Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Razor Blackwidow Sorunu

bingildak

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 1-1.5 yıl önce mekanik keyboard aşkıyla aldım ama bir türlü yüzüm gülmedi. son 3 aydır falan a ya basmıyor ya da iki kere basıyor, razer blackwidow serisinde baya yaygın bir problemmiş fakat çözümü zor olsa da var biraz handy olmak gerekiyor. neyse ben o kusurlarıyla da kabul etmiş kullanıyordum, cs'de falan çok sıkıntı oluyordu o kadar (adamı görüyosun strafe yapacaksın mal gibi duruyodum falan).

bugün tier atladı spastik şey, a tuşuna basıyorum agh0 falan yazıyor veya hahaha yazıyor bana gülüyor falan. 1 tuşa bastığında 3 karakter falan çıkıyor sadece A tuşuyla limitli değil, random olarak tek tek tuşlara bastım aşağıda sonucu.

Ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09ah.09dddddddddffffffffffgah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0qqqqqqqqqqwwwwwwwwweeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0zxccccccccccccccccxxxxxxxxxcvvvvvvvvbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahgah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0gah.0nnnnnnnnnnnnnbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahbtgahasd

çözümü var mıdır? g15 kullandım 8 yıl, wow sırasında bildiğin dayak yedi benden ama bir gün tık demedi alet şimdi yine g15'i taktım eriycek elimde artık alet. mekaniği de çok seviyorum ama ne yapsam ne etsem bilemedim.

a tuşunun kart üzerindeki leğiminden çok aletin kafası yandı gibime gelmeye başladı mümkün müdür böyle bir şey?
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

switchler cok üzün ömürlü öle kolay kolay bozulmazlar aslında garip. sonucta bütün mekanik klavyelerin switchleri aynı üreticinin.

alla alla, demekki sorun lehiminde falan

abi blueswtichler bozulmasa bile sesini yitirme gibi sorunları olabiliyor bluelara has tabi bu sadece razere değil, razerin pcb kalitesiz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

lehiminden kaynaklanıyormuş hep o A mevzusu fakat yani A'nın basmaması veya çift basmasından nasıl 3 karaktere aynı anda basmasına geldi olay anlamadım.

kutusu mutusu atıldı hep bunların taşınırken ya, garantiye alırlar mı ki firebal'dan almışım.

Razer'ın en kötü özelliği garanti süreçlerinin 6 aydan 1 yıla değişmesi. Diğer bütün rakipleri daha iyi servis ve garanti sistemlerine sahip.

Firebal'a telefon açıp konuyu aktar yardımcı olup sorunu çözeceklerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

bende de benzer bir durum olmuştu. üstelik klavyem yeniydi 2-3 aylıktı, bi anda sapıttı, bilgisayara takıyorum, sanki klavyenin içine cin kaçmış, bilgisayar kafayı yiyordu, kendi kendine bişeyler yazıyordu, ekranlar kapanıp açılıyordu falan abuk subuk şeyler. neyse aldığım yere götürdüm, adam orda taktı, sorunsuz çalışıyor. dedim ben yine de garantiye vermek istiyorum çünkü aracı firma yokmuş razer'da, direk razera yolluyorlarmış klavyeyi. dedim gönderin hocam nolur nolmaz. 2 hafta sonra yeni klavye gönderdiler, yazılımsal hata oluşmuş sanırım, firmwarelerle falan alakalı bişeyler olsa gerek. garantisi devam ediyosa yolla derim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi pahalı klavye+mouse alınca daha çok inciği boncuğu olduğu için yazılımsal hata çıkması ihtimali artıyor herhalde. kaldı ki 20 liralık everest mouse'un yazılımı mı var ki hatası çıksın sdfg ama gidip G9 alıyosun bi ton sürücü kuruyosun yok ışığının rengini ayarla yok makro tuşu belirle vıttıdı zıttıdı

3310 vs. ayfon gibi işte.

edit: haa bak tili'nin söylediği doğru. klavyedeki her tuşa başka bişey atayabiliyosun ve bunu bazen bilinçsizce yapabiliyosun. ESC tuşunu başka bişey yapmıştım ben bi kere bilmeden, oyundan çıkamıyodum asdfa
Sosyal ağlarda paylaş

Aksine mekanikler daha sağlam ben o vuruş hissiyatı azaldığında klavye yepyeni sorunsuz olsa bile yenisini alırdım bi ara evde 3 tane aynı klavyeden biriktiği olmuştu. Razer Blackwidow Ultimate kullanıyorum uzun süredir hala ilk gün aldığım gibi duruyor.

O sesi duyarak oynamak ve yazı yazmak bana daha zevkli geliyor tek kötü yanı bazı geceler nişanlım kafama yastık fırlatıyor gürültüden uyuyamadığı için. Evde birileri varsa ve geceleri kullanıyorsanız size dert olmasa bile onlara çok büyük sıkıntı yaratabiliyor mekanik klavyeler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...