Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara muhit secmece

senko

Öne çıkan mesajlar

hacıtlar
ben yine taşınıyorum :)

amma velakin ankara'da nereye gitsem bilemedim. 3 kişi çıkcaz eve, yurt stayla. 3+1 ve üstü olacak ev haliyle.
şimdi istediğim özellikler şu

->merkeze yakın olsun, toplu taşıma ile rahatca tunalıya, kızılaya gidebileyim. geriye dönerken taksi max 10 kaat yazsın.
->akşamları biraz renkli olsun, şu an çayyolundayım saat 8den sonra in cin top oynuyor burda. böyle bir yer istemiyorum
->ev biraz yeni olsun, 0 ev bulma ümidim yok zaten ama 35+ yıllık rutubet kokulu yerleri istemiyorum
->toplu taşıması bol olsun, her ne kadar arabam olsa da önemli bu.
->park yeri problemi çok olmasın (bkz bahçeli 7.cadde)

şimdi bu maddeler ışığında bi kaç yer var aklımda

bahçeli 8.cadde: toplu taşıması bol, park sıkıntısı yok 7ye yakın çevresi de nispeten hareketli sayılır

gop: evler bayağı fantastik burda, muhit güzel, fakat eskişehir yoluna çıkmak dert olur sanırım. tunalıya kızılaya filistine fln yakın ama

anıttepe: pek bilmiyorum buraları, gezmem lazım ama yine hem toplu taşıma bakımından hem de merkeze yakınlık bakımından ideal

sizin önerileriniz nelerdir?
kira olarak 900-1100 aralığında bişiler olur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrancı, nenehatun bülbülderesi esat tarafları bunlara uyar ama evler eski oralarda. bahçeli emek de olabilir ama o da aynı.

ev biraz hesaplı ve yeni olsun dersen dikmen, öveçler, çevizlidere kısmına bakacaksın. çatı dublekslerinin kiraları gayet uygun oralarda merkeze yakın, ulaşımı kolay ve yeni binalar.

bütçe çıkılıyorsa çukurambar tarafı akar.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

ayrancı, nenehatun bülbülderesi esat tarafları bunlara uyar ama evler eski oralarda. bahçeli emek de olabilir ama o da aynı.

ev biraz hesaplı ve yeni olsun dersen dikmen, öveçler, çevizlidere kısmına bakacaksın. çatı dublekslerinin kiraları gayet uygun oralarda merkeze yakın, ulaşımı kolay ve yeni binalar.

cevizlidere'ye biraz baktım da, uzak kalmıyor mu oralar biraz ya. haritadan öyle gözüküyor ama dediğin gibi ev kiraları gayet uygun orda.
taksi ne kadar tutar mesela ordan merkeze fikrin var mı?

çukurambara butce cikmaz, 1.5k'dan açıyorlar kiraları orda.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskisehir yoluna cikmak sorun olsa da diger dedigin bütün şıklara yukarı ayrancı tarafı uyar veya yıldız başlarında bir yer. Yukari ayrancida da evler eski olabilir hosdete ve ilk paralel caddelerde o sebepten kuzgun sokak filan bar baya guzeldir ve iki dakikada hosdereye cikarsin.

GOP cokzel ama toplu tasimasi o kdr da rahat degil otobus haric pek yok secenek.
Sosyal ağlarda paylaş

kolej kurtuluş civarına bakabilirsin. evler biraz eskidir ama temiz ev de var bolca. kızılaya hem tek durak metro var hem de yürüyerek 15 dakika sürüyor.

güzel evler 1k civarında bulunur. orta halliler 700 civarında.

bir de kocatepe'nin hemen arkasındaki sokaklar da senin istediğin gibi. hem kızılay'a hem tunalı'ya falan yakın.
Sosyal ağlarda paylaş

çeziliderenin çok yukarısınıa çıkmayacaksınız ama. sabah işe giderken konya yolu peşine eskişehir yolu çok rahat edersin.

çevizlidere son tercih olsun bence dikmen öveçler tarafına bakın. dolmuşla 10-15 dakika kızılay. ben 4. caddeden çok yürüdüm kızılaya hatta. taksiye binmeyeli çok oldu ama en fazla 20 fln tutar diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben eski semtimi öneririm: Büyükesat. Tam Esat ile GOP arasındaki mahalle. Kızılay'a 10-12TL taksi ile, çok bol dolmuşu var Sıhhiye ve Kolej'e ve otobüsü var normal trafikde 15 dakikada Kızılay'a getiren. Semt olarak da oturulur yani. Tunus'a yakınlığı iyi, yürüyerek Tunalı 15 dakika en fazla.

Şimdi oturduğum yer Birlik. Taksi 15TL kadar tutuyor ama Kızılay'a ulaşım çok kolay. Sürüsüne otobüsü var ve hepsi boş geliyor. Cinnah'dan çıkıp 15-20 dakikada Kızılay'dan varıyorlar, Kolej ve Sıhhiye'ye de 10 dakikada bir filan genelde boş gelen dolmuşu var.

Balgat filan da var ama oralar zorda kalmadıkça oturulacak yerler değiller bence. Kalabalık, gürültülü, garip insanlarla dolu yerler. Büyükesat dediğim de ortam olarak onun bir üstü zaten, Birlik rahat ama.

Birlik'e gel, komşu olalım. Alışveriş için AVM'si filan da var zaten.

Taksi maksimum 10TL olsun diyorsan ama Öveçler 4. Cadde'ye bak. Balgat ve Sokullu arasında ve ikisinden de bir gömlek üst, Büyükesat'a denk gibi. Büyükesat'ın ana sorunu aslında otobüsünün en kalabalık gecekondu mahallerinden birinden kalkıp gelmesi ve o nedenle hep aşırı dolu olması apaçi tiplemelerle.

Sonuç olarak huzur ve rahatlık için Birlik diyorum. Merkeze en yakın huzurlu ve kısmen rahat (merkeze yakın tam rahatlık olmaz) yer Öveçler. Ama yürüyerek varabileceğin bir yer yok orada Büyükesat-Tunalı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

iş yerine ulaşımı dikkate al. ankarada sabah ve akşam saatlerinde rezil trafik oluyor artık, özellikle eskişehir yolunda. öveçler arkadaki incek yoluna yakın. direk ümitköye çıkartır seni. 3 sene evvel beysukentte çalışırken çok tercih edilen bir yol değildi ama daha iyi durumdadır şimdi diye tahmin ediyorum.
bi o yolu sor. trafiği, durumu nasılmış. eğer sorunsuz rahat yolsa kafadan 3-5 sene ekler ömrüne. diğer türlü iş çıkışı bilkent köprüsünden armadaya gelene kadar yaşlanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

imamizer said:

cevizlidere'ye biraz baktım da, uzak kalmıyor mu oralar biraz ya. haritadan öyle gözüküyor ama dediğin gibi ev kiraları gayet uygun orda.
taksi ne kadar tutar mesela ordan merkeze fikrin var mı?

çukurambara butce cikmaz, 1.5k'dan açıyorlar kiraları orda.

cevizlidere-tunalı 20 tl
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...