Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

işte corruption geliri azaltıyor, bu yükseltir, 5 ajanlada limitli olmadığı için oyun bu şekilde, 10 tanesini kendi tarafına geçirip deploy etsen, 10 bölgede + %15 tax demek - %15 corruptiona denk gelir işte.

bide ilk romeda bazı şeyler vardı corruption için ama burda geçerli mi değil mi emin değilim, mesela kasadaki paranın belli bir miktarın altında olması dengede tutuyordu corruptionu orda.

sanırım tek kalıcı yol şehirleri kendimize almak yerine bize bağlı şehir yapmak, böle olunca artmıyor corr.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

işte corruption geliri azaltıyor, bu yükseltir, 5 ajanlada limitli olmadığı için oyun bu şekilde, 10 tanesini kendi tarafına geçirip deploy etsen, 10 bölgede + %15 tax demek - %15 corruptiona denk gelir işte.

bide ilk romeda bazı şeyler vardı corruption için ama burda geçerli mi değil mi emin değilim, mesela kasadaki paranın belli bir miktarın altında olması dengede tutuyordu corruptionu orda.

sanırım tek kalıcı yol şehirleri kendimize almak yerine bize bağlı şehir yapmak, böle olunca artmıyor corr.

Abi öyle de ne birim çıkarabiliyorsun ne provinceler de planlama yapabiliyosun.Az bi miktar para veriyo sana kendi halinde takılıyo faydasız gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

hangi ülke hangi kampanya?

roma, grand campaign. tarihi sınırları yaratacağım yani military victory ama daha toprakların yarısını ele geçirmişken %50 corr.
Norak said:

corruption için düşmanların dignitarylerini ele geçirip bölge başına %15 e kadar +tax sağlamak mümkün olabilir

bu dediğini zaten kendi diplomatlarımla yapıyorum ama dışarıdan adam çalmakla pek olmaz çünkü ai onları başka tree'lerde yetiştiriyor genelde sanırım.

şu ana kadar bulabildiğim tek etkili çözüm vergileri yükseltmek, her seviye %20 tax arttırıyor ve corr yükseldikçe daha çok farkettiriyor geliri aynı şekilde.

neyse bakalım büyüdükçe yazarım buraya ne oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

dün makedonlar ile oynadım, oyuna companion cav. ile başlamaları büyük bir artı olmuş.

ilk turn, iki hoplit paralı asker takviyesi ile larisaya saldırdım, ikinci turn sparta ve atina savaş ilan etti ve şehre saldırdı, sonraki turn bir iki takviye atina üstüne ilerledim, yine saldırdı atina, bu arada donama ile atina donamasını ve garnizon donamasını batırdım, sonrasında atina dışarıya general çıkardı ve şehre saldırmak yerine ona saldırınca ve ilk çıktığı için kaçamadı ve şehir garizonu ile dışarıda savaştım ve komple imha oldular ve surlu bir şehri kuşatma savaşı yapmadan kazanmış oldum.

buraya kadar düşün yoğunluklu 5-6 birimlik savaşlar olduğu için zira yeni düzen ile fazla gelirleri yok çok asker basamıyorlar, bu yüzden bir tane companion bile işe yaradı savaş başına 250-500 arası adam öldürdü tek başına...

gerçi bundan sonra bira dinlenmek ve savunmaya çekilmek lazım zira, sparta toplamda 20 birim asker ile bekliyor, epir 20 kişilik bir ordu ile başkente yürüyor, tylis ise 20 kiişlik bir ordu ile yine trakyaya yürüyor...

bunların içinde en endişe verici olanı 5-6 tane tracian war. olan tylis... o adamları yenmek için o kadar pike lazım ama o da yok, yeni taktiğim ile şehir savaşında belki yenerim ama bakalım çok kalabalık

az sayıda askerle taktik savaşmak daha zevkli
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

knox said:

warhammer oyunu yapacaklardi hani :(

Onu yapıyorlar, kesin, ama bu oyun o değil ve zaten Warhammer'ı da Total War başlığı altında çıkarmayabilirler.

Warhammer oyunu nasıl bişey ya ilk defa görüyorum?Bi link bişey verin de bakayım. Warhammer 40k oyunu mu yapcaklar yoksa!

Feamerciğim makedonya gerçekten çok dengeli olmuş.Ben mesela komple epirüsü sildim, spartayla barışçı takılıyorum athenada benim client stateim hiç ellemedim.Aynı zamanda tüm trakyayı ele geçirip oradaki 3-4 devleti egale ettim (tylis dahil).

Şimdi girit ve rodosu da client state yaptım, bu şekilde kendimi korumuş oluyorum. Gayet rahatladım.

Çok dengeli bir ordusu var makedonyanın, benim ilacım makedonyaymış çok zevk alıyorum savaşlardan.

Şimdi yeni hedef sardes'i piyasadan silmek, yeni akın düzenlicem oralara.Ege'yi iç deniz yapıcam.

Yalnız shieldmaker ve blacksmith yapabilmek için iron zorunluluğu çok kötü olmuş.Ne bende iron var ne çevremdeki regionlarda, herhalde yapamıcam hiç upgrade :(
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Komutan said:

knox said:

warhammer oyunu yapacaklardi hani :(

Onu yapıyorlar, kesin, ama bu oyun o değil ve zaten Warhammer'ı da Total War başlığı altında çıkarmayabilirler.

Warhammer oyunu nasıl bişey ya ilk defa görüyorum?Bi link bişey verin de bakayım. Warhammer 40k oyunu mu yapcaklar yoksa!

Feamerciğim makedonya gerçekten çok dengeli olmuş.Ben mesela komple epirüsü sildim, spartayla barışçı takılıyorum athenada benim client stateim hiç ellemedim.Aynı zamanda tüm trakyayı ele geçirip oradaki 3-4 devleti egale ettim (tylis dahil).

Şimdi girit ve rodosu da client state yaptım, bu şekilde kendimi korumuş oluyorum. Gayet rahatladım.

Çok dengeli bir ordusu var makedonyanın, benim ilacım makedonyaymış çok zevk alıyorum savaşlardan.

Şimdi yeni hedef sardes'i piyasadan silmek, yeni akın düzenlicem oralara.Ege'yi iç deniz yapıcam.

Yalnız shieldmaker ve blacksmith yapabilmek için iron zorunluluğu çok kötü olmuş.Ne bende iron var ne çevremdeki regionlarda, herhalde yapamıcam hiç upgrade :(

gerçi değişmiş ama capadokyada ve trakyanın üstünde olası lazım demir.

ayrıca, Agrianian Axemen

adamlar çok çok iyi uygun şartları yaratırsan çok yararlı işler yapıyorlar ve çok ucuzalar
Sosyal ağlarda paylaş

Agrianianlar armorlu düşmanlara karşı hakikaten çok etkililer ama kısa menzilli olduklarından biraz zorlanıyorum oynatırken.Düşman da direk dalıyo bunlara kanatlara falan koyduysan.

En iyisi kanatları tutan adamların arkasına dizip o şekilde kombineli hareket ettirmek. Hakikaten kill olarak çok sayıda düşman öldürdüklerini gördüm...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...