Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Facebook topluluk standartlarını ihlal etmiyormuş.

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

Buradaki komiklik bir yana, bu "Sen şu adama hakaret edemezsin, bu kavrama hakaret edemezsin" yaklaşımı çok canımı sıkıyor. Hakaret olayı ifade özgürlüğüne karşı gerici kafaların son kalelerinden biri(bir diğer kale de "Gençlere ve çocuklara kötü örnek olmayalım").

Bence hakaret için ceza verilme kriterleri çok kısıtlanmalı. Mesela herkes sadece direk kendine edilen hakaret için dava açabilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi allah allah anlamadığım bişey var. düşünce özgürlüğü falan tamam eywallah herşeyinizi kabul edebiliyorum. isteyen istediği herkese istediği gibi hakaret etsin umurumda değil hiç bir lafım yok. abi savunduğunuz şeylere bi bakarmısınız? abi bahsettiğiniz adam X bir adam değil ki. nasıl bu kadar geniş bi bakış açısına sahip olabiliyosunuz anlamıyorum ki. tamam hadi istediğiniz lafı söyleyin burda sayfalarca sallamışsınız bana herşeyi kabul edebiliyorum. Hani belki bu kadar laftan sonra söylenen bu laf son derece klişe gelebilir sizin gibi über geniş mezhepli insanlar için ama şu memleketi YAŞANABİLİR hale getirebilmek için hayatını bi kenara bırakıp mücadele verip ve bunu bi sonuca bağlayıp benim senin hepimizin şu anda şu toprak üzerinde nefes almasına öncülük önderlik etmiş ve bunu başarmış bi insana hakaret edilebilmesini siz nasıl hangi beyinle veya hangi düşünce şekli ile kabullenebiliyorsunuz? Bunun adı Kemalizm, Atatürk sempatizanlığı, Atatürk hülooğ culuğu falan değil ki. Abi bu adama karşı bak Atatürk falan demiyorum artık adını anıyorum laf söylüyorum kütük falan yazmışsınız götümle güldüm çok ayrı mesele de herhangi bir nokta kadar bile bi saygınız mı kalmadı içinizde? nası olabiliyor da tayyip yada x bi adamla aynı kefeye koyup "aga ona sallıyoruz buna da sallayabiliriz ekümeeküe" diye konuşabilinir?

koca koca adamlar var burda. şu direniş mireniş muabbetlerinde elinde bulunan hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı için direk en ön saflarda biber gazına kafa atmış insanlar var bu forumda ya. bu hak ve özgürlüklerin KAZANILMASINA bire bir sebep olan adamdan bahsederken bile bi öhöm demesi gerekmez mi insanın? yada şu bi kaç sayfa içerisinde yorum yapanların hepsimi AKP goygoycusu? yok hakikaten tüm samimiyetimle soruyorum. bana ciddi ciddi tırnak içerisinde bir şekilde şu olaya bir net şekilde cevap verebilicek bi insan yokmu?
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi de ultra genis mezhepli AKP goygoycusu yapti bizi. Bildigin dar kafa, yobaz adam. ( yobazla koyu dindar esanlamli degildir bu arada )

Tam arkadamda odamin bas kosesinde, 60x40 esek gibi Ataturk posteri var bilader. Senin gibi huloggglar utandiriyor beni ama. Gotunun kiliyik olaylarina da gir tam olsun oldu olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

abi allah allah anlamadığım bişey var. düşünce özgürlüğü falan tamam eywallah herşeyinizi kabul edebiliyorum. isteyen istediği herkese istediği gibi hakaret etsin umurumda değil hiç bir lafım yok. abi savunduğunuz şeylere bi bakarmısınız? abi bahsettiğiniz adam X bir adam değil ki. nasıl bu kadar geniş bi bakış açısına sahip olabiliyosunuz anlamıyorum ki. tamam hadi istediğiniz lafı söyleyin burda sayfalarca sallamışsınız bana herşeyi kabul edebiliyorum. Hani belki bu kadar laftan sonra söylenen bu laf son derece klişe gelebilir sizin gibi über geniş mezhepli insanlar için ama şu memleketi YAŞANABİLİR hale getirebilmek için hayatını bi kenara bırakıp mücadele verip ve bunu bi sonuca bağlayıp benim senin hepimizin şu anda şu toprak üzerinde nefes almasına öncülük önderlik etmiş ve bunu başarmış bi insana hakaret edilebilmesini siz nasıl hangi beyinle veya hangi düşünce şekli ile kabullenebiliyorsunuz? Bunun adı Kemalizm, Atatürk sempatizanlığı, Atatürk hülooğ culuğu falan değil ki. Abi bu adama karşı bak Atatürk falan demiyorum artık adını anıyorum laf söylüyorum kütük falan yazmışsınız götümle güldüm çok ayrı mesele de herhangi bir nokta kadar bile bi saygınız mı kalmadı içinizde? nası olabiliyor da tayyip yada x bi adamla aynı kefeye koyup "aga ona sallıyoruz buna da sallayabiliriz ekümeeküe" diye konuşabilinir?

koca koca adamlar var burda. şu direniş mireniş muabbetlerinde elinde bulunan hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı için direk en ön saflarda biber gazına kafa atmış insanlar var bu forumda ya. bu hak ve özgürlüklerin KAZANILMASINA bire bir sebep olan adamdan bahsederken bile bi öhöm demesi gerekmez mi insanın? yada şu bi kaç sayfa içerisinde yorum yapanların hepsimi AKP goygoycusu? yok hakikaten tüm samimiyetimle soruyorum. bana ciddi ciddi tırnak içerisinde bir şekilde şu olaya bir net şekilde cevap verebilicek bi insan yokmu?

Birincisi, ilk sayfada koyduğun şeyde hakaret içeren bir öğe yok, kendince dalga geçmiş ya da geçtiğini sanmış ciddiye alınacak bişey değil fakat dalga geçme hakkına sahip. Dalga geçmesi hakaret ettiği anlamına gelmez öncelikle bunda bi anlaşalım. Dalga geçmek =/= hakaret

İkincisi, bu vatanı kurtaran üstünde yaşamamızı sağlayan şöyle yapan böyle yapan. Nedense anlayamadığın nokta herkes senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Herkes de senin gösterdiğin saygıyı göstermek zorunda değil. Malesef Atatürk'e karşı hep allah örneğini vermek zorunda kalıyoruz da hakkaten daha iyisi de yok, inanan adam da diyor ki YA SENİN NEFES ALMANI SAĞLAYAN YAŞAMANI SAĞLAYAN DAMARINDA DOLAŞAN KANI YARATAN ALLAH SEN NASIL ONUNLA DALGA GEÇERSİN NASIL ONA İNANMAZSIN. Bu mantıkla gittiğin zaman her kesimden insan bi tabu bulup onu yüceltip dokunulmaz hale getirmeye çalışacaktır ve tıpkı senin yaptığın gibi de BENİM TABUM DOKUNULMAZ AMA SİZİNKİLERE DOKUNABİLİRİM HEHE diyecektir. Aş biraz kendini, sınırlarından dışarı çık, Atatürk'ü şöyle kasıla kasıla seveceğine biraz daha rahat sev emin ol daha mutlu olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...