Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözümüz aydın, alkol yasağı yasalaşıyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Birader bi kere, sadece Baden württemberg eyaletinde 3 yıldır yürürlükteki bir yasadan bahsediyorsun. Ben İskandinavya'yı hariç tuttum çünkü oraları bilmiyorum ve alkolizm ciddi bir sorun orada, bütün Avrupa dedim.

İkincisi, o yasa diyor ki süpermarket, kiosk ve benzin istasyonlarında 10'dan sonra satış yasak. Benim dediğim sokak arası esnaf market süpermarketle statü farkı var, zaten sokak arasına süpermarket açamazsın Avrupa'da. Baden wüttemberg eyaletini şu an araştıramayacağım ama ben orada da bu marketlerin istisna olduğunu düşünüyorum.

Üçüncüsü, Almanya'da kural işler ama bu alkol o kadar taktıkları bir nokta değil. Almanya'da 16 yaşını doldurmuş bir kişi, yanında velisi olmaksızın gidip bira veya şarap alıp içebilir. Yüksek alkollü içkiler için 18 yaşında olması gerekir. Ancak Almanya'da yaşayan tanıdıkların varsa sorup öğrenebilirsin ki, 17 yaşında biri gayet votka falan da alabilir. Ha belki dikkat eden satıcı da vardır ama dikkat etmeyen de bir sürü var.

Ayrıca iddialıyım, Avrupa'da 24 saat alkol bulursun. Hatta İngiltere'de bile tek tük bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

saat 22 den sonra içki bulamazsın

birde 16 yaş kişiye alkol satmıyorlar. kimlik soruluyor her yerde.

22 sonrası yasanın amacı su :

18 yaş altı gençler başkasına aldırıyordu içkiyi bunu engellemek için yasayı çıkarttılar.

18 yaş altına sıkı kontrol var. şarap bira da alamazlar
Sosyal ağlarda paylaş

ya turkce keyboard yok. yazamıyorum da :)

Almanyadaki yasak bile saçma bence ama adamlar inan uyguluyorlar. Baya bir anