Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Midi klavye alırken nelere dikkat etmek lazım?

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Çok bilgisizim bu konuda, oktav sayısı harici ne tip özellikler fiyata yansır, neler önemlidir neler önemsizdir?

Ayrıca internette Korg K-49 buldum bitane 2. el, 290 liraya. Fiyat iyi midir? Alet nasıl bi de, bilgisiz olduğum için hangi özelliklerine bakmam gerektiğiyle ilgili bi fikrim yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Amacin ne olduguna bagli nasil bisey istedigin.
Yazilimlari kontrol edicem, efektleri burdan ayarlicam diyosan bol knobli, kontrol padli falan bisey alman iyi olur. Yinede ableton falan kullanicaksan, midi klavyeden öte bi controller lazim.

Amac midi kontrol degil, biseyler calip kaydedicem diyosan, tusesi disinda pek fazla bakman gereken bisey yok.

Bide bunlarin disinda, o programlarda gecikme olmadan midi kayit ve kontrol yapmak icin, duzgun bi ses kartina ihtiyacin var, en önemlisi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu akıllı telefonlardaki klavye appleri gibi. ben kafamda klasik müzik için uydurma bi tane aldığımı canlandırdım da, zor olur diye düşünmüştüm. en ince ve en kalının olduğu şarkılarda canın çıkar. onun haricinde keyboardı istediğin oktav skalasına ayarlarsan çok sorun olmaz herhalde. hoş kaç tane en ince ve en kalın oktavların kullanıldığı eser var bilmem tamamen noob olarak yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...