Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy Note 3

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

PrudenT said:

Korax said:

loto cikinca sana ayfon 5s alicam ne androidci ciktin sen arkadas dfnjd

al abi onu da kullanırım sorun değil sdfjnsjfdhsd

kurcalayabilmek hoşuma gidiyor ona da yapabileceğim her şeyi yapmaya çalışırım artık. iban atıyorum

Kurcalayacak adamin aleti android, netekim zaten kurcalamadan adam olmuyo. Buarada benim s3e iban attilar tr'deyken alet edge'den baska sinyal almiyo lol. Iban miban dedin madem belki biliondur bunun olayini?
Sosyal ağlarda paylaş

Samsungun rezil yazılımıyla androidi eleştiriyorsunuz ya beni benden alıyorsunuz. Samsung androidin içine etmekte en başarılı üretici. Stock androidde telefon rehberinizi google hesabınızla senkronize edip istediğiniz androidli telefonla ulaşabiliyorsunuz ve saniyesinde açılıyor.Gerizekalı Samsung hala kullandırmıyor şu özelliği. Nexus 4ümü alalı 2.5 ay oldu hala çok hızlı zerre hız kaybı yok ama eski galaxy wonderım 2 haftada yavaşlamaya başladı. Sorun androidde değil sorun samsungda. Appleın ürünleri gibi sırf popüler diye bi halt zannediliyor ama cidden bir halt değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Kaç yıldır Android kullanıyorum, gayet stabil aletler. Rehber 3 saniyede felan değil anında açılıyor. Yıllardır bıkmadan övdüğünüz iOS, Android'e benzer yönde gelişmeye başladı, halen Android'e karşı önyargılısınız.

Ben ozaman ikisinide kullanan birisi olarak hem yalan söylüyorum, hem de bilmiyorum lol. Deneyimle sabit. Neyse esh'in dedigi hesap. Sen yillardir android kullandigina göre yavasligi yadirgamamaya alismissin, ios kullan bi sure hiz ve stabilitenin ne olduğunu ozaman anlarsin. Androide benzer yönde derken, nekadar benzeyebilir ki. Bi notification bar'i ekleyince androide benzer gelismis mi oluyo os? Ios 1 gb ram 1 ghz islemci ile androidin'in sunmaya calistigi hizi ve stabiliteyi sagliyo sana, daha da bisi demem :)
Sosyal ağlarda paylaş

ios için acı verici olay samsung o kadar kötü bir android versionu sunuyor ki, rakip diye aldığın zaman bakıyorsun 4 inçlik artık eski ve hiçbir şekilde kişiselleştirilemeyen ios hala androidden stabil ve akıcı gözüküyor. Adamların ihtiyacı yok işte yeniliğe, ESH haklı gidip almış samsung doğal olarak beyenmemiş.

androidi kötü gösteryior resmen samsung.

gerçek android bu değil
Sosyal ağlarda paylaş

hayatları boyunca samsgung denen çöpü kullanıp dişi yakarış yapan ios'çular ya ahaha.

htc one kullanıyorum, eminim benim rehberim sizin iphone'unuzdan 0.1 ms de olsa daha hızlı açılıyordur.

inatla yumatu kalitesindeki samsung'u 2 milyar verip aldığınız için kötü olabileceğini kabullenemiyorsunuz.

hayır yıllardır şu forumları okuyorsunuz, touchwiz'in dünyanın en kötü arayüzü olduğundan nasıl haberdar değilsiniz de alıyorsunuz acaba. hiçbir teknolojiden haberdar olmayan kuzenim bile telefon almadan önce söylediği şey, "samsung yavaş diyorlar".

d&r'ın en çok satanlar listesine bakıp kitap alır gibi telefon alın, ağlamaya müstehaksınız. Çok reklamı yapıyor, iyi satıyor diye Caprice Gold'a da gidersiniz siz jgfısk.
Sosyal ağlarda paylaş

samsung alın ama custom rom kurun, herhangi bir androide custom rom kurun direk zaten, transition sürelerini kapatın yada minimal yapın sd card kullanmayın yada sd cardsız bir cihaz alın, iphone kadar stabil ve akıcı olur.

Amaa app store olarak apple ftw, yalan yok 4,5 felan bişi çıkarsa apple koşarak alırım işletim sistemi menüler vs cicim aylarından sonra bir daha kurcalamadğın en kullanışlı sistemi bulup bıraktığın şeyler.

asıl olan applar smartphonelarda. birde build quality
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

samsung alın ama custom rom kurun, herhangi bir androide custom rom kurun direk zaten, transition sürelerini kapatın yada minimal yapın sd card kullanmayın yada sd cardsız bir cihaz alın, iphone kadar stabil ve akıcı olur.

1500 lira verip üstüne niye bide bunlari yapalim peki mantigim almiyo. Ustune bi domalmadigin kaliyo. Diger tarafta bisey yapmadan daha kaliteli bi malzemeyle ve os ile adam sana sunuyo zaten. Son kullanicinin yuzde kaci anliyo su saydiklarindan? Özellikle yapmak icin alirsin o ayri.

