Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

15 gün zorunlu çalışma

Mithat

Öne çıkan mesajlar

İstifa ettikten sonra şu 15 gün çalışma olayından kaçmanın bi yolu yok mu ? İstifayı vermişim artık , mal mal çalışmak çok koyuyo :D Çıkiim gidiim istifadan sonra bi daha gelmiim istiyo insan. 10'unda verdim 16sı bugün hala işteyim , ben çıkmışım işten daha niye burdayım lan diye söylene söylene gidiyorum işe her allahın günü :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

İstifa ettikten sonra şu 15 gün çalışma olayından kaçmanın bi yolu yok mu ? İstifayı vermişim artık , mal mal çalışmak çok koyuyo :D Çıkiim gidiim istifadan sonra bi daha gelmiim istiyo insan. 10'unda verdim 16sı bugün hala işteyim , ben çıkmışım işten daha niye burdayım lan diye söylene söylene gidiyorum işe her allahın günü :D

ihbar tazminatını ödeyip gitmeyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

7 aydır çalışıyorum , yıl dolmadan izin yalan diyolar.

İşverenin adını vermek istemiyorum fakat sol zamanı sol , anap zamanı anap , akp zaman akp yanında olan sevmediğim tip bi adam. Ayrıca son 7 aydır olan 10 günlük birikmiş mesaimi sadece 1 gün olarak verdiler . Yani var bi ton birikmiş nefret içimde işverene karşı müdüre karşı hepsine karşı ama 9 gün daha dayanıcaz yapacak bişi yok , tazminat olayına gelince ' tamam yae ayarlıcaz erken çıkarsın sen' dediler 3 gün önce , bekliyorum 3 gündür o 'erken' ne kadar erken diye.

Çok hakkımı arayamıyorum çekiniyorum bunlarda beni silkiyor gibime geliyor ama hadi neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Onu da düşündüm de hukuki bi yaptırımı vardır diye yapmadım :D yoksa en mantıklısı 3 gün rapor , 3 gün rapor 3 gün rapor diye diye 25ini görebilirim aslında :D böbrekte de taş var , doktora gitsem kıvranıyorum ağrıdan diye sıksam , doktor mike mike verir o raporu bence :D

O ihbar değişiyor , mesela benim listede 2 hafta yazıyor , yani 4 hafta aslında ama onlar bana 2 hafta dedi çok sağolsunlar falan diye bi olay yok.
Sosyal ağlarda paylaş

istifayı neden verdiğin önemli

iş tanımların dışında iş mi talep ediyorlardı?
paranı mı vermiyorlardı zamanında?
mobbing mi vardı?
yada maaşın asgari'den mi yatırılıyordu?

vs. vs.

senin lehine olacak sebeplerden dolayı istifa ettiysen konu hakkında noter'den yazı falan çek. gerçi istifadan sonra prosedürü bilmiyorum da, istifa etmeden önce bu şekilde bir uyarı yazısı çektiğinde 3 gün içerisinde talep ettiğin haklarını sana iade etmek zorundalar etmezlerse herhangi bir iş gücü talebi edemezler, iş akdi tek taraflı fesih edilebilir oluyor falan filan.

en temizi otur konuş ben iş buldum gitmem lazım de. toparladım ben işleirimi, devir vs. yapacağın kişi gelsin alsın işleri.
Sosyal ağlarda paylaş

dogus mu lan asdfasfda

Mithat said:

7 aydır çalışıyorum , yıl dolmadan izin yalan diyolar.

İşverenin adını vermek istemiyorum fakat sol zamanı sol , anap zamanı anap , akp zaman akp yanında olan sevmediğim tip bi adam. Ayrıca son 7 aydır olan 10 günlük birikmiş mesaimi sadece 1 gün olarak verdiler . Yani var bi ton birikmiş nefret içimde işverene karşı müdüre karşı hepsine karşı ama 9 gün daha dayanıcaz yapacak bişi yok , tazminat olayına gelince ' tamam yae ayarlıcaz erken çıkarsın sen' dediler 3 gün önce , bekliyorum 3 gündür o 'erken' ne kadar erken diye.

Çok hakkımı arayamıyorum çekiniyorum bunlarda beni silkiyor gibime geliyor ama hadi neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...