Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OGS den kaçak geçme

fenn

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

Deacon said:

hgs ile ogs'nin farki ne?

Hgs bir kart ve cama yapışıyor. İçinde bakiyen varsa düşüyor. Ogs ise bankalardan alınan ogs cihazı şeklinde oluyor. Bakiyen olmasa bile banka gelen faturayı kredi kartına yansıtabiliyor falan.

Ogs cihazları 40-80 tl civarı deniliyor. Hgs ise içinde 30 tl yüklü şekilde 35 tl. Ogs ile hgs farklı farklı kurumlar. ogs cihazı ile hgs den geçemezsin. Hgs ile ogs den geçemezsin. (Ogs den hgs ile geçenler karayollarına dilekçe veriyorlar ve sanırım 1-2 kereliğine görmeyip hgs ücreti düşüp ogs czası vermiyorlar gibi bir şey okumuştum)

valla garanti en son 20 liraya yolluyordu ogs'yi. ufacikta bir sey oldu eskilerine nazaran. internetten ister hesaptan ister kredi kartindan otomatik odeme de ayarlayabiliyorsun, belirli bir limitin altina dustugunde, belirledigin miktarda para yatiriyor icine.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

2 senedir kaçak geçiyorum otobandan herhangi bir ceza gelmedi bana da

Xaenin said:

Ben arabayı temizliğe vermiştim ogsyi yamultmuş hıyarlar çatır çatır geçtim gişelerden öttüre öttüre 2 aydır da ödemedim.

Ne çıkar falıma?

Mortis said:

asıl benim bi arkadaş var

her gün işe gidip geliyor araba ile köprüden geçiyor

ve kartı okumuyor, ama üşendiği için yaptırmıyor.
4 aydır da geçiyor her iş günü

ona ne kadar girer? hahah

:D
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

ogs çalışan sorunsuz bir sistemdi
kartlı geçiş iptal edilince ogs zorunlu yapmak yerine durup dururken hgsyi getirdiler
aynı işi yapıyor 2 sistemde farklı gişeleri var

arada ciddi bi maliyet farkı var bildiğim kadarıyla. ogs aktif rfid denen bir zımbırtı kullanıyor cihazı daha pahalı. hgsde cihaz falan yok, bildiğin dandik bi yapışkanlı kağıt, pasif rfid oluyodu o da sanırım. bilen biri aydınlatsın, ben tam hatırlayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...