Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dini kurallarin cevresinden gitmek ibadet oluyor mu?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

ya forumun kayıt kısmında iq testi isteyenler oldu, referans isteyenler oldu, geçici üyelik isteyenler falna oldu da..

şöyle bi algoritma olsun yeterli:

if (user == cipetpet)
return false;
else
return true;

fixed

cipetpet = select user from userdatabase where user like '%cipetpet';
if (user == cipetpet)
return false;
else
return true;
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Black-ice said:

eheh
şöyle olanlar, hepiniz yanacaksınız bu arada. oruç falan tutuyorsunuz ama.

herkes üstüne alınmasın tabii.
kendilerini bilir böyle olanlar.

"ne namaz kılıyorum (belki bayramda), ne zekat veriyorum. bir tek ramazanda alkol içmiyorum ama benim içim iyi. allah beni yargılarken bunları hesaba katacaktır :)))) canım o benim"

mesela ben bayramda da namaz kılmıyorum, ne zekat veriyorum, ramazanda alkol aldıgım da olmuştur sıklıkla.
ama tüm bunları yapıp benden cok yanacak(olcaksa öyle bişey) müslümanlar var.

asıl ne var biliyormusun. günde 5 vakit namaz kılıp,oruç tutan, hacca giden,zekat veren,agzına alkol almayıp. Sonra bunların arkasına sıgınarak her türlü pisliği yapan, nasılsa inanclı müslümanım diye gezenler daha pis yanacak bak ona eminim :D

abi bir aç da kitapta o yapmadıklarını yapmayan ve yapmayacaklara allah ne gibi laflar söylüyor, ne planları var bir gör. :)

aslında bir anlamda dini kendinizce yorumlayıp (o daha çok yanacak fln.)ortaya karışık bir şey çıkarıyor ve psikolojiniz rahat mutlu mesut yaşıyorsunuz.

dışardan bakınca güzel birşey tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

sizinle aynı şeyi düşünmeyen insanlardan bu kadar korkmayın

cahillik diz boyu

varsa içi dolu fikirleriniz çamur atmadan bok atmadan tartısın , isimlere sıfatlara takmadan,ama onu bile beceremiyorsunuz

ben ilk 2001 de pepelekte fln üye olmuştum,bi sürü bebe doluydu

yıl oldu 2013 , hala bi sürü ergen dolu bu pati,büyüyün la artık
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

valla koyalım bence.

eğer arcane haklıysa horace önce eşşek taklidi yapıp hüloooğ diye bağırarak kameraya çeksin.
arcane iftira atıyorsa arcane 1 ay oruç tutsun. ölür zaten hıyar.
eğer ikiniz de haksızsanız birbirinizin üzerine işeyin.

deal.

olm yetmez ama evetci misiniz, darbeciler yargilansin diye gotunu yirtan.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

valla koyalım bence.

eğer arcane haklıysa horace önce eşşek taklidi yapıp hüloooğ diye bağırarak kameraya çeksin.
arcane iftira atıyorsa arcane 1 ay oruç tutsun. ölür zaten hıyar.
eğer ikiniz de haksızsanız birbirinizin üzerine işeyin.

abi horace'ın hüloooğğğ diye bağırdığını düşündümde ahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

applev0dka said:

Black-ice said:

eheh
şöyle olanlar, hepiniz yanacaksınız bu arada. oruç falan tutuyorsunuz ama.

herkes üstüne alınmasın tabii.
kendilerini bilir böyle olanlar.

"ne namaz kılıyorum (belki bayramda), ne zekat veriyorum. bir tek ramazanda alkol içmiyorum ama benim içim iyi. allah beni yargılarken bunları hesaba katacaktır :)))) canım o benim"

mesela ben bayramda da namaz kılmıyorum, ne zekat veriyorum, ramazanda alkol aldıgım da olmuştur sıklıkla.
ama tüm bunları yapıp benden cok yanacak(olcaksa öyle bişey) müslümanlar var.

asıl ne var biliyormusun. günde 5 vakit namaz kılıp,oruç tutan, hacca giden,zekat veren,agzına alkol almayıp. Sonra bunların arkasına sıgınarak her türlü pisliği yapan, nasılsa inanclı müslümanım diye gezenler daha pis yanacak bak ona eminim :D

abi bir aç da kitapta o yapmadıklarını yapmayan ve yapmayacaklara allah ne gibi laflar söylüyor, ne planları var bir gör. :)

aslında bir anlamda dini kendinizce yorumlayıp (o daha çok yanacak fln.)ortaya karışık bir şey çıkarıyor ve psikolojiniz rahat mutlu mesut yaşıyorsunuz.

dışardan bakınca güzel birşey tabii.

abi din zaten yorum işi degil mi ?

herkes dini kendisine göre yorumladıgı için suan, yok sigara bozar mi, yok biber gazı höde yapar mi diye konusuyor insanlar..

zamane şartlarına göre oluşturulmuş bir düzeni insanlar 2013 yılına göre yorumlamıyor mu ? Ben yorumlamasam müftü yorumluyor, onun keyfine kalıyor işte hersey.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

kami said:

Cipetpet said:

Dağa küsmüşsün vingthor sen ahahahaha klasik amerikan filmi ağızları

Millete ahahah çekeceğine soruma cevap versene çok merak ettim.

Sen ne dion değişik?

Evet zevk alıyorum sigaraniçerken 20 seneedirde içiyorum

Pekii ben de nefes alırken zevk alıyorum, oruç tutarken nefes almayacam mı? Böyle temiz havayı içime mis gibi çekerken bir orgazm hissi oluşuyor, içime titreme geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@applevodka
Doğru ama siz direk kitapta yapmazsan yanarsın diye açık açık söylenen bir kuralı yapmayıp, allah beni o kadar yakmaz diye içiniz rahat kalabiliyorsunuz. Yani kitapta bazı şeyler yoruma açıktır çağ farkından ama:

>namaz kılmayan; yanar.

şeklinde bir şey var. pek yoruma açık değil :)

benim dediğim siz yorumluyorsunuz derken; hani biz o kadar yanmayız belki gibi yorum oluyor. ya da şöyleleri var: bi namazdan yanarız işte. falan.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Horace hüloğğ diye bağırıp vidyoya çeker de arcane oruç tutamaz. Daha yapılabilir bişey iste adamdan.

iftirayı ispatlamanın bir yolu da yok zaten. vardı ben kesin görmüştüm der biter mesele.

üstelik ben hüloğ diye bağırsam da zaten komik olur o kadar. ramazanda bellow'un mekanında içkili miçkili yemek ısmarlar yanında otururum.

tek taraflı hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

@applevodka
Doğru ama siz direk kitapta yapmazsan yanarsın diye açık açık söylenen bir kuralı yapmayıp, allah beni o kadar yakmaz diye içiniz rahat kalabiliyorsunuz. Yani kitapta bazı şeyler yoruma açıktır çağ farkından ama:

>namaz kılmayan; yanar.

şeklinde bir şey var. pek yoruma açık değil :)

benim dediğim siz yorumluyorsunuz derken; hani biz o kadar yanmayız belki gibi yorum oluyor. ya da şöyleleri var: bi namazdan yanarız işte. falan.

O aynı kitapta Allah affedicidirde yazıyo. Biz bi hata yaptık belki affediliriz diye ümit ediyo bi kısımda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...