Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5" ekranlı ne alternatifimiz var?

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Hanımın HTC Sensation artık eskidi gibi. Onu 5"lik modellerle güncellemeyi planlıyoruz. Alternatifimiz ne var?

-Ekranı adam gibi olsun; güneşte falan sönük kalmasın okunsun.
-Cihaz ağırlıklı internet, facebook, twitter ve youtube paneli olarak kullanılacak :)
-Çanta içinde anahtarlıklarla beraber yaşamaya dayanabilecek (mevcut aletin ekran dayandı ama gövde çizildi)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

htc one, galaxy s4, xperia z..

yerinde gorun kullansin kendisine uygunu secsin. buyukluk vs bir cok faktorleri degisik.

4,5 - 5 inch arasi ekranli telefonlarda sunlar :

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&idAvailability=0&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idSIMType=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=0&idOSVersion=0&idOSWhen=0&nminCPUMHz=0&nCPUCores=0&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=4.5&fmaxDisplaySize=5.0&nPixelDensity=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&idGyro=0&idCompass=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&bWLAN=0&idNFC=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&nBatteryCapacity=0&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Çıkartılabilir batarya, hafıza kartı takma imkânı falan gibi detaylar bizim hanımı ilgilendirmiyor :P

Xperia Z'nin ekranı çok iyi değil diye duydum, biraz "koyu" kaçıyormuş sanırım.

HTC One, eski bazı alışkanlıklarını devam ettirmesi açısından da iyi olabilir.

Saygılar.

valla note 2 derim ben de. ha tek el kullanacaksa olmaz o. bende note 2 var genelde kadınlar beğeniyor. zaten çanta da yanlarında daima taşıma sorunu olmaz.

sony'nin üzerinde bi koruyucu şerit var (cıkmıyor) koyuluğu ordan geliyor. güneşte her telefon kötü gördüğüm kadarıyla (htc one, s4 nasıl bilmiyorum). Işığı yansıtmayan malzeme kullanıyorlar mı yeni telefonlarda bilmiyorum. Dik açıdan güneş vurmadığı sürece çok sorun yaşamıyorum ama dik vuruyorsa ekran parlaklığını full'e çekmek gerekiyor.

bir de kadınlarda user experience önemli. erkek dediğin alttan girer üstten cıkar halleder de bayanlarda öyle değil.htc'den farklı bir telefon düşünüyorsanız almadan önce bi yerde kullandırt eşine kaç saat.
Sosyal ağlarda paylaş

Kartın limit dolu, asla da boşalmayacak gibi, tek seferde 2k'ya yakın para da vermek istemiyorum.

O yüzden sanırım Vodafone'dan alacam cihazı, bu durumda da ödemeler açısından Xperia Z- HTC One - S4 arasında fark yok gibi(Bir tek Z alırsam 15 tl ucuz o da önemsiz).

Bu durumda peşin almayacağımı varsayarsak HTC One mı, s4 mü?
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Kartın limit dolu, asla da boşalmayacak gibi, tek seferde 2k'ya yakın para da vermek istemiyorum.

O yüzden sanırım Vodafone'dan alacam cihazı, bu durumda da ödemeler açısından Xperia Z- HTC One - S4 arasında fark yok gibi(Bir tek Z alırsam 15 tl ucuz o da önemsiz).

Bu durumda peşin almayacağımı varsayarsak HTC One mı, s4 mü?

Gecen hafta ayni kararsizlikla gittim ve xperia Z alip ciktim :)
Sosyal ağlarda paylaş

xperia z nin OS sinde problemler var. işte kendi kendine kapanmalar, kamera sorunları vs. yaşanıyor. su geçirmeyen özelliği var, şık bir tasarımı var. birde galiba oyun kolu takıp oynuyorsun.

htc one çok şahane bir telefon aslında. ekranı çok iyi, ses kartı var üstünde ama kamerası ip4 ten bile kötü.

s4 en mantıklısı gibi duruyor. malzeme biraz kalitesiz olmasına rağmen ısınma dışında görünürde sorunu yok gibi.

5" takıntın yoksa iphone5 al. ekranı da iyi, ısınma sorunu vs. yok. 16:9 ekranı var görünüşü vs. de gayet güzel.

mesela benim android cihazlarda sevmediğim özelliklerden birisi markalarını hep ön yüzüne yazarlar. geceleri film izliyorum gözüm oraya gidip duruyor. iphone böyle şeyler yapmıyor daha kaliteli bir cihaz kullandığın hissini başarıyla veriyor.

android cihaz alınca 1 sene sonra iki kuruşa satıyorsun ama hala iphone 3gs satılıyor bunu düşün derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...