Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı - 9

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

mono said:

sunuda koyalim.

anlamadım abi tam. hani grafik son 3 günde ciddi düşü gösteriyo ama yesil falan.

pff öğrenmek lazım su borsa işini.

Abi bende hakim degilim, sadece bildigim %13 hisse dususu, afedersin ama tabiri yerindeyse "taragi yemek" gibi birsey herhangi bir sirket icin. Yurtdisi, yurtici farketmeden , tanidigim herkes, mega-zenginin den orta seviyesine, berber'ine kadar paralarini cekiyordu dun.

Tayyipin dunku "Borsa bu inerde cikarda kehkeh" aciklamasindan sonra hele, hayatimda tahmin edemeyecegim sakin, ekonomi/business okuyan, master bitirmis insanlar bile tahmin edemeyecegim kufurler savurmaya basladi %6.47 dusus orani uzerine.

Helal Turkiye, canimsiniz, devam.

edit: off klavye double paste cekti temizlicem bi sn
Sosyal ağlarda paylaş

cok haklsıın bir uzlası bulunması lazım bencede ama ordaki insanlar silahsız barıscıl insalar satırla peslemek görüntü alan sivil yoldan gecen vatandasa saldırmak nedir bu adamları hangi yollarla kazanmak mümkündür? ne anlatıcaksınki rte sana canım feda fln diyorlar rte naaptı bu kadar ya ben mi göremedimki
Remus said:

hasmetbeybi said:

ordakilerin coguda polis deil akgenc gruplar ama :S

Onlarda yanlış yönlendirilmiş insanlar, adam akgenç olduya akgenç mi kalsın. Göre göre normal insanlarla ola ola düzelicek, orta yolu bulucak.

Adamlar akgenç diye bir köşeye atarsak onlardan ne farkımız kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

mono said:

tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama yanlış anlamadıysam "garanti hisselerini halk tepki olarak satıyor" demişsin. ilk olarak imkb'de türk oyuncu yok denecek kadar az. bütün türkler voltran oluşturup satış yapsa (küçük balıklar) hissede olacak oynama gün sonunda fark yaratacak boyutta olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

said:
Gezi Parkında bir gün geziyordum teyyip çağırdı batuhan buraya gel
dedim buyur
dedi çıkar kalem
çantamdan gaz maskesi çıkardım
dedi çıkar defter
mahkeme kağıtlarını çıkardım
dedi çıkar harita
işte güzelim orda polisin benim vücudumda bıraktığı üç beş tane biber gazı yarası var ya
işte onları çıkardım
teyyip dedi bunlar ney
hocam üç beş gaz yarası
sanki sanırsınız ki çapulcu'nun allahı
ama bilmezsiniz ki o üç beş gaz yarası
direnişin hatırası
çal keke çal

ahahaha

Offf bu nedir ya

Assadfadsfasdfdasfadsadrsa

Burnumdan her bir sey cikti
Sosyal ağlarda paylaş

YILMAZ ÖZDİL

"Neden başbakan böyle yapıyor?
Çünkü rejimi değiştirmek istiyor.
Neden rejimi bu şekilde değiştirmek istiyor?
Çünkü geçen hafta Anayasa Profesörü saygıdeğer ağabeyim Erdoğan Teziç'in de dediği gibi Anayasa'nın belli maddelerine elleyemiyor.
Söz konusu maddelere elleyemediği ve rejimi değiştiremediği için de, olayı başka noktaya çekmek istiyor.
Bu durum tam da onun istediği gibi ilerliyor, olayları daha da şiddetlendirmeye çalışıyor.
Çünkü eğer anarşi ortamı artarsa, askeri sokağa salabilecek.
Çünkü eğer askeri sokağa salabilirse, ki onun da içini boşaltıp kendi yandaşları ile doldurdu, o zaman Meclis'i bertaraf edip, Kurucu Meclis'e yönelebilecek.
Çünkü Kurucu Meclis'e yönelir ise, Anayasa'yı sıfırdan baştan yazabilecek.
Peki biz bu senaryoyu daha önce gördük mü?
Evet gördük, bundan 40 yıl önce İran'da, son yıllarda Tunus'ta, Mısır'da....
Sokaklara sol görüşlü kişileri sürüp, sonrasında İslami rejimler kurulmadı mı? Kuruldu....
Peki ne yapacağız ?
Biz direnişe, biz sokaklara, biz barikatlara devam edeceğiz..
Esas iş CHP'ye, MHP'ye ve diğer partilere düşüyor..
Onların barikatta ne işi var?
Onlar barikatta olmasa da biz yine yaparız eylemlerimizi HALK olarak..
CHP'ye MHP'ye düşen, rejimi korumaktır, bizim gidemediğimiz yerlere gidip durumu anlatmaktır.
Medya hiçbir şeyden bahsetmiyor, onlar her yeri gezip,
Türkiye'nin dört bir yanını gezip durumu anlatmalılar.
Bu planı anlatmalılar, planı nasıl durduracaklarını anlatmalılar.."
Sosyal ağlarda paylaş

yılmaz özdil deildi bu baskasıydı sanki
Asriel said:

YILMAZ ÖZDİL

Çünkü geçen hafta Anayasa Profesörü saygıdeğer ağabeyim Erdoğan Teziç'in de dediği gibi Anayasa'nın belli maddelerine elleyemiyor.
Söz konusu maddelere elleyemediği ve rejimi değiştiremediği için de, olayı başka noktaya çekmek istiyor.
Bu durum tam da onun istediği gibi ilerliyor, olayları daha da şiddetlendirmeye çalışıyor.
Çünkü eğer askeri sokağa salabilirse, ki onun da içini boşaltıp kendi yandaşları ile doldurdu, o zaman Meclis'i bertaraf edip, Kurucu Meclis'e yönelebilecek.
Sokaklara sol görüşlü kişileri sürüp, sonrasında İslami rejimler kurulmadı mı? Kuruldu....
Peki ne yapacağız ?
CHP'ye MHP'ye düşen, rejimi korumaktır, bizim gidemediğimiz yerlere gidip durumu anlatmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Asriel said:

YILMAZ ÖZDİL

Peki ne yapacağız ?

bunu altıntılamış herhalde ?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

mono said:

tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama yanlış anlamadıysam "garanti hisselerini halk tepki olarak satıyor" demişsin. ilk olarak imkb'de türk oyuncu yok denecek kadar az. bütün türkler voltran oluşturup satış yapsa (küçük balıklar) hissede olacak oynama gün sonunda fark yaratacak boyutta olmaz.

Inan hic hakim olmadigim konular, sadece tek bildigim, "buyuk balik" diye nitelendirebilecegim, tanidigim yurtdisinda yasayipta TR de parasini tutan birden fazla insan cekiyordu paralarini, kimisi protesto, kimisi "business" mantiginda...buna ilaven BJK-Akaretler'deki berber'im bile esnaf olarak cektik "skerler" modundaydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...