Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpekleri hakkında yardım

Katibim

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Kopek heryerde boyle degil. Birlik'de oturuyorum simdi, sokak kopekleri uysallar. Kendi hallerinde yasiyorlar, yemek de veriyor insanlar. Gecen hafta gidip pisirirken yaktigim kusbasini verdim ben de. Saldirgan olmayan, uyum gosteren yasasin. Ama saldirdigi anda dur demek gerek.

demin "köpekler tür olarak saldırganlar. sokakta yaşayan köpeklerin hepsinin öldürülmesini destekliyorum. bizim yaşam alanımız burası" dedin sanıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Sokaklardaki kopekleri kisirlastirip mumkun mertebe yuva kazandirarak sokaktaki sayilarini azaltirsaniz sorun cozulur.

Sizin bolgenizde yasiyorlarsa da besleyin, ve arada cikip sevin hayvanlari. Zaten hem size hem de bolgeye alisip korumaya da baslarlar.

Amma velakin, oldurelim, atsinlar nereye gidiyorlarsa gitsin vb seklinde bir tutum hos degil.

Sokakta yasayan kopeklerin sucu degil bunlar. Tamamen insanlarin o kopeklere sundugu yasama ortamindan dolayi karsilastigimiz bir sorun bu. Hata bizde ise sucu kopeklere atip bir de oldurun gitsin demek gercekten de vahim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
tiLi said:

GERGE said:

Kopek heryerde boyle degil. Birlik'de oturuyorum simdi, sokak kopekleri uysallar. Kendi hallerinde yasiyorlar, yemek de veriyor insanlar. Gecen hafta gidip pisirirken yaktigim kusbasini verdim ben de. Saldirgan olmayan, uyum gosteren yasasin. Ama saldirdigi anda dur demek gerek.

demin "köpekler tür olarak saldırganlar. sokakta yaşayan köpeklerin hepsinin öldürülmesini destekliyorum. bizim yaşam alanımız burası" dedin sanıyordum.

Bunu dediysem aceleyle yanlis yazdim, ben de mahalledeki kopege et artigi filan olursa veriyorum. Saldirgan kopeklerle sorunum. Belediyeyi ariyorum, onlar hallediyorlar; ne yapiyorlar bilmiyorum ama. Yalan soyleyip de pesinden kovaliyorum, cok umursuyorum demem, pek umrumda degil baslarina gelenler.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

sokağa köpeği atan insan. sokaktaki köpeklere kötü davranan yine insan. sokaktaki köpekten şikayetçi yine insan ahhaha

hepsi aynı insan değil ama işte sorun o.

DynamicK said:
Sizin bolgenizde yasiyorlarsa da besleyin, ve arada cikip sevin hayvanlari. Zaten hem size hem de bolgeye alisip korumaya da baslarlar.

bu da iyi olmuyor. sokağa yabancı girince sarıyorlar bu sefer de.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşşar köpekler kediler bunlar sevdiğimiz evcil insanlar

Ama ben en başta da dediğim gibi saldırgan hayvanların toplatılmasından yanayım

Aslında uysal hayvanlarında toplatılıp güzel temiz ve sağlıklı bakım evlerinde yaşamalarını isterim

Sokak köpeklerin mekanı olmamalı bence

Onun yerine yine söylüyorum sağlıklı temiz ve standardı yüksek barınaklar yapılmalı

Kadir Topbaş'a duyurulur
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvansever fasizmi len bu ahah

Guzel kardeslerim, adam guzelce demis belediye sahip ciksin diyor, esim diyor hamile diyor niye bu kadar aggro cekti bu adam? Topunu oldurecen bu kopeklerin falan dese eyvallahta adam kendi mahallesinde huzur istiyor.

Biri anneye anlatir gibi anlatsin bana lutfen ne sorun var adamin isyaninda.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Gelip dunyayi isgal edip 'ben gucluyum, bana uyum saglamasi lazim o kopeklerin, benim kurallarima uyanazsa gebersin' diyen adamin hukukcu olmasi cok zekice lan.

fizban said:

Hayvanlara zarar veren insanlari hayvan habitatindan temizlemek icin gergeyi ve onu onaylayanlari zehirleyelim, zerre vijdan yapmam ben mesela.

fizban said:

Ha yani ugur mumcu denen yerde uzun yillardir insanlar yasiyordu ve kopekler sonradan gelip huzuru bozdu oyle mi?
Ben kendi turumden nefret ediyorum. Sen kopegin oldurulmesini talep ediyorsun ya, umarim bir kopek veya farketmez bir insan seni oldurur. Cunku dunyaya hem ekolojik olarak, hem ekonomik olarak sen o kopekten daha cok zarar veriyorsun. Senin olumun dumyayi daha yasanir bir yer kilar.
Cok ciddiyim. Umarim kopekleri zehirlemek icin kullanilan kimyasallarla zehirlenirsiniz bir gun.

