım kötü olmaz ki. Adam gibi oynayın, yok abi biz kuduz köpek gibi saldıracağız sen heal et. T.T
Sosyal ağlarda paylaş

malf çok iyi ya. beğenmeyen hotumu yesin. malf revamp işe yaradı.

hiç hatırı sayılır miktarda outheal olduğumu hatırlamıyorum. hotun kendine göre avantajları var. precast olabildiği pozisyonlar oluyor. mana efektifliği olarak haliyle net önde. kuduz gibi oynayan adamı zaten burst heal da istisnasız kurtaramıyor ki. rehgar, uther ultiyi team fight başlamadan harcatan oyuncular var mesela. kimisinin hiç geri vitesi yok.

üzerine konuşulacak şeyler var gerçi. mesela lvl1 regrowth talentı. onun moonfire etkileşimli bir şey olmaması lazım. 10 mana fazla verdim bir moonfire attım fazla hybrid bir yaklaşım. saf supportluk bir talent lazım. innervate talentı öyle mesela. twilight dream çok patato kalıyor çünkü tranq açık değilken melee range'e girince malf'ı paketleyip ashenvale'e geri yolluyorlar. moonfire buildlere metada yerini alması için bir güzellik yapabilirler. tabelası güzel, ona lafım yok. mesela 7'ye bir moonfire talentı çakabilirler.

bir de blizzard'ın yama notlarında itiraf ettiği regrowth talentının kaldırılan protective shield'ın yerini dolduramaması.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...