Okumuon diye salya akitan arkadas, android almadan önce burda yazdik cizdik sorduk, butun androidciler gelip s3 al donanimi enaz 2 yil daha gider baba telefon söyle telefon dediler. Aldik, sonuc ortada iste. Simdi samsung os söyle kötu böyle kötu diyosunuz, ne diye tavsiye ettiniz ozaman? Dgsf
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha iosçu mantık şahane ya asdf tamam abi android kötü almayın android mandroid rom kurup, root yapmak zorunda değilsiniz. ama samsung arayüzünü androide mal etmenin de lüzumu yok. Android dediğiniz s3 ve s4'ten ibaret değil. Kaldı ki bunlar sağlam telefonlar bende ya da çevremde olsun en ufak sorunu olan insan yok. samsung tavsiye edenler 2 dakikalık bir rom yüklemeyi çok görmeyeceğinden önermişlerdir ama samsung os diyen adam niye uğraşsın romla rootla sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

abi buraya yazıp çizen adamları genelden biraz ayrı tutmak lazım ama, tamam anneye gidip s4 verilmez onda bende hem fikirim, ama gidip yaşadığı ömrün çoğunu bilgisayar karşısında geçiren adama android ios fark etmez, o adam ikisindende daha çok verim almaya bilir, ki bence o durumda androidin daha çok erişilebilirliği olduğu için daha çok tatmin bile edebilir.

Ben sokakta elektroniğe yatkın olmayan insalara kesinlikle ios tavsiye ediorum zaten. Ha belki nexus, yada htc romları daha user friendly olabilir bilemiorum, ama touch wiz ve samsung itici romlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sd card niye yavaşlatıyor? bir de dolunca mı yavaşlatıyor? yeni 64GB kart aldım da. henüz doldurmadım ama çok pis doldurasım var ehueh.

o kadar çok rom dendi ki benim de rom kurasım geldi. beni de bozdunuz. meraktan kurulu, sorunsuz düzeni bozasım geldi sdffsd.

app namına android / ios sorun yaşamadım. ha pardon, apple TR store'da googlemaps ve ultima oyunu yok onu unutmuşum :P anca işte enpara'nın appi androide daha sonra geldi mesela, öyle şeyler oluyor. bir oyun çıkıyor mesela, android versiyonu 2 ay sonra çıkıyor. gerçi bu oyunlar genelde önce PC'ye çıkıyor.

googleplay'in tasarımı kötüydü ama onu da düzelttiler hatta navigation bazında apple storedan daha kullanışlı geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

SD card aslında yavaşlatmıyor ama note 2 bazı sd cardlarla problemli deep sleep durumda hata verebiliyor, doluyken bir test yapıcamda çok uzun sürüyor doldurması.

bu arada note 2 topiğinde UK'in dediği insane chip muhabetti için bir dummy file doldurma appı verdi, onla doldurup sildikten sonra telefonun antutu puanı yükseldi, zaten başka kişilerine başın gelmiş. 20k dan 21k oldu puan.

custom romlar daha temiz, ama karşılığında bazı özellikler olmuyor mesela spen çıkarınca titremiyor telefon yada bir takım samsung voice felan appları olmuyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bundan alsam telefonu bozar mı? başlık aktif diye buraya yazdım, zaten aynı bataryalar s4 içinde var, note 3 ıcınde cıkacaktır bir 3500-3600 lük birşey.

http://www.ebay.com/itm/2500mAh-Rechargeable-Li-ion-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-III-I9300-NEW-C0-/261265012006?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd49bb526
Sosyal ağlarda paylaş

@korax: yok abi ben hesap numaramı atıcaktım sadec esjdfhsd

@arcane: abi sd cardın erişim süreleri falan dahili hafızaya göre inanılmaz yavaş, illa ki yavaşlatıyor doğal olarak.

hala samsungu savunuyormuş gibi cevap verenlere de şunu diyorum, samsung'un herhangi bir telefonunu alacağıma olmayan paramla 1238971283 taksitle iphone almayı yeğlerim ben zaten. samsung yazılımını savunan androidci de eşektir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

1500 lira verip üstüne niye bide bunlari yapalim peki mantigim almiyo. Ustune bi domalmadigin kaliyo. Diger tarafta bisey yapmadan daha kaliteli bi malzemeyle ve os ile adam sana sunuyo zaten.

Söylüyorum, diyorum ki Android en az iOS kadar akıcı ve konforlu şu anda, hatta iOS artık Android'e benzer özellikle eklemeye başladı. Yeni Android cihazları iOS ile yanyana koyuyorsun, birbirine çok denk kullanım performansları oluyor. Ama sırf Applefanlığı yapmak için saçma sapan geçersiz argümanlar sunuyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

hocam bir kere senin telefon tercihin yanlış. hangi akla uyup da s4 aldıysan. ki orada s2-s3'den kastım android versiyonları hakkındaydı. sonuçta telefon değil işletim sisteminden bahsediyoruz.

ayrıca şunu da söyledim s4de abarttığın kadar sorun olmadığına adım gibi eminim. madem dediğin kadar patato, 750 lira vereyim s4üne ;)

bu arada win 8.1 izledim yutupta. tablet için iOSdan da androidden de daha çok beğendim. app store sıkıntılı olabilir gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

herkesde bi windows phone beyenmedir gidiyor.
Aslinda hakli millet sonucta windows phone ara yuzu ile yenilikci geliyor insanlara.
Ama yani marketinde bisey yok. Aletleri o kadar guclu degil ve biraz alisinca arayuze gercekten inanilmaz tekrar var.
Bide gercekten cok geri kaldi apple son donemki gelismelere bi sekilde yakalamalari lazim. Buyuk ekran gerekli mesela ama development acisindan zorlastiriyor yeni cozunurluk artmasi ve iOS ve xcode oyle ahim sahim destek sunmuyor buna .
ama apple'in kesin 1-2 atagi olacagini dusunuyorum.
Seneler once nokia icin batmaz diyorken su anki durumuna bak. Apple ayni duruma dusecegini sanmiyorum.

Androidde ise hersey cok daha iyi. Gercekten kimse 4.0 deneyimini simdiki androidle bir tutmasin. Yeni aletler cok guzel bence ama hala dalvik vm ve javanin yarattigi yavasliklar var olacakta.
Haril haril iOS development yapmasam kesinlikle telefonum android olurdu. Ama su an icin iPhone
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...