Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arkadaşlar oyuna gelmeyin

filozof

Öne çıkan mesajlar

Ben işin sağında solunda ortasında değilim ama tüm bu gerginlikler türkiye'de yeni bir dönemin ön ayağıdır.bu polisle çatışmalar,polisin sert müdehalesini çok büyük olaymış gibi görüyoruz ama artık bundan sonra türkiye çok daha büyük olaylara gebedir.cnn foxnews gibi amerikan kanallarının protestoları türk baharı olarak yansıtmasından anlaşılıyor ki, eskiden destekledikleri tayyibi de artık arap liderlerini attıkları çukura atmaya niyetliler.bunun sebebi belki gereğinden fazla güçlenmesi belki de farklı güç odaklarının işine gelmemesi olabilir.ama sonuç olarak bu ülke başta tayyip varken veya tayyipsiz bir şekilde bölünecek. türkiye bundan sonra tayyip giderse mısıra libyaya ,devrilmezse suriyeye benzer.önümüzdeki dönemde mutlaka sıcak para yavaş yavaş çekilerek bir ekonomik kriz çıkarılacak.ordunun içinde de bölünmeler olacak,peşine pkk yeniden kuzey ıraktan türkiye'ye geçerek zaten ortalığın karışmasıyla doğuda kaybolan otoritenin sahibi olacak kendini bölgenin tek gücü ilan edecek (ve evet bu olayların çıkacağını önceden biliyorlardı o nedenle çekildi adiler.).bu olaylar olurken başta tayyip varsa akpliler ,eğer tayyip devrilmişse yerine geçenler suçlanarak herkes yine birbirine saldıracak,iç savaş çıkarılacak.tüm bunlar bittiğinde herkes yine birbirini suçlayacak ama aslında hiçkimsenin birbirinden bir farkı yok.olan bu ülkeye yani hepimize olacak. allah sonumuzu hayretsin...
Sosyal ağlarda paylaş

haksız olmadığı yerler yok değil, fikirsel olarak doğru olmasa bile. medyanın %90ı çıkarları doğrultusunda hareket eder. bir olaya bu kadar homojen tepki veren bir medya gördüğünüz zaman durup düşünmeniz lazım. o haberleri yapan hiç bir medya (yabancı medyadan bahsediyorum) herhangi bir etiğe veya ideolojiye sahip değil, çıkarları olmadığı bir dünya olayını sadece dünyadan bir olay olarak yansıtırlar ve taraf tutmazlar. hepsinin birden aynı tarafı tutuyor olmasından bir şeyler çıkarmanız gerekir. çoğunuz suriyede olayları tek taraflı yansıttığını biliyor bu medyanın. suriyede halkı tahrik etmek için halktan ve askerlerden olmayan kişilerin her iki tarafa da ateş ettiğini yazmayan medya bu mesela, bunları bilmesine rağmen. o yüzden fazla söze gerek yok.

daha önce attığım mesaj buraya daha uygun

said:
Ardeth said:

1- Bu olayın sadece ağaç ve avm ile ilgili olduğunu sananlar malesef aptallar bunu belirteyim dedim. Ortada polis zulmünden bıkan ve kendisine oy vermedi diye RTE tarafından siklenmeyen bir halkın tepkisi var. Orda bu güne kadar farklı zamanlarda farklı yerlerde tepkilerini dile getirdiği için polis tarafından dövülen, RTE tarafından aşağılanan pek çok farklı ideolojiden bir sürü insan var. Olay AVM ve ağaçları aşalı çok oldu aptallığın luzumu yok.

2- Bir kez daha gördünüz medyanın %90ı kendi karı ve devamlılığı için herşeyi yapabilir. Bu durumda yabancı medyanın bu olaya 2-3 gün içersinde homojen bir şekilde "OOO TURKISH SPRING" "TURKISH POLICE STATE CRACKS DOWN" diye haberler yapması, saçma sapan ünlülerin bu olaya 1-2 gün içersinde destek vermesi sizi endişeldirmeli arkadaşlar. Tema hep aynı, barışçıl başlayan bir gösteriye polis/asker yoluyla yapılan şiddetli bir müdahale sonucu olayların çığırından çıkması ve sivillerin birbiri ile kavga etmeye başlaması. Bazılarınız bu olayı monoton hayatlarında bir değişiklik olduğu için çok seviyor bazıları da ülke kurtulacak sanıyor ama bu heyecana çok fazla kapılıp olayları analiz etme yetinizi kaybetmeyin sakın. Şimdiye kadar göstericilerin ana kitlesinin ders verir şekilde barışçıl olması çok güzel ama olaylar tersi yöne kayarsa bir takım insanlara maşa oluyor olma ihtimaliniz artar o yüzden dikkatli olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

haksız olmadığı yerler yok değil, fikirsel olarak doğru olmasa bile. medyanın %90ı çıkarları doğrultusunda hareket eder. bir olaya bu kadar homojen tepki veren bir medya gördüğünüz zaman durup düşünmeniz lazım. o haberleri yapan hiç bir medya (yabancı medyadan bahsediyorum) herhangi bir etiğe veya ideolojiye sahip değil, çıkarları olmadığı bir dünya olayını sadece dünyadan bir olay olarak yansıtırlar ve taraf tutmazlar. hepsinin birden aynı tarafı tutuyor olmasından bir şeyler çıkarmanız gerekir. çoğunuz suriyede olayları tek taraflı yansıttığını biliyor bu medyanın. suriyede halkı tahrik etmek için halktan ve askerlerden olmayan kişilerin her iki tarafa da ateş ettiğini yazmayan medya bu mesela, bunları bilmesine rağmen. o yüzden fazla söze gerek yok.

daha önce attığım mesaj buraya daha uygun

said:
Ardeth said:

1- Bu olayın sadece ağaç ve avm ile ilgili olduğunu sananlar malesef aptallar bunu belirteyim dedim. Ortada polis zulmünden bıkan ve kendisine oy vermedi diye RTE tarafından siklenmeyen bir halkın tepkisi var. Orda bu güne kadar farklı zamanlarda farklı yerlerde tepkilerini dile getirdiği için polis tarafından dövülen, RTE tarafından aşağılanan pek çok farklı ideolojiden bir sürü insan var. Olay AVM ve ağaçları aşalı çok oldu aptallığın luzumu yok.

