Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

deadwoll, 08.11.2023 15:04 tarihinde dedi ki:

Anticipated kelimesinin anlamini paticik yuzunden her seferinde bir durup dusunuyorum. Tesekkurler. 

ben de her gördüğümde aklıma direkt malum başlık geliyor ya ahaha

quad damage ve benzeri damage bufflarını görünce de paticik geliyor.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

eclordluk olsun diye yazmamıştım ya, cyberkek daha çok hype'la beklenmişti bence. yanlışsa da kısmet.

ha ama şöyle bişey olabilir, "dışarda 10 kişiye" soruyorsak cyperpunk'ı duymamış 9 tanesinin 8'i telefondan pupçi oynayan, d&r'dan fifa alan tiplerdir. onlar da gaming haberi boku püsürü takip etmiyordur diye düşünüyorum. anticipate etme yetileri daha az oluyor o yüzden. yoksa ip'lerin/oyunların suya düşünce displace'ledikleri suyu konuşuyorsak gta'nınki daha çoktur tabi ki.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sokaktaki pleblere sormaya gerek yok. 2013'te satış rekoru kırıp o senenin box office gelirlerini falan geçmişti. 24 saatte 11m.

ve yani 10 sene öncenin oyuncu kitlesi ve sadece dönemin konsollarına çıkmıştı. sonra 15 kere falan daha release ettiler aynı oyunu ve her seferinde hayvan gibi sattı. toplam 185m satmış, önceki oyunları da eklersen 400m. akıllı kol saatine oyun çıkarsa cyberpunk'tan daha çok satar muhtemelen.

şu trailer'ı bi görelim bakalım, leak olan gameplayler biraz zedeledi ama ortalama hype yapsalar bile eğlence sektörünün yeni rekoru kaçınılmaz.

take two zaten 2024'te ek 8b gelir öngörmüş.

Sosyal ağlarda paylaş

daha çok satmasıyla hype'ı 1:1 değil ya. hype'ı satışını etkilemiyor demiyorum tabi ki ama gta gibi serilerin satmak için hype'a ihtiyacı yok. ya da cyberpunk gibi seriler kadar yok diyelim. hype derken kast ettiğimiz şeyler farklı sanırım.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyin hypelanmasıyla anticipate edilmesi bi tik farklı yav hype nerden çıktı ki, şimdi kekolara gerek yok satışa bak demiş raziel ama cyberpunktan hayatı boyunca hatta öteki tarafta bile haberi olmayacak bu örnek keko bir sonraki gtayı bekliyor olabilir çok yüksek ihtimal, hatta pcsi konsolu varsa bir fifa bir valorant yanına 3. oyun olarak parasını verip alabilir bile. GTA abi bu bethesda oyunları, cp2077, cod, fifa mifa bunlar faso fiso yanında

Sosyal ağlarda paylaş

valla bilmiyorum, most anticipated = most hyped diye algılamışım heralde. hyped'dan kastım "dışardan hype basılan" anlamında değil de "üf gelsin hadi yha" dediğimiz oyunlar aslında, anticipated.

işte kısaca keko dediğimiz adam "gta gelse de alsak" diye beklemiyor, "aa gta gelmiş lesgooo" diyor oyun çıkınca / marketing'ini görünce. yoldan çevirip sorunca tabi ki "ha evet gelsin alırız" der ama sormayınca beyninde gta baloncuklarının gezdiğini sanmıyorum. schrodinger'in anticipation'ı sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis, 8.11.2023 13:53 tarihinde dedi ki:

daha çok satmasıyla hype'ı 1:1 değil ya. hype'ı satışını etkilemiyor demiyorum tabi ki ama gta gibi serilerin satmak için hype'a ihtiyacı yok. ya da cyberpunk gibi seriler kadar yok diyelim. hype derken kast ettiğimiz şeyler farklı sanırım.

Anticipation ile hype ayni sey degil ki

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...