Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

quixef said:
3 kişi FFA nadiren olan bir şey zaten

4 kişi FFA olsa da benzer durumlar geldi başımıza bunu geçiyorum.

quixef said:

eğer güçler dengeli ise gidip son şehrinden çıkaracağın son askerle alacağın bir rakibe dalmışsan o senin suçun, hesabını kitabını iyi yapmış üçüncü kişi kazanmayı haketmiştir. Bu durumda, üçüncünün yakalayamayacak kadar geride olmasını bekleyeceksin ve ya güçlüye dalıp oyundan çıkaracaksın ya da güçsüze dalıp kaynaklarını ele geçireceksin. Oyunun başında warriorlarla catapultlarla gelip sonra ağlamak olmaz.

Senin yunanistanla oynadığın oyunda lel 1 tile var şehrimi alamazsın diyip benim kıtaya yolumu kapatacak şekilde attığın şehri 4 turnde aldım, sen geriledin ben bina yerine asker bastım bu arada kaede semirdi. Seni indirdim ama kendimi de aşağı çekmiş oldum, tepkisiz kalsam bu defa ilerisi için büyük tehlike o şehir. Lose-lose durumu var.

said:
Geri düşen derken, FFA da geri düşmen için ya kötü oyuncu olman ya da saldırılan taraf olman lazım, eğer kötü oyuncu isen zaten bizimler MP de ne arıyorsun, eğer "öyle bir saldırmak ki oyundan çıkartmak" a maruz kalmışsan "working as intended"

FFA'da geri düşmek = diğerlerinin öne geçmesi = çatışma yaratacak konumda bulunmak. Herkese uzak olup simcity oynayan kazanıyor işte defalarca gördük. Böyle olmadığı çekişmeli oyunlar da oldu (ben hindistandım iluvatar üstümden geçti gemilerle, kaybetmeme rağmen iyi oyundu) ama nadir. Öyle ki 10 oyundan 1i ancak böyle dengeli gelebiliyor.

said:
Sizin bu grand strategy den anladığınız nedir tam bilmiyorum ama dünkü maçta misal Türkiye haritası olarak düşünürsek Komutan Edirne'de, Spark İzmir'de, ben Ankara'da ve Iluvatar Hakkari'de başlamıştı oyuna. Ortak research baltaladı hepimizi, Iluvatar ın mining e ihtiyacı var, benim trapping e ve calendar a vs. herkesin gelişimi gecikti.

Salih sen trappingi salla mine üzerinden git, ben iki salttan birini atarım en kötü. Calendar venice e lazım o da şehir atmayacağı için en son alırız. Ayrıca sen hepimizden uzakta çıkmışsın wonder basma savunmacı oyna geçitleri tut, iron çıkarsa Steel a yürürüz olmadı pikeman education hattına yöneliriz.

BU HARİTA DENİZLİ O ZAMAN NAVİGASYON RUSH tan ibaret değil yani olay.

said:
Tek yapabileceğin grand strategy "birimize wonder bonusu olan ırk gelse de karşı tarafa wonder kaptırmasak". O da strategy değil ne yazık ki.

Ahah bu ne ya. Shoshoneyi görünce biz direk vazgeçtik zaten libraryden, beelki henge yaparız dedik sonra fizbana worker gelmeyince onu da salladık. Komutanı sağ üstte tek görünce adamı nasıl savunuruzun hesabına düşeceksin işte, gerekirse onun ihtiyaçlarını en ön sıraya koyacaksın constructiondır engineeringdir. Strateji wonder kaptırmamaktan ibaret değil ki, hangi wonderların daha çok işine yarayacağını düşünüp ünite ve binalara göre ağırlığını kıyaslayıp o yoldan yürüyeceksin.

said:
Son ana kadar oyuna tutundurmak istemezlerse tutundurmazlar abi, adamlar sağlı sollu tüm ordularıyla bir dalarlar, bizim allyların yerleşimini düşünürsen Iluvatar yardıma gelene kadar Komutanın şehirleri archeological site olur.

Harita büyük, lojistik sıkıntı. Benden başka komutana dalabilecek adam zor mesafeler çok uzun. Buna rağmen uçta kalmış 3e1 dalacaklar QQ diyorsan zaten boşver panpa.

said:
Takım olarak oynama demiyorum hobi olarak gene oyna, ama Game of Thrones misali, o an işine en çok yarayacak tarafla anlık alliance lar kur, baştan belirleme.

