Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scrolls

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Oynayan kaldı mı bilmiyorum. Son yamadaki kartlar aşırı güçlü diye bırakasım gelmişti. Yeni bir yama gelmiş.

Wild diye bir mekanik gelmiş, çok hoşuma gitti:

said:
Wild

Wild is a fifth resource that is being tested in the Testing Grounds. It is a resource that can only be used with multi-resource decks. Once you have sacrificed scrolls to the Wild resource, it can be used to pay any resource costs.

There is a limit to how much Wild you can sacrifice to. You can not sacrifice to more Wild than the lowest you have of any of the regular resources included in your deck. For example; if you play a deck with Growth and Order scrolls, before you can sacrifice to your first Wild, you need at least 1 of both Growth and Order. Once you have 1 of each and a Wild, the Wild will let you play a scroll that costs 2 Growth or 2 Order, by using 1 of the regular resources and 1 Wild.

Wild şimdilik sadece testing grounds'da ama zaten sadece orada oynuyoruz... bu da öbür değişiklikler:

said:
Desert Memorial (Order): Cost 3 (up from 2), 2 Health (up from 1).
Woodland Memorial (Order): Cost 4 (up from 2), 3 Health (up from 1)
Law Memorial (Energy): Cost 4 (up from 2), 3 Health (up from 1).
Tribal Memorial (Energy): Cost 3 (up from 2), 2 Health (up from 1).
Stone Pact Memorial (Growth): Cost 3 (up from 2), 2 Health (up from 1).
Sand Pact Memorial (Growth): Cost 4 (up from 2), 3 Health (up from 1).

Power Trip (Energy): Removed the scroll draw.
Roasted Bean Potion (Order): Increase Move by 1, and reduce Countdown by 1 (removed Heal by 2).
Ember Binds and Magma Pack (Energy) no longer trigger on non-attacking units (like Machine Priest and Nuru).

hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oynuyorum ben hala ama az giriyorum eskisine gore. Satranc, MTGO ve Scrolls'a ayni zamani harciyorum genelde izledigim satranc oyunlarini saymazsak.

Uc board/card game turevi yetti bana, bir tane daha oynamam; bunu kesfettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
En alttaki trial (Killer Bunny) için deck deneyeyim dedim. 2. denemede yendim. Hem de basit bir desteyle.

http://i.imgur.com/YLI7Jdo.jpg

Prensip olarak structurelarımıza attığımız enchantmentlar ile bunnynin damageını 1'e düşürüyoruz. Bu sebeple Waking Stones en önemli kart. Divine Mark da çok önemli çünkü onu basınca haliyle AI saldırmamayı tercih ediyor. Sonra countdownını arttırıyoruz. Gerisi çok da fark etmiyor.

Hatta ben bunun draining mist, vigor extraction ve machinated olmayan versiyonu ile geçtim ki onlar olsaydı çok daha kısa sürerdi.

Rigged niye var derseniz AI onu tehdit olarak algılıyor. Tehdit olan yere saldırmamayı tercih ediyor. 0 HP idol olan yerin önüne creature dizerseniz oraya net saldırıyor çünkü creatureları elemine etmek priority.

Bunny dışında boarda koyduğu tek kart attack totemi. Binbir türlü heal basıyor, vitriol aura ile tanklıyor. Bazen saçmalayıp bizim binalara elan vitals atıyor.

Bunny'i öldürmeyi denemedim ama o da mümkün charge coillerle. Achivementı varsa o da alınabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

O sistemi hic sevmiyorum ben. Ancak scrolls da iyi sicti onu kabul ediyorum. Su son posta kartlar hakikaten agir dengesiz. Fikirler super. Playtest de epey yapildi ama olmamis demek ki. Meta yalan oldu.

Eskisinin 10da 1i kadar oynuyorum ama bu oyun benim icin mojang biletini kesene kadar olmez. Cok degisik ve guzel bir yaklasima sahip kart oyunu olarak. Money sink de degil. Mojang minecrafttan zenginiz zaten arkasinda dururuz demisti. Sozlerinde dururlarsa hala potansiyeli yuksek.

Mobil versiyon icin bir haber yok. Sanirim yeni featurelardan sonra tamamen betalik bitince yapmak gibi niyetleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
İlk girdiğimizde de denge yoktu, Decay herkesi alıyordu. Şu Puppet Soldier debuff'ı ve Sister of The Owl filan geldiği dönem en dengeli haliydi bence.

