Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Telekom Acizliği - Ödenek Yetersizliği

cacodemon

Öne çıkan mesajlar

Çekmeköy'de yeni bir binaya taşındık ve gördük ki, İstanbul'un ortasında dağın başına gelmişiz. Ne telefon var ne internet.

Bir haftadır apartmana Türk Telekom görevlilerinden birileri gelsin de, telefon hattı çeksin diye gitmediğimiz kapı konuşmadığımız yetkili kalmadı.

Binada herşey hazır. Tek yapılacak olan, bir kazı çalışması ve binaya bakır hat uzatılması. Fakat Ümraniye İlçe Müdürlüğü ve Acıbadem'deki İl Müdürlüğü yetkililerinin dediğine göre, Türk Telekom fiber optik yatırımları arttırdığı için bakır ödeneğine yeterince pay ayırmamış ve bu nedenle kazı işleri için taşeronlara ödeme yapılamıyormuş. Revizyonlar Ankara'dan açılmıyor ve dolayısıyla tüm Türkiye'de yeni binalara hat çekme işleri, yığılmış bir şekilde beklemekteymiş.

Eee ne olacak peki dedim. 3-4 ay bekleyeceksiniz ya da Genel Müdürlük ile iletişime geçin diyor. Gerek yok, iki kablo verin ben kendim çekerim dedim artık.

Kablotv ye bakıyorum Çekmeköy'de hizmeti yok. Superonline fiber altyapısı bizim sokağa gelmemiş. Bir ara barracuda falan vardı, uydudan internet. Yoksa kotasız 3g paketlerine falan mı yönelmeli bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

metronet 2 gün içinde arayacağız dedi halen ses yok. Bu arada BTK üzerinden açtığım şikayet çağrısına Türk Telekom'dan cevap geldi:

"Türk Telekom" said:

Sayın GÖKHAN A,

Size destek olma fırsatını bize sunmanızdan ötürü duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz.

12.06.2013 tarihinde BTK kanalıyla iletmiş olduğunuz şikâyetinize ilişkin tarafımızca inceleme yapılmıştır.

Yapılan incelemede nakil işlemi için 11.02.2013 tarihinde başvuruda bulunduğunuz ancak hattınızın naklini talep etmiş olduğunuz bölgede şebeke olmaması nedeniyle nakil işleminizin gerçekleştirilemediği görülmüştür.

Hattınızın naklini talep etmiş olduğunuz bölgeye ilişkin olarak şebeke çalışmalarının 2013 yılı içerisinde tamamlanmasının planlandığı bilgisini paylaşmak isteriz.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla
14/06/2013 11:20:41

ABV TÜRK TEKELOM!!!
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

yeni bir binaya taşındık ve gördük ki, İstanbul'un ortasında dağın başına gelmişiz. Ne telefon var ne internet.

Bir haftadır apartmana Türk Telekom görevlilerinden birileri gelsin de, telefon hattı çeksin diye gitmediğimiz kapı konuşmadığımız yetkili kalmadı.

Binada herşey hazır. Tek yapılacak olan, bir kazı çalışması ve binaya bakır hat uzatılması. Fakat Ümraniye İlçe Müdürlüğü ve Acıbadem'deki İl Müdürlüğü yetkililerinin dediğine göre, Türk Telekom fiber optik yatırımları arttırdığı için bakır ödeneğine yeterince pay ayırmamış ve bu nedenle kazı işleri için taşeronlara ödeme yapılamıyormuş. Revizyonlar Ankara'dan açılmıyor ve dolayısıyla tüm Türkiye'de yeni binalara hat çekme işleri, yığılmış bir şekilde beklemekteymiş.

Eee ne olacak peki dedim. 3-4 ay bekleyeceksiniz ya da Genel Müdürlük ile iletişime geçin diyor. Gerek yok, iki kablo verin ben kendim çekerim dedim artık.

Kablotv ye bakıyorum Çekmeköy'de hizmeti yok. Superonline fiber altyapısı bizim sokağa gelmemiş. Bir ara barracuda falan vardı, uydudan internet. Yoksa kotasız 3g paketlerine falan mı yönelmeli bilemedim.

Aynı sorun bende de var. TTNET kesin gelmez Bir yıl oldu başvurmadığım yer kalmadı hâlâ yok net. Taşın abi direkt.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Çekmeköy'de yeni bir binaya taşındık ve gördük ki, İstanbul'un ortasında dağın başına gelmişiz. Ne telefon var ne internet.

Hacı çekmeköyün neresi orası? Benimde çekmeköyde evim var bilimum her türlü teknoloji kapımın önüne kadar geliyor:)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Yakın bir noktada eğer Telekom hizmeti varsa oraya abonelik ile ADSL al, güzel bir outdoor directional wifi anten ile de senin binaya getir :)

http://www.ebay.com/itm/Boost-WIFI-signal-up-to-8-miles-Outdoor-wireless-antenna-signal-extender-NEW-/200654666873

http://www.youtube.com/watch?v=rrXanzlro78

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Bugün Facebook üzerinden de şikayette bulundum. Bu sefer konuya hakim, durumun farkında olan bir iletişim görevlisi ile görüştüm. Ödeneğin tamamen bittiğini, ikinci bir yazıya kadar bakır kabloların döşenmediğini belirtti.

Ben de bu amme hizmetinin sağlanamaması nedeni ile hakem heyeti ve tüketici mahkemesine başvuracağımı söyledim.

Uğraşmak isteyen avukat varsa beni bulabilir.

Türk Telekom'un üç kuruşluk itibarını birinci ağızdan duymak isterseniz de aşağıdaki linke tıklayarak "apartmana telefon hizmetini ne zaman vereceksiniz" yazın. 30 sn içinde arıyorlar.

https://www.facebook.com/TurkTelekom/app_192877004195006
Sosyal ağlarda paylaş

Bakır kablo 2 senedir döşemiyor ki Türk Telekom, ödenekle alakası yok onun

Her tarafı fiber yapacaklar bundan sonra, fiber teknolojisinin bakırla kafa kafaya fiyatlara gerilediği bir dönemde de en mantıklısı.

Hatta firmalara ihale açıyorlar bakırları söksünler diye, oradan da para kazanıyor Telekom ve gelen parayı fibere yatırıyor. ADSL'de çoğu yerde artık fiber üzerinden veriliyor.

Hatta bunla ilgili bir geyikte var. Zamanında o bakır kabloları metre üstünden satın alırken Telekom devlet kuruluşuydu, bu yüzden önemli bir vergi muafiyetine sahipmiş. Önce o kabloları çıkartıp kendi satmayı düşünmüş fakat devlet bu sefer o zaman almadığı vergiyi, sattığınız kablonun metresi başına alırız demiş.

Telekom'daki çakallarda firmalara ihale verip o bakır kabloları çıkartıp granüre çevirtiyor. Metre üzerinde kablo satmıyoruz ki neyin vergisi diyorlar ve yine bir nevi vergi kaçakçılığı yapıyor. Kasada para bol, ödenek ile bir bağlantısı yok herhangi bir yere internet bağlanmamasının.

edit: Bakır döşemiyor ama tamirat vs. için bakır alıyordu. 6-7 aydır bakır satın almayı da bıraktı yanılmıyorsam Telekom, çıkardıklarını düzenleyip tekrar kullanıyor. Bir kısmını tabii, Anadolu'da vs. fiber halen hayal çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...