Senin gibi insanlarla köpekleri bir göreceksek, köpeklerde kendini geliştireydi de evrimde geri kalmasalardı o zaman, ilk başta şartlar eşitti, hatta bizden güçlülerdi.

Bu köpek çeteleri sana güzel gelebilir, ancak bunun çocuğu var yaşlısı var kadını var, herkes köpekten kaçabilecek veya güreşebilecek değil. Medeni dünyada sokak köpeği diye bir olgu yok, ağzından nefret akıtmışın ama gerçekler bunlar.
(insanlar ölsün zehirlensin şu bu çok sorunlu laflar bunlar, umarım bir yardım vs alıyorsundur)
Sosyal ağlarda paylaş

Baska hayvanin oldurulmesini talep eden her insanin oldurulmesini talep etmek son derece normal. Hatta su da var, ben kendim oldurmek uzere birsey yapmiyorum, dilek sadece. Hayvan dusmanlari ve kendilerini hayvandan ustun goren insanlarin kendi silahlarinca olmesini istiyorum. Dunya sizsiz daha temiz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Baska hayvanin oldurulmesini talep eden her insanin oldurulmesini talep etmek son derece normal. Hatta su da var, ben kendim oldurmek uzere birsey yapmiyorum, dilek sadece. Hayvan dusmanlari ve kendilerini hayvandan ustun goren insanlarin kendi silahlarinca olmesini istiyorum. Dunya sizsiz daha temiz olur.

Haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

şu hayvanların öldürülmesi, toplatılması için gösterdiğiniz çabayı barınakların yaşama uygun hale getirilmesi, kısırlaştırmanın yaygınlaştırılması, hayvan satışının durdurulması, sahiplendirmeye yönlenilmesi,azıcık insan hakları kadar hayvan haklrı konusunda biliçlenme için gösterin.. sen tut tüm parkları bahçeleri yık sonrada bura benim yaşam alanım onlar gebersin defolsun bıdı bıdı de.. senden acizin ölümüne katline vesile ol yok sonrada kardeşimi ısırdı yok karıma havladı arabamın tekerine işedi diye bahane yap.. mahalledeki ölüm sessizliğini bozan köpek sesleri diyen arkaadaş azıcık agzından çıkanı duy!! sevmek zorunda değilsiniz önemli olan onlarında yaşama hakkı olduğunu bil!
Sosyal ağlarda paylaş

köpek genel olarak agresif bir hayvan değil. hele ki avcılık güdülerini bile ciddi anlamda kaybettiklerinden şehir yaşamına uyum sağladılar. bu arada evcilleştirip bize buyruk hale getiren yine insandır köpeği.

ya şehirde çok yılan var saldırıyolar gibi bi laf yok dimi? şehir içinde beraber yaşayabildiğin hayvanlardan birtanesi köpek.

şu anda yapılacak çözüm kısırlaştırılmaları. ama TÜRK mantığında olduğunuz için tabiki ileriye dönük çözüm çözüm değil. hemen olsun bitsin ay kurtulayım mantığıyla davranıldığıdan dolayı işte gergenin mesela 'ay ben hiç arıyorum valla öldürüyolar mı barınağa mı atıyolar sikimde değil' tipi bir kafayla türkiye bu kadar oluyor işte.

en basit yöntemi gidip sarılman gerekmiyor ama o mahallede otururken yapacağın şeyi söylemişim git 3 kere besle seni görünce hırlamaz bu kadar basit.

şunu 1 kişi 5 kişiye yaptırsa o 5 kişi 10 kişiye yaptırsa bu it çok saldırıyor döve döve saldırmayacak mantığından çıkılsa işte bunlar olmayacak.

akılsız millet olunca böyle oluyor. barınağa yollanıyolar zerre umrumda değil diyen adam bir kez o barınakta açlıktan kendi yavrularını yiyen köpekleri görse bir keşke.

gerge being gerge yine. dünyadan anlamayan bir adam olarak asosyal gerizekalı tespitleri ve anlamsız yanlış düşünceleriyle bu adamın yaşamasındansa bende sokakta 2-3 köpek yaşasın isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

şunu 1 kişi 5 kişiye yaptırsa o 5 kişi 10 kişiye yaptırsa bu it çok saldırıyor döve döve saldırmayacak mantığından çıkılsa işte bunlar olmayacak.

akılsız millet olunca böyle oluyor. barınağa yollanıyolar zerre umrumda değil diyen adam bir kez o barınakta açlıktan kendi yavrularını yiyen köpekleri görse bir keşke.

gerge being gerge yine. dünyadan anlamayan bir adam olarak asosyal gerizekalı tespitleri ve anlamsız yanlış düşünceleriyle bu adamın yaşamasındansa bende sokakta 2-3 köpek yaşasın isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...