Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tanrı kadın olsaydı

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

koskoca evreni yaratan alemlerin rabbine

bilmem kaç zilyon tane yıldız yap, onların etrafında zilyon tane gezegen döndür. onlardan sadece bi tanesine insan koy. sonra o gezegende hiçte habitable olmayan toz topragın içine kitap, peygamber gonder. bunlara inanmayan total nüfusun 3/4 ü çeşitli fantezilerle yakcam diye tehdit et.
hiç profitable deel lan.
yane ne bilim marsı, venüsü sırf nasa dakiler işsiz kalmasın diyemi yarattı ?
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

Cipetpet said:

Daha yarattığı türlerin toplam sayısını bilmiyoruz.

yok sadece sen bilmiyon, biz biliyoz.
baba geç bu bilim yetersiz ayaklarını.
isviçreli bilimadamları 3 açılı diş fırçasından sonra dünyanın 5+ milyar yaşında olduğunu kanıtladılar, siz hala 6bin yıl diyonuz.

İsviçreli bilimadamları benim oğlanın çükünü yesin hatta resminimi koyyim napiim
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Bide stephen hawking olmadigini bilimsel ispatladi kendince.. tersini ispat edene dek o :)

Belgeseli var izleyin ...

onu izledim de thor'un, odin'in filan olmadığını kanıtladı ancak. big bang'e inerek kanıtlanamaz hiperuzayın yaratıcısının varolmadığı. bizim sitedeki havuzda mariana çukurunda yaşayan türleri arayıp bulamayınca "bakın yok işte" demem gibi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

navyamphs said:

Cipetpet said:

isviçreli bilimadamları 3 açılı diş fırçasından sonra dünyanın 5+ milyar yaşında olduğunu kanıtladılar, siz hala 6bin yıl diyonuz.

İsviçreli bilimadamları benim oğlanın çükünü yesin hatta resminimi koyyim napiim

yesinler hacıt, ne diim.
artık daha bi soft tartışıyon din min mevzularında, doğruyu bulman yakındır :)
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

Cipetpet said:

navyamphs said:

Cipetpet said:

yesinler hacıt, ne diim.
artık daha bi soft tartışıyon din min mevzularında, doğruyu bulman yakındır :)

Olm çünkü Allahın kalbine mühür vurduğuna kendisinden başkasının açamayacağına dair ayet okuduğumdan beri softum sadece yoksa halen müslümanım mesela her sabah 2 saat10yaşındaki kızıma islam ve din dersi veriyorum. Camiiye göndermiyorum,niye?

Çünkü orada yüzünden arapça okuyup sadece namaz dualarını ezberletip kızarak küçücük çocukları dinden soğutuyorlar. Komşularda göndermek istiyor çocuklarınıda işler yoğun zaman ayıramam diye korkuyorum.

Ve ilk sorum ben neden namaz kılıyorum olmuştur mesela kızıma...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Kanuni said:

Bide stephen hawking olmadigini bilimsel ispatladi kendince.. tersini ispat edene dek o :)

Belgeseli var izleyin ...

onu izledim de thor'un, odin'in filan olmadığını kanıtladı ancak. big bang'e inerek kanıtlanamaz hiperuzayın yaratıcısının varolmadığı. bizim sitedeki havuzda mariana çukurunda yaşayan türleri arayıp bulamayınca "bakın yok işte" demem gibi birşey.

Kendince iste.. big bangden once zaman yoktu zaman yoksa yaratanda olamaz gak guk vs dedi..

Sen samsin o hawking olsun o kadar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Kendince iste.. big bangden once zaman yoktu zaman yoksa yaratanda olamaz gak guk vs dedi..

Sen samsin o hawking olsun o kadar :)

ya hawking'i severim sayarım, dindar tanıdığım da çok var aynı şekilde ona çok itibar eden ama "kanıtlıyorum aha bakın" olayına girmemesi lazımdı çünkü alanı değil. felsefenin konusu olabilir ancak din, astronominin değil çünkü.

"ben böyle düşünüyorum, düşünmeyene de eyvallah" dedi, onu takdir ediyorum ama neil degrasse tyson'ın takındığı tutum bence daha doğru bilimadamları için:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...