Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Persona 5 (Best RPG of 2017)

Anelor

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
dragon age yakismamis oraya pek

bi de bu ucunu arka arkaya oynayinca oyun oynamaktan soguyabilirsin. ayni karakterler ve hikayeye 80-100 saat playtime gommek yorgunluk yapiyor bende mesela.

araya birer tane 8-10 saatlik playtime i olan oyun sok bence. uncharted, random CoD serisi gibi
Sosyal ağlarda paylaş

dun aksam 87 saat playtime ile 73 lvl olarak bitirdim. mutlu sonla bitirdim diye tahmin ediyorum.

final spo

hippi van ile tam takim koyumuze donduk

oyunun story kismini biraz palace 6 ve sonrasina saklamislar. o noktadan sonra hic durmadan oynatiyor kendini.

o noktaya kadar palace'larin birbirinden gorece kopuk olmasi, zamani az olan oyunculari biraz kopariyor hikayeden ve aksam eve donunce 1 saat acip oynayasi gelmiyor insanin. 6 aydir oynuyorum misal ben palace 4 ve 5 arasina belki 2 ay girmistir su veya bu sebeple.

palace 6 oncesine filler diyemeyiz tabii ki. karakter gelisimi ve oyuncunun her bir karakterle duygusal bag kurmasini sagliyor tamamen. araya uzun sureler girse de.

her sekilde cok guzel bi deneyim yasatti. tesekkurler Atlus.
Sosyal ağlarda paylaş

dedim dimi sonu cok baska yerlere gidiyor oyna once diye :D

Oski said:

60 saattir oynuyorum Persona 5'i ve cok seviyorum. ama bu politika, felsefe falan olayini biraz gereksiz hype'liyorsun bence.

video game medium'unda guzel bi hikayesi var oyunun ama ortalama bi world affairs takipcisi icin Peppa Pig hikayesi sayilir.

agir ending spoilerlari

reisin dungeon son dungeon heralde, adam istifa etti hersey biticek derken o yasanan dumur ve bagladiklari nokta, buyuk twist ve aslinda insanligin sorunu ile ilgili yaptigi nokta atisi :D

bad endingin gunumuzun muhalefet ve aktivizm anlayisina tokat atmasi, sirf vicdan masturbasyonu icin suya sabuna dokunmadan toplumun cizdigi sinirlarda yapilan muhalefet, sistemi degistiricek gucun varken bundan vazgecip bireyler uzerinden gitmek ve kacinilmaz olarak bunun bile siradanlasmasi.

"palace sahibi olanlar kendi egolari belli bir duzeye geldigi ve toplum denen hapisaneden tutarsiz dilekleri yuzunden kactiklari icin o hale geliyorlar, sorun bireylerde degil toplumun tamaminda"

"ironik degilmi? eskiden kendi icinde tutsaktin ancak disarda rahat gezebiliyordun, simdi kendi icinde ozgursun ancak toplum seni kilit altinda tutuyor"

"unutmayin, "gercek" dunya diye birsey yok. her bireyin gordugu ve hissettigi gerceklige sekil verir. dunyaya sonsuz potansiyel veren seyde budur. ilerde sadece karanligin oldugunu bilseniz bile el ele tutusup "bir" olarak gormeye calistiginiz surece dunyanin sonu gelmez. dunya hepinizin icinde varolan birsey"

katsura hoshino cidden kamil insan ya :D o kadar karmasik konulari o kadar basit bi sekilde anlatabilmiski. "kotu adam" kavramini risk almadan isleyip shido ile yuzlesme ile bitirebilirdi oyunu ki bunuda opsiyonel ending olarak koydu. son bossun insanligin varolosundan beri sahip oldugu deluzyonu olmasi uzun suredir gordugum en guzel twist idi persona 3 dede benzer bir temayi islemis olmasina ragmen.

p3 de kiyamet inancindan ve apatiden gitmisti, bundan direk tanri kavrami gibi birseyi sorgulamis ustune gnostik ogreti uzerinden yapmis bunu, demiurge tesadufen secilen bir konsept degil. gnostic jung kitabinda yazilanlara ve ozellikle sermonlara cok guzel gondermeler var

buyuk risk = buyuk payoff

tevazu akiyor adamdan ya <3 umarim devami cabuk gelir, umarim olene kadar en az 2-3 persona oyunu daha tecrube ederim

https://i.imgur.com/Wp740L3.jpg

su boktan dunyayi cekilebilir bir yer kilan insanlardan biri iste :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
japonca audio track'ı kesinlikle indirin.

Ingilizce de bug var sanki, bazı konuşmalar yarıda kesiliyor gibi oluyor.

Bu arada oyundaki süreniz kısıtlı dedi, heralde oyun süresi değil de, oyunda max geçirebileceğin günden bahsediyordur değil mi?
yani bir gün içinde istersem 10 saat te takılabilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...