Ben nadasa yatırdım oyunu. Pauper'a daldım tekrar tüm TCG zamanımla. Buna mobil release'e doğru bakarım artık, ya da Reddit'te filan düzeldiğini görürsem.
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel dedin abi. o puppet soldier nutrition combosunu nerflemeleri mesela 2 ay mı sürdü? bu tarz oyunlarda o kadar yavaş tepki verme lüksün yok. hotfix olarak gelmesi lazım o balance changelerin.

bir ara hakikaten dengeli diyebileceğim kadar iyiydi oyun. geçen yaz mesela. en çok o ara oynadım. hani vardı aradan kaçan 1-2 birşey de sistemi kıracak şeyler değildi, makul eksikliklerdi.

ben de nadas modetayım bir süredir. gravelock destem ile inanılmaz eğlenmiştim ama memorial nerfler multicolor draw deckleri nerflenirken arada benim niche destem de GG normk oldu. epey oynadığım adam ne güzel ilginç bi desten var falan diyordu kaybetsem bile. kaybettiğimde bile çok eğleniyordum :(

şu an çok acil müdahale etmeleri lazım. unique unitler, dominionlar falan yeni mekanikler kontrol dışı. hasat uzak gibi. notch eşek olmasa keşke de biraz şu oyunun arkasında dursa. mojang çok ağırdan alıyor. bu tarz oyunlar öyle idame edilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi soyle birşey var dedigin gibi oyun money sink degil o yüzden bence type sistemi bu oyuna yakışır ama onu yapıcak potansiyel'i göremiyorum adamlarda.

type olması illa ki eski kartların unutulması anlamına gelmiyor. Aynı kart oyun cıktıgından beri kalabilir Sadece ne olur. goblin furyası gider yeti'ler gelir zombie'ler gider harpy'ler gelir. sonra goblin'ler yine cıkar bazı kartlar type2'ya geri döner bazıları yenilenir. Ne bileyim trade'e bir hava katar oyun ve kart sayısını az tutarak adamlar oyunu dengede tutarlar şu haliyle gerçekten işleri cok zor zaten pek sallamıyorlar da dediginiz gibi. 2 ayda nerflemişler bir kartı neyse...

yani ne bileyim illa yeni ability beklemiyorum ben zombie bir kartı 2/3'ten 2/2 ye cevirsinler ayni ability'li olsun ama başka ırk olsun,kartın resmi degişsin... Maksat Concept Art
Sosyal ağlarda paylaş

o potansiyel net yok. adamlarda götlerini kaldıracak potansiyel yok ayıptır söylemesi. malum notch'un firması. ama hakkını vereceksin, fikir çok iyi :) ben MTG üzerine herhangi bir kart oyununun aynı derecede saracağını düşünememiştim. hele bunun mojang'dan geleceğini deseler gülerdim.

magic'in type cycle olayını sevmiyorum. tam bir flavor of the quarter yaklaşımı. tamamen kart pushlamak adına yapılan birşey. scrolls öyle birşey denese işte o zaman o kristalleri seve seve almak zorunda kalırız. yaptığım hiçbir destenin, kullandığım hiçbir kartın 3 ay sonra geçersiz olmasını istemem.

ben yeni ability bekliyorum ve mojang o işi hakikaten çok iyi kotardı. surge, domination, pillage, wild falan süper. adamların fikirler çok iyi ya. keşke uygulamasını başkasına yaptırsalar. şöyle tutsunlar bi doğu bloğu developerı. adamlar ayda 2 tane yama çıkarsınlar. mojang sırf project lead olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Oyun iyi hoşta hiç iplemiyorlarki oyunu. Bildiğin tembel adamlar. Sanki ellerindeki oyunla ne yapacaklarını bilmiyorlar. Aynı adamlar ile kapışmaktan millet sıkılıp bıraktı hep. Online sayısı 70-180 arası gidip geliyor. Açıkcası bu kadar iyi bir oyun için çok üzücü bir olay.

Birde oyunda eksik kartlarınız için trade de adam kovalamanıza gerek yok. CLOCKWORK kanalına gidip, oradaki bottan istediğiniz şeyi satın alabilir veya satabilirsiniz.
Komutları basit, wtb, wts, price, reset ve trade.
aynı anda birden fazla kart almak için trade sırasında istediğiniz kartları wtb olarak söyleyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada şöyle bir mod var.

http://s17.postimg.org/5ssnvtf5b/pati.jpg

forum konusu: http://www.scrollsguide.com/forum/viewtopic.php?f=61&t=3677

olayı basit. O konuda verilen değiştirilmiş summonerı kurup mod ayarlarına girip "Add Repository" diyoruz ve orada verilmiş şu url yi giriyoruz. https://raw.github.com/noHero123/minirepo/master

summonerın altına geliyor. Orada "mouseover" ı yüklüyoruz (ayrıca replay özelliğinide ekleyebilirsiniz. Summonerdan birşey eklememeyin onda çalışmyan şeyler olabilir)

millet bıraktı biliyorum, ama konuda dursun istedim bu. Baya güzel bir mod çünkü. Daha sonra oyun çıkar vs. bu konudan görürüz bu modu :P

ek: şöyle bir site daha var: http://scrolldier.com
Sosyal ağlarda paylaş

YENİ YAMA

http://s1.postimg.org/6m1jqcc1b/mojang.jpg

değişiklikler şurada:
https://scrolls.com/2014/06/scrolls-changelog-0-124-starters-sounds-and-more#more-4261

windows için yeni client:
http://download.scrolls.com/new-installer/win/Scrolls-Installer.msi

Artık starter deckler satın alınmıyor. Bir kaç basit görevi yaparak tüm starter deckleri achievement den kazanabiliyoruz. (varolan kartlar hariç) Tabi yine deck düzeltmek için gold gerek.
Bi nevi yeni hesaplara kıyak. Olması gereken buydu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...