Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

din hakkında

Litminov

Öne çıkan mesajlar

Konu yasak mı bilmiyorum ama haxballda tartışırken konu buradan açıldı. Ben ya din, insanlar tarafından toplum ve ahlak düzenini sağlamak amacıyla oluşturulduysa diye bir fikir ortaya attım ve dinin yetersiz kaldığı kısımda da hukukun oluşturulduğunu ve ikisinin de aynı amaca hizmet ettiğini toplum düzeni ve ahlakının korunması için hizmet edildiğini, yasaklara karşı gelenlerin ise cezalandırıldığını söyledim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Sosyal ağlarda paylaş

Kan akıtmak insan doğasıyla ilgili. Yani siz bir kalabalığı Allah adına kışkırtırsanız kalkıp otel de yakarlar, bomba da patlatırlar. Sonuçta inanmak ve inancı çıkarı-kin amaçlı birilerinin kullanması, buna toplumun -cehaletin de desteğiyle- sessiz kalması ya da desteklemesi arasında fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten dediğimiz şey din en güçlü manipule aracı.Din adına adam öldürtmek öldürenin kendini iyi hissederek öldürmesini sağlamının en kolay yollarından biri.Psikopat değilsen başka inançlarla (din dışında milliyetçilik vs.) bu işi yapacak bu kadar kişi bulamazsın.Diğer bir moda da milliyetçilik tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Komm said:

Kan akıtmak insan doğasıyla ilgili. Yani siz bir kalabalığı Allah adına kışkırtırsanız kalkıp otel de yakarlar, bomba da patlatırlar. Sonuçta inanmak ve inancı çıkarı-kin amaçlı birilerinin kullanması, buna toplumun -cehaletin de desteğiyle- sessiz kalması ya da desteklemesi arasında fark var.

ama allah benim verdiğim canı alaman diyor?

o.O
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...