Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Division

Khiran

Öne çıkan mesajlar

PC ile kıyaslayacak olursak 2 farklı pcden denedim 780GTX ve 570GTX SLI ile ikisi de 16gb ram i5 işlemci. Minimum req 560gtx istese de 570GTX SLI ile oyun otomatik olarak lowda çalıştırıyor kendisini tek tük oynamalar ile konsoldaki gibi 30fps şeklinde ayarladığımda konsol çok daha düzgün gözüküyordu. Hatta frame droplar oluyor baya o yüzden şayet PC de 780GTX (ki o da overclocklanmış) altında bir kartınız var ise direk konsola yönelin derim. Ağrısız başınızı ağrıtmaya değmez.

780GTX ile oyun çok rahat konsol ile aynı grafikleri yakalıyor üstüne konsoldan çok daha başarılı duman, sis ve ışıklandırma efektlerine sahip oluyorsunuz. Kaplamalarda güzelleşiyor tabi ama normalde gözle görülen bir fark yok konsolda bazı kaplamalar kağıt gibi ve köşeli iken PC'de daha yumuşak duruyor ama netice de aynı görüntü anca kamera açısı ile açık ararsanız bulabiliyorsunuz.

Oynanış olarak oyun her türlü ben konsol oyunuyum diyor rahatlık bakımından söylüyorum. Bazı shooter oyunlar konsol için yapılsa bile kontroller zor oluyor ve sırıtabiliyor. Bunda öyle bir şey yok konsol da pc de gayet rahat oynanıyor. Hatta pcde aim sensitivity %0 olsa bile hızlı kalabiliyor mouse dpidan ötürü.

Demem o ki PC gereksinimlerinden emin değilseniz ve konsolunuz var ise hiç kasmayın konsol alın gitsin zere 2 gündür XBOX tarafı da PS4 tarafı da gayet zibil gibi insan kaynıyor. Oyun tutacak olur ise adam sıkıntısı yaşanmayacağı bir gerçek. Ben büyük ihtimal konsola alacağım pc için ne zaman bu tarz oyunlara kapılsam sonunda hep ya bu hilecilerin allah belasını versine dönebiliyor olay. Hoş bu rpg tarzında olduğu için hileci olsa bile pat diye adam alamayacak ama keyfimi kaçırmıyor değil. Mayıs gibi yeni ekran kartı almayı düşünüyorum o zaman o gazla pcye alırım belki. Ama şu bir gerçek PC'de ultra grafik eminim ki E3 seviyesine oldukça yakın olacaktır ben 780GTX ile high açabildim tek tük şeyleri 1-2 kademe kısarak ve gayet hoş gözüküyordu.

Edit: Özellikle sis çöktüğü zaman oyun çok keyifleniyor dead zoneda. Sis PC'de çok keyifli gözüküyor tabi ULTRA yayınlarda gördüğümü söylüyorum daha yoğun duruyor. Konsolda da tü kakalık bir durum yok ama master race ULTRA settingsde kıyas bile kabul etmez yani. Tabi onun için de sanırım 4-5K bir para harcamak lazım kasaya. Adamın teki dün şu sistem ile oynuyordu

- Mainboard: Gigabyte Z170X-Gaming 7
- Cpu: Intel i7 6700k 4.0GHz
- Gpu: Evga 6GB GTX980 Ti ACX 2.0+ SC+
- Ram: 32 GB
- SSD: 512GB OCZ
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun artıları
- Bir kere çok iyi optimize olmus bir oyun. Abuk subuk glichleri yok. Ben son 1 ay kala 1 tane beta yapmalarına anlam verememiştim ama bitmiş zaten oyun.
- Silahınızdaki en ufak değişikliği hemen hissediyorsunuz. Mesela uzun menzillinin namlusuna kabza eklediniz stabilite artıyor
- Sanırım oyundaki ses kalitesini oynayan herkes farketmiştir. 7.1 desteklediğini düşünüyorum helikopterin nereden geldiğini bakmadan anlayabiliyorsunuz.
- Atmosfer...
- Görevler çok akıcı. Hiç sıkmıyor, öyle görevi aldım hemen diğerine geçeyim son level olcam kafası yok. Şehrin içinde gezinirkende lezzetli görevler çıkabiliyor.
- Şehri keşfetmek acaip eğlenceli her ne kadar henüz betada bir kısmını göstermiş olsalarda büyüklüğünü anlayabiliyorsunuz.
- Grafikler... Uzun zamandır grafikleri ve modellemeleri beni bu kadar etkileyen bir oyun hatırlamıyorum

Şimdide gömüyorum
- AI patates.
- Karakter yürürken yerden ayağı kayıyor gibi. Oyuna ilk girişte farkettim bunu. En sevmediğim şeylerden biri.
- Grafikler ve ve atmosfer ne kadar iyi olursa olsun başta vaad ettikleri dinamik ışıklandırma tam manasıyla çalışmıyor bazı şeylerde çalışıyor diyebiliriz.
- Dark zoneda tek başına survive etmeniz şansa kalmış. Bir anda herkes birbirine düşman kesilebiliyor. Faction muhabbeti olsaydı daha mı iyi olurdu bilemedim...

Oyun alınır ama mutlaka arkadaşınızla beraber alın acaip keyif alırsınız bu bir kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...