2- Bir kez daha gördünüz medyanın %90ı kendi karı ve devamlılığı için herşeyi yapabilir. Bu durumda yabancı medyanın bu olaya 2-3 gün içersinde homojen bir şekilde "OOO TURKISH SPRING" "TURKISH POLICE STATE CRACKS DOWN" diye haberler yapması, saçma sapan ünlülerin bu olaya 1-2 gün içersinde destek vermesi sizi endişeldirmeli arkadaşlar. Tema hep aynı, barışçıl başlayan bir gösteriye polis/asker yoluyla yapılan şiddetli bir müdahale sonucu olayların çığırından çıkması ve sivillerin birbiri ile kavga etmeye başlaması. Bazılarınız bu olayı monoton hayatlarında bir değişiklik olduğu için çok seviyor bazıları da ülke kurtulacak sanıyor ama bu heyecana çok fazla kapılıp olayları analiz etme yetinizi kaybetmeyin sakın. Şimdiye kadar göstericilerin ana kitlesinin ders verir şekilde barışçıl olması çok güzel ama olaylar tersi yöne kayarsa bir takım insanlara maşa oluyor olma ihtimaliniz artar o yüzden dikkatli olun.

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Bir yandan tepki gösterilmesinin zamanı geldiğini düşünüyorum ancak bir yandan da yukarıda yazılanlar ağır basıyor. Konuyu açan arkadaşın da haklı olduğu noktalar bunlar.. Zaten konuda anlatılmak istenin de bu mesaj olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

insanların bu tepkiyi gösteriyor olmasından ötürü onları tebrik ediyorum ama olayın dış medya destekli bir iç savaşa dönmemesi için insanların bilinçli olması lazım. bunu yapmanın söylemekten çok zor olduğunun farkındayım keza insanlara karşı büyük bir baskı, provokasyon var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

insanların bu tepkiyi gösteriyor olmasından ötürü onları tebrik ediyorum ama olayın dış medya destekli bir iç savaşa dönmemesi için insanların bilinçli olması lazım. bunu yapmanın söylemekten çok zor olduğunun farkındayım keza insanlara karşı büyük bir baskı, provokasyon var.

hayır da neden tayyip'i düşürmek istesinler ki? sermayenin köpeği, amerika'nın uç karakolu. tut oğlum dedin mi tutuyor, kap oğlum dedin mi kapıyor.

yabancı medyanın da haber yapmasını paranoya haline getirmeyin. buradaki olayları yabancı medya, yabancı etkenler bu hale getirmedi. buradaki olayların boyutu yabancı medyanın ilgisini çekti. bir iran islam devrimi, ya da libya durumu yok yani burada..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi niye Tayyip'i indirmek istesin ki sorusuna verilebilecek tüm cevaplar bir noktada Tayyip'e övgü şeklinde yorumlanabilir. Eğri oturup doğru konuşturmuyor ki haterlar. Bu soruya cevap vermek başlı başına tartışmanın sapması demek haterla uğraşmak işkence yani.

Olaya sırf tayyip diye yaklaşmak da haterlık. Sanki ülke tayyipin arka bahçesi. Tayyip kim abi altı üstü televizyonlarda izleyip durduğumuz bıyığının uzunluğuyla insanların içini sıkan bir ilüzyon, portre. Koskoca ülke lan bu. Zilyon tane dinamik söz konusu. Hangi birinin gerçek iç yüzünü bilebilir hangi birinin bir diğeri ile ilişkisini çözümleyebiliriz ki? Hal böyleyken analiz yapmak imkansız. Bilen biliyordur abi memlekette neler olup bitiyor. Benim söylemek istediğim ve sanırım bu noktada Ardeth ile hemfikir olduğum şu: ben bbc'den uyuzum abi. İngiliz dedin mi durcan.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Ardeth said:

yabancı medyanın da haber yapmasını paranoya haline getirmeyin. buradaki olayları yabancı medya, yabancı etkenler bu hale getirmedi. buradaki olayların boyutu yabancı medyanın ilgisini çekti.

şuna inanmak sizi çok daha iyi hissettiriyor evet biliyorum. ama şöyle bi derin nefes alıp olaylara dışardan bakmayı deneyince olanların kurgu olma ihtimali çok daha ağır basıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olayların dıs medyada bu kadar yankı bulmasının sebebi acık degil mi?
KENDI MEDYAMIZ CALISMIYOR. herkes tum haberleri dıs basına yansıtmaya calısıyo twitterdan ve fbdan tum videolar bbc ye al jazeeraya reuters a yollanıyor cunku mass impacti olan sadece bu kurumlar sozunu dinliyor dinlemek isterlerse.

Zaten suan olan olayda en cok kanıma dokunan da o. adamlar suratına yalan soyluyor ve biliyorsun onlar da biliyor yalan soyledigini boyle mutlu gulluk gulistanlık takılıyo millet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...