Dorne hep kazansın diyosun. O da bi tercih tabi. Ama keşke her oyunda dorne olabilsek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hocam, herkese uzak Simcity konumunda olan adam FFA da kazanıyor da, team de mağdur mu oluyor? Team in bir elemana dalınacak konumdaysa o adam zaten yine adam gibi gelişemez, asker basmak durumunda ama Iluvatar ın durumunu düşünün, Shoshone olarak dalınması en mümkün Komutan a max mesafede. Belli teknolojiler gelmeden vs. zaten yardıma gidemez, yardıma gidebilmesi söz konusu olana kadar yine senin deyiminle "semirebilir" ve yine dengesizlik ortaya çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Ya hocam, herkese uzak Simcity konumunda olan adam FFA da kazanıyor da, team de mağdur mu oluyor? Team in bir elemana dalınacak konumdaysa o adam zaten yine adam gibi gelişemez, asker basmak durumunda ama Iluvatar ın durumunu düşünün, Shoshone olarak dalınması en mümkün Komutan a max mesafede. Belli teknolojiler gelmeden vs. zaten yardıma gidemez, yardıma gidebilmesi söz konusu olana kadar yine senin deyiminle "semirebilir" ve yine dengesizlik ortaya çıkar.

Yalnız iluvatar o oyunda ne kadar semiriyorsa fizban da bir o kadar semirecek. Mirrorlar var yani, sonuçta kakade de aşağıda sizinle yalnız takılıyordu. Team in avantajı tam olarak bu işte, aşağıdaki adamı takım arkadaşları yukarı çekiyor, yukarda semiren adamı da takım arkadaşları aşağı. DENGE. YİNK YANK

Cuce said:

ben axedice siz hepiniz

Dünyayı dize getiririz, göz yaşları tufan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

quixef said:

Yalnız iluvatar o oyunda ne kadar semiriyorsa fizban da bir o kadar semirecek. Mirrorlar var yani, sonuçta kakade de aşağıda sizinle yalnız takılıyordu. Team in avantajı tam olarak bu işte, aşağıdaki adamı takım arkadaşları yukarı çekiyor, yukarda semiren adamı da takım arkadaşları aşağı. DENGE. YİNK YANK

Cuce said:

ben axedice siz hepiniz

Dünyayı dize getiririz, göz yaşları tufan olur.

deniz ticareti yapamayacaktınız continens mapte, what up.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Ortak research baltaladı hepimizi, Iluvatar ın mining e ihtiyacı var, benim trapping e ve calendar a vs. herkesin gelişimi gecikti.

ya daha köylü çıkarmamıştın dünkü oyun, hangi gelişimin baltalandı allah aşkına, zaten köylü çıkarana kadar ilk 2 tier bütün techleri almıştık.

said:
mercant of venice ile komutanın ordaki cs lerden birini calıp erken hareketini onleyelim diye hamleler yapıyoduk.

kuzeydeki 2 cs de çöplüktü, cahokiayı da tutamazdınız zaten dgdfshsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Takim oynarsak Venedik oynamak istiyorum ben. Sevdim kendisini. Soyle 3v2 olursa fazla olan tarafa Venedik ile katilirim.
3v2 mumkun degil fazla kisi olan direk hızlı research yapıyo onu dengeleyememisler.

bi de oyunu iyi bilenler var onların tariflerini dinleyerek takımda bulunmak hic bir kimseye sorun yaratmıycaktır zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

quixef said:

Birisi toptan memnun olmadığında zaten en başta soruluyor, remake mi devam mı diye, devam edip te turn 20 de "screwy disconnected. AI will take over" yazısını görünce hayatın anlamını sorgulattırıyorsun insana.
niye 6 kere remake atalım memnuniyet saglanana kadar ya da remake beni memnun ederken baska birini memnun etmiycekse ne anlamı var. sanki skypeta degiliz de hic bisey demeden cıktım oyundan.

aynen sunu da dedim bakalım horse var mı?
-skypeta birisi:abi starting zone cok kotuyse heralde 1 horse cıkar.
Found horseback riding - adada 1 horse bile yok.
Ben cıkar.

horse horseback ridingle çıkmıyo serhat nasıl sallıyosun belli değil ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

screwy said:

quixef said:

Birisi toptan memnun olmadığında zaten en başta soruluyor, remake mi devam mı diye, devam edip te turn 20 de "screwy disconnected. AI will take over" yazısını görünce hayatın anlamını sorgulattırıyorsun insana.
niye 6 kere remake atalım memnuniyet saglanana kadar ya da remake beni memnun ederken baska birini memnun etmiycekse ne anlamı var. sanki skypeta degiliz de hic bisey demeden cıktım oyundan.

aynen sunu da dedim bakalım horse var mı?
-skypeta birisi:abi starting zone cok kotuyse heralde 1 horse cıkar.
Found horseback riding - adada 1 horse bile yok.
Ben cıkar.

horse horseback ridingle çıkmıyo serhat nasıl sallıyosun belli değil ya.
cunku yazdıgım seyi amacı cıkmıyo ordan techin adını yanlıs yazınca sallamıs oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...