Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ateist profesöre mektup

goldbären

Öne çıkan mesajlar

Belki bir çoğunuz televizyonda veya internette karşılaşmışızdır ateist profesörlere, profesör deyip dinlediğimiz, tavsiyelerine uyduğumuz adamlar televizyonda ve yazılarında haşa sümme haşa "ALLAH YOKTUR, DİN İNSANLARI GERİ BIRAKIYOR" tarzında açıklamalar yapıp toplumu dinden uzaklaştırıp, kendileri gibi ateist yapmaya çalışıyor...

Bende bu kendini bilmez profesörlere ve diğer kendini bilmez ateistlere bir kaç cümle yazma ihtiyacı hissettim...

Ey Gafil..! Hiç mümkün müdür ki, böyle muhteşem bir saltanatın başında bir Sultan-ı Hakim olmasın...

Ey Sersem..! Şu kainattaki gezegenlere bak! Kaç milyar yıldır rotasını sapmadan ve birbirine çarpmadan hareket ediyor.

Ey Tabiat bataklığına düşen adam..! Bir iğne bile kendi kendine olamaz iken şu muhteşem, nizamlı ve intizamlı kainat nasıl kendi kendine olabilir veya tesadüfe verilebilir?

Çok basit bir örnekle devam edelim...

Mesela bir nesneyi göz önüne alalım örneğin bir elma...

-Bu elma tam insanın eline göre ayarlanmış.

-Bu elma tam insanın göz zevkine göre ayarlanmış

-Bu elma tam insanın istediği gibi harika kokuyor.

-Bu elma tam insanın çiğneyebileceği şekilde ayarlanmış.

-Bu elma tam insanın midesindeki asitlere göre ayarlanmış

-Bu elma tam insanın ihtiyacının olduğu vitaminler içeriyor.

Peki sizce bu elmayı bizi tanımayan ve bilmeyen, aklı, ilmi, şuuru ve kudreti olmayan toprak mı? Hava mı? Güneş mi? Yoksa su mu yaptı?

Eğer aklınız varsa ve bozulmamışsa anlarız ki bu elma tesadüfen veya kendi kendine oluşması mümkün değil.
İşte bizde ona Hakim-i Ezeli , Kadir-i Zülcelal olan ALLAH diyoruz.

Selam ve dua ile...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben paticik'te ki bu tarz söylemlerden çok sıkıntı duyuyorum oldukça eski bir üye olmama rağmen, ekran görüntüsünü kaydettim. Yönetim bu tarz ifadelere serbestlik tanımaya devam ederse ciddi anlamda konuyu savcılığa taşıyacağım.

Konunun din ile nasıl bir alakası var anlayabilmiş değilim ama her fırsatta inançlı insanların değer verdiği konularda bu tarz kelimeler sarf edilecekse buna bir son verilmesi daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mc_Lovin said:

Ben paticik'te ki bu tarz söylemlerden çok sıkıntı duyuyorum oldukça eski bir üye olmama rağmen, ekran görüntüsünü kaydettim. Yönetim bu tarz ifadelere serbestlik tanımaya devam ederse ciddi anlamda konuyu savcılığa taşıyacağım.

Konunun din ile nasıl bir alakası var anlayabilmiş değilim ama her fırsatta inançlı insanların değer verdiği konularda bu tarz kelimeler sarf edilecekse buna bir son verilmesi daha iyi olur.

internet burası

rahatsız oluyorsan yukardaki çarpıya basıp başka sitelere yelken açıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...