Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kasımpaşalıya amerikan medyasının verdiği değer

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

yalniz burdaki rezalet amerikan medyasinin ve medyanin kendi halkina verdigi deger daha cok. tercume edip ne dedigini anlatmak yerine yok giris konusmasi yapiyo, yok x den bahsediyo birazdan geri donucez diyip kacmislar.
ne de olsa ortalama bi us vatandasinin penisinde degil dunyanin obur ucundaki bi ulkenin basbakani diye.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Kocaman bir hiç...
Evet, tüm amerikan tvları, gazeteciler toplanmış; Obama-kasımpaşalı basın toplantısını izliyorlar. Kameralar,fotoğraf makineleri hep çalışıyor boyuna.
Ancak ne zaman Obama konuşmayı bitiriyor ve söz sırası kasımpaşalıya geliyor tvlar merkeze bağlanıyor, ne zaman kasımpaşalı bitiriyor konuşmayı,gazetecilerin sorularına cevap vermeyi ve söz sırası Obama'ya geçiyor tvlar tekrar canlı yayınla basın toplantısına bağlanıyor. Bu o kadar çok tekrarlanmış ki Obama'ya soru soran türk gazetecilerin bile sorularını yayına yansıtmamışlar, doğrudan obamanın cevaplarını yansıtmışlar.

Şimdi ben ve benim gibiler zaten neyin ne olduğunu biliyoruz da...Acaba şu olay bu ülkedeki kasımpaşalıyı yere göğe sığdıramayan, kasımpaşalı sayesinde ülkenin itibarının çok çok yükseklerde olduğunu iddia eden ve buna samimiyetle inanan insanlara gerçekte NEYİN NE OLDUĞUNU, KİMİN KİM OLDUĞUNU anlatmaz mı? Hayır ise cevap daha ne anlatır ki?

http://www.huffingtonpost.com/2013/05/16/cable-news-hates-turkish-prime-minister_n_3287878.html

edit: lan yazmayayım diyorum bir süre ama dayanamıyorum...

Sizin jenerasyon temel reis çizgi filmleri gibi abi hala bu koyun sürüsünden medet umuyosunuz asıl sıkıntı burada başlıyor.. Boşuna kürek çekenin ya omzu çıkar yada kürek kırılır sistemli şekilde yok edilmiş bir bilinç sadece sistemli şekilde tekrar geri getirilir oda olmayacağı için boşuna can sıkıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Sabah bu haberi gördüm. Birisi facebookta mı paylaşmış nolmuş listemde. Hevesle pati'yi açtım, acaba Çetin Taş konuyu açtı mı diye baktım. Açmamış. İçimi bir burukluk kapladı, gözlerim doldu, adeta boğazım düğümlendi. Ama ümidimi yitirmemiştim. Elime saati alıp kronometreye bastım. Şimdi durduruyorum. Evet, mesai saati bitmeden konuyu olması gibi Çetin Taş'ın yine kendine has yorumlarıyla açtığını görmeninn mutluluğuyla bir yük kalktı üstümden, güneş parlıyor, kuşlar cıvıldıyor, saçlarımı yalayan hafif bahar meltemi denizin kokusunu burnuma getiriyor. Herşey yine olması gerektiği gibi, evren düzene girdi.

hala aynı evrendesin yani. paralele geçiş yapamadın yine :D
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

aynı olayı türkiyeye yabancı bi devlet adamı geldiğinde bizim medya da yapıyor, amma goygoycu olduk ha.

ahah cidden, sanki burada hiç görmüyoruz aynı durumları. bizim halkımız da dünyanınöbürucuistan başbakanı ne demiş sallamaz yani pek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu biz de yapıyoruz.

Türkiye'ye gelen Afrika'lı devlet başkanlarına sorulan sorular kimseyi ilgilendirmiyor. Kimse de merak uyandırmıyor. Gazeteciler de bu nedenle bu kısımları es geçiyor. Çünkü gündemin önemli bir maddesi değil.

Amerika'nın gündemi şu anda Associated Press rezilliği ve Bingazi'den ibaret. Suriye daha alt kısımlarda. Doğal olarak haberciler bu kısmı kımılkımıl diye geçiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

amma dert ettiniz, obama vs tayyibin abd tv lerine çıkması bile anormal bir şey. abd li türkiyenin nerde, ne yaptığını, bile bilmiyor. TV kanalı denilen şey, rating, reklam, paradır.

Doğu sahilinin uzun bir kısmını araba ile dolaştım Türkiye nin yerini bir kişi bile bilmiyordu, belki türkiye diye ülke olduğunu da. birisi kıbrısı kore ile aynı zannetmişti. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Sabah bu haberi gördüm. Birisi facebookta mı paylaşmış nolmuş listemde. Hevesle pati'yi açtım, acaba Çetin Taş konuyu açtı mı diye baktım. Açmamış. İçimi bir burukluk kapladı, gözlerim doldu, adeta boğazım düğümlendi. Ama ümidimi yitirmemiştim. Elime saati alıp kronometreye bastım. Şimdi durduruyorum. Evet, mesai saati bitmeden konuyu olması gibi Çetin Taş'ın yine kendine has yorumlarıyla açtığını görmeninn mutluluğuyla bir yük kalktı üstümden, güneş parlıyor, kuşlar cıvıldıyor, saçlarımı yalayan hafif bahar meltemi denizin kokusunu burnuma getiriyor. Herşey yine olması gerektiği gibi, evren düzene girdi.

ahahah +1

çetintaş abv
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

bir türk dünyaya bedel diye 100 yıl 31 çektikten sonra bunu görünce tabi şaşırırız.

ortaokuldayken bütün dünya "ah vah biz niye türk değiliz" diye dövünüyor sanıyordum.

Amerika dünyada sadece kendisinin olduğunu sanan bir halk, bu yüzden diğer ülkeler ne diyor, ne ediyor, önemsemiyor. Oranın halkı için Suriye politikasından ziyade Obama'nın konuşması daha önemli. Suriye'ye ne olursa olsun nasılsa kendilerini etkilemeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...