Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dini kurallarin cevresinden gitmek ibadet oluyor mu?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

horacegoesskiing said:

arcane said:

senin özrünün gözümde kıymeti yok. sırf haklı çıkmak için de silinmiş mesaj peşine düşmek çabama değer mi bilmiyorum.

bu kafanın başörtülünün kafasına işediler deyip kanıtlamamaktan farkı nedir tam olarak onu da söylersen anlaşıcaz.
yalnız bi dakka. fark var aslında. şöyle ki; direnişçi aklı başında insanlar diyorlar ki, "başörtülünün kafasına işedi diyip yalan söylüyorsunuz. ispatlayın, ve adama yasalar çerçevesinde ne ceza varsa verilsin!".

arcane de diyor ki, "ben uğraşıp senin insanlara ana avrat küfür ettiğini ispatlasam dahi bir yaptırım olmayacak, niye uğraşayım?"

adam haklı yani bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

eheh
şöyle olanlar, hepiniz yanacaksınız bu arada. oruç falan tutuyorsunuz ama.

herkes üstüne alınmasın tabii.
kendilerini bilir böyle olanlar.

"ne namaz kılıyorum (belki bayramda), ne zekat veriyorum. bir tek ramazanda alkol içmiyorum ama benim içim iyi. allah beni yargılarken bunları hesaba katacaktır :)))) canım o benim"

mesela ben bayramda da namaz kılmıyorum, ne zekat veriyorum, ramazanda alkol aldıgım da olmuştur sıklıkla.
ama tüm bunları yapıp benden cok yanacak(olcaksa öyle bişey) müslümanlar var.

asıl ne var biliyormusun. günde 5 vakit namaz kılıp,oruç tutan, hacca giden,zekat veren,agzına alkol almayıp. Sonra bunların arkasına sıgınarak her türlü pisliği yapan, nasılsa inanclı müslümanım diye gezenler daha pis yanacak bak ona eminim :D
Sosyal ağlarda paylaş

yani neyi anlamiyorum, su "dinini yasamak" isteyen kesimin aynisi burda yani almanyada da var. Ama yaptiklari hareketleri bir kendi insanina reva görürler. "Terbiyesiz karsimda sigara iciyor yemek yiyor su iciyor" der hatta döver vs. Gel gelelim bu hareketlerin bir tanesini almanlara yapmaz. Cünkü kendi ülkesi degildir. Diger insanlara saygi göstermek zorundadir.

Hic bir alman dönüp bu adam oruclumu degil mi demez. Ilgilenmez. Oruc tutanlarda almana sen ne yemek yiyon lan demez/diyemez yaparsa kanuni cezasi vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Black-ice said:

eheh
şöyle olanlar, hepiniz yanacaksınız bu arada. oruç falan tutuyorsunuz ama.

herkes üstüne alınmasın tabii.
kendilerini bilir böyle olanlar.

"ne namaz kılıyorum (belki bayramda), ne zekat veriyorum. bir tek ramazanda alkol içmiyorum ama benim içim iyi. allah beni yargılarken bunları hesaba katacaktır :)))) canım o benim"

mesela ben bayramda da namaz kılmıyorum, ne zekat veriyorum, ramazanda alkol aldıgım da olmuştur sıklıkla.
ama tüm bunları yapıp benden cok yanacak(olcaksa öyle bişey) müslümanlar var.

asıl ne var biliyormusun. günde 5 vakit namaz kılıp,oruç tutan, hacca giden,zekat veren,agzına alkol almayıp. Sonra bunların arkasına sıgınarak her türlü pisliği yapan, nasılsa inanclı müslümanım diye gezenler daha pis yanacak bak ona eminim :D

hertürlü yanıyolar yani?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ne anlami var oyle cennetin.

sanki bizi alicaklarmis gibi konusuyoruz biz de.

cehennemde nasilmis, ondan bahsedin.

abi tanrı varsa eski dilde chantlayıp hayatı boyunca bi boka yaramamış adamı alıp beni almıyorsa mesela cennete
gerçekten alnını karışlarım öyle tanrının üzgünüm.

iyi bir insan olmakla dindar olmak karıştırılıyor sanırım.
ki ben dinin mantığı 'iyi olmak' değil 'kötü olmamak' 'nötr' olmak falan. kötü dediğin şey insan doğası keza.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

horacegoesskiing said:

arcane said:

senin özrünün gözümde kıymeti yok. sırf haklı çıkmak için de silinmiş mesaj peşine düşmek çabama değer mi bilmiyorum.

bu kafanın başörtülünün kafasına işediler deyip kanıtlamamaktan farkı nedir tam olarak onu da söylersen anlaşıcaz.
yalnız bi dakka. fark var aslında. şöyle ki; direnişçi aklı başında insanlar diyorlar ki, "başörtülünün kafasına işedi diyip yalan söylüyorsunuz. ispatlayın, ve adama yasalar çerçevesinde ne ceza varsa verilsin!".

arcane de diyor ki, "ben uğraşıp senin insanlara ana avrat küfür ettiğini ispatlasam dahi bir yaptırım olmayacak, niye uğraşayım?"

adam haklı yani bu durumda.

yahu ben zaten bu gezi meselesiyle beraber bir şeyler değişiyor diye heyecanlanıp foruma gelmişim yıllardır tek mesaj attığım yok. ne yaptırım istiyorsunuz, moderatörler kömürümü makarnamı yiyorsa ben kendim giderim tekrar mesele değil.

gitmeden önce küfür ettiğim mesaj da forumda hala duruyor, ondan başka da vukuatım yok.

madem böyle bir bet ortamı var, iftira ise sonuç ne olacak onu da koyalım ortaya dicem de aamaaaaan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...