Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Conjuring

Mc_Lovin

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Hikayesi meh... Gerçi gerçek hikayeden uyarlama diyor inanırsan... Her korku filminde olduğu gibi klişelerle dolu. Ama uzun zamandır bir film izlerken bu kadar gerilmemiştim. Bazı sahnelerde artık dayanamayıp gözlerimi kapattığımı da itiraf etmem lazım. Bir de görüntüleri, mizanseni bir korku filmi için oldukça iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

o iki sahne çok iyi.

ancak bu filmden kült olmaz zira gerisi tamamen önceden yapılmış şeyler. exorcist, the amityville horror, dead silence (james wan filmi), session 9 aklımın ucundan yazdıklarım. bunda zamanın da etkisi var. 30 sene önce çekselermiş kült olabilirmiş. o zamanın hikayesi zaten. hatta amityville de o araştırmacı ailenin incelediği olaylardan.

mesela saw tam bir kült film. adamın ondan beri çektiği filmlerde mutlaka bir tırtlık oluyor. the conjuring'deki gerilim inşası hiçbirinde yok. insidious'u saymadım zira baştan aşağı tırt ehueh.

benim gibi izlerken öyle korkunç oyuncağı kim evine sokar diye düşünen varsa gerçek annabelle buymuş:

http://cdn.fearnet.com/sites/default/files/images/real_annabelle.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

O oyuncağın içine birşey girmesine gerek yok ki, yatağımın üstünde bulsam sokağa fırlarım (Filmdeki Annabelle)

spo

Gerçi imgelerin içine girmiyor sanırım kontrol ediyor aracı gibi de kızlar öyle sanıyordu

Ha bir de o evde çocuk mu yetiştirilir yahu, o imgeli odaya bir girse kafayı kırar zaten. Vera Farmiga ile Constantine'in evinden bahsediyorum

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Dün gece grupça izledik ve uzun zamandır bu kadar zevk alarak korku filmi izlememiştim diyebilirim.
Benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
Elbette her filmdeki salak hatalar mavcut ama genede birçok mevcuyu hızlı çözmeleri iyi olmuş.
Mesela genelde evin erkeğini inandırmaları falan 30 dakka sürerken burda adam hemen inanıp aksiyona giriyor veya kadının hemencecik bizimkilerin toplantısına gitmesi falan gibi.
Bence kesinlikle izlenmesi gereken güzel bir korku gerilim filmi.

Evinde yüzlerce salak oyuncak bebek bulunan biri olarak ciddi tırstım.

Sosyal ağlarda paylaş

dün gece izledim de pek beğenmedim açıkçası. yani beğenmedim derken, film kötü değil de, etkilemedi kesinlikle.

bence insidious daha başarılıydı bundan. çok net daha fazla korktum ve film bittikten sonra hemen uyuyamadım falan onda :D

ha ama warren'lar hakkında Demonologist diye bi kitap var, onu alıp okuyasım geldi, amazon'da okuyanlar da inanılmaz reviewlar falan yazmışlar kitap için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...