Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Seçim olsa oyunuzu kime verirdiniz

banadamilolo

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

yeni parti risk demek. baraji gecebilecegi bile supheli.

hazir baraji dusurucez diyen chp varken bu kadar kisa zamanda yeni parti pesinde kosmak bana biraz mantiksiz geliyo.
verelim chpye. baraji dusurebilecek cogunlugu saglasak sonraki secimde sok istedigin partiyi.

kilicdaroglu da tayyibin, bahcelinin falan yaninda melek gibi adam bu arada. tayyibin yaninda herkes melek gerci.

katildim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:
Cilleri Yilmazi Eceviti koalisyonlari gormus biri olarak Akpnin fena olmadigini dusunuyorum. Ha daha iyisi varsa ciksin tanitsin kendini ona da oy atalim, ama yok henuz.

Çiller'den öncesini de görmüş olmama rağmen AKP'nin Hitlerden farksız olduğunu söylüyorum. "Fena değil" demek için hiç gazete okumuyor olmak lazım. Daha iyisini aramaya gerek yok, herkes AKP'den daha iyi.

said:
Chp acmis bir Ataturk shieldi, onun arkasinda takiliyor anca, laf cok icraat yok.

Sık sık adamların konuşmalarını izliyorum da, "Atatürk Shield'i açmışlar" denecek bir durumları yok. Sanırım sen takip ettiğin yerleri değiştirmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Onu biraz da tek parti iktidarına yormak lazım. Tek parti zaten birçok açıdan saçma sapan bir koalisyondan çok daha iyi.

Bakın, AKP bu ülke için bazı şeylerde gerçekten çalışmış olabilir. Onun oyunu aldılar zaten yeterince. Ancak artık ipin ucu biraz kaçıyor, ve 2 tane ekonomik veriye ona buna kanmamak gerektiği, bu baştaki insanların aslında hangi mantalitede olduğu (hep biliyorduk ama ılımlıydı ya güya bunlar) yavaş yavaş belirgin hale geliyor. Bugün Erdoğan'ın bu gücüne ve egosuna 10 yılda ulaştığını kabul etmek gerek.

Onlardan önceki hükümetler gerçekten suxx olmuş, ülkeyi dolandırmış, hiçbir şey yapmamış olabilirler, ancak bunun karşılığı CHP suxx değil ki. Bugün o partiler ortada bile yoklar zaten.

Ama bugün Erdoğan'ın 10 yıl önce olduğu gibi ne gibi bir potansiyele sahip olduğu bilinmeyen bir parti var. O mantıkla neye dayanarak CHP suxx oluyor, Erdoğan gibi kişiliği, dünya görüşü, eğitimi belli olan biri potansiyel olabiliyor da, ondan daha modern daha akılcı bir grup neden suxxors oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

30 un ustundeyim.

AKP nin tek ve ezici avantaji su gercege dayaniyor;

En kotu tek partili hukumet, en iyi koalisyon dan iyidir.

Temel ihtiyaclar herseyden once gelir. Burdaki cogu uye nin temel ihtiyaclarini karsilama gibi bir sorunu inaniyorum ki hic bir zaman olmadi. Orta ve ust kesim ailelerden gelmis, ailesi tarafindan az yada cok destek gorerek buyumus, gunlerce yatagina karni ac girmemis bir kitle var. Bu kitle azinlik, umarim gelecekte cogalir.

Siyasi istikrarin ilk getirisi pozitif ekonomidir ve bu gelismenin de ilk etkiledigi kisim temel ihtiyaclardir. Barinma, isinma, en az bir ogun yemek ve giyinme ihtiyaclari temel olarak alinabilir.

Bugun makarna ve komur le oylarini sattilar diye acikca suclamasak da "ayipladigimiz" insanlarin AKP, MHP, CHP, ABC vs. degil, hangisi geldigin de benim karnim doyacak mantigi ile hareket etmesi ne ayiptir ne de suctur.

Tek parti iktidar, ne kadar kotu yonetim yapsada, rejim le sorunlu, turkiye nin toprak butunlugu ile sorunlu ve insanlari irk/din/dil ayrimina sokup toplumu bolmeye meyilli olsada siyasi istikrar anlamina gelir. Karni ac, usuyen insan karninin doymasina veyahut doyacagi taahutunun "inandiriciligina" bakar.

AKP nin 2. donem oylarini arttirarak secim den cikmasini daha objektif/mantikli bir tabana ben oturtamiyorum, yapabilen buyursun.

Edit: Su an param olsa, Chp adina utanmadan makarna komur dagitirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim anlayamadığım bir şey var,

işsizlik oranı 2002 krizindekiyle sürekli aynı yaklaşık 10%, krizin hamdolsun teğet geçtiği zaman cumhuriyet tarihinin rekor düzeyine ulaşmış resmen 14% ile., hiçbir kriz döneminde o kadar yükselmemiş.

alım gücü desen asgari ücret 4-5 katına çıktı ama bakıyorsun benzin de 4 katına çıkmış et fiyatları, ekmek fiyatları da 5 katına çıkmış.

akp döneminden millet ekonomik olarak memnunsa bunu sağlayan şey nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ya benim anlayamadığım bir şey var,

işsizlik oranı 2002 krizindekiyle sürekli aynı yaklaşık 10%, krizin hamdolsun teğet geçtiği zaman cumhuriyet tarihinin rekor düzeyine ulaşmış resmen 14% ile., hiçbir kriz döneminde o kadar yükselmemiş.

alım gücü desen asgari ücret 4-5 katına çıktı ama bakıyorsun benzin de 4 katına çıkmış et fiyatları, ekmek fiyatları da 5 katına çıkmış.

akp döneminden millet ekonomik olarak memnunsa bunu sağlayan şey nedir?

bunu sağlayan şey insanlara durmadan medyadan ekonomi iyi denmesi. ne kadar çok söylersen o kadar çok inanır insanlar.

ikinci olarak herkes bankalara borç içinde yüzüyor. kimsenin g.tü yemiyor o yüzden tersini söylemeye, iktidar değiştirmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Karni ac, usuyen insan karninin doymasina veyahut doyacagi taahutunun "inandiriciligina" bakar.

Su cumle esasinda sorunun cevabi.

Ekonomi okuyan uyeler daha detayli bilgi verebilir tabii ki fakat "Kriz" dedigimiz sey para nin ticari anlamda dolasiminin durmasidir.

Tamamen spekulatif/manipulatif nedenler le dogar. Siyasi irade tek ses/merkez den, liberal insanlara kriz yoktur, ticaretinize devam edin gibi bir taahut ile inandirmaya devam ettigi surece paranin dolasimi durmaz/yavaslamaz.

Ekmek haric diger saydiklarindan hic biri temel ihtiyac degil farkindaysan. Ekmek icin de, senin ekmege verdigin paranin yari fiyati ile almak icin insanlar gunde ortalama 1 saat sira bekliyor. Ekmegi de denklemden cikarabiliriz.

Eger birileri kriz yok diyor, kitle seklinde biz de yoktur diyorsak, ic borclanma ve cari acik ile yolumuza devam ederiz.

Bugun dis borc da turkiye tarihinin en yuksek degerine sahip, Akp nin yerinde/zamaninda duzgun politikalar uygulamamasi ve bunun yerine inkar politikasi yuruterek dis borclanma yapmasi, devlet e uzun vadede kar getiren cok guclu kurumlari ozellestirmesi vb. durumlar bugun ki durumumuzun nedenleridir.
Sosyal ağlarda paylaş

LonelyWolf said:

sefacaNBA said:

Paticik'in CHP'ye oy atmayanları cahil ilan etmesi. <3 <3 <3

başgan sen olayı çok yanlış anlamışsın. CHP'ye oy vermemek cahillik değikdir.

AKP'ye oy vermek ise cahilliğin DİK alasıdır.

Chp nin ve akp nin ekonomi programlarını ortaya koyarmısın?

En aZından sakat da olsa fikri var ,kentsel dönüşüm vs hakkında

Fikri olmamak daha kötü değilmi lan
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar ben size birşey söyleyeceğim

Bir kere insanların akp ye oy vermesi ve bunun diğer insanlara da sirayet etmesinin en temel nedeni akp nin din kozunu çok iyi kullanması

Çok iyi devlet içinde örgütlenmesi

Ülkeye yaptıkları yatırımları ve dev projeleri insanların gözünün içine sokarak kendilerini büyük gösterme çabası ve başarılı olması

Lider tipinin olması...

Ha bana soracak olursanız ben haala kılıçdaroğlunun muhalefet olmaktan öteye gidemeyeceğini akşama kadar ofisinde nasıl akp ye itiraz ederim nasıl aihm ye giderim kararları nasıl bozdururum onu düşünür

Gün gelir Muharrem İnce chp nin başına gelir o zaman oyum chp ye

Yada Mustafa Sarıgül

Ama onun dışında yapılmış olan yatırımlara ülkedeki yapılan kalkınmalara bakarsak ve adamların aldığı %50 oyu da göz önüne alırsak adamlar bu seçimde %70 oy alırlar...

Aha buraya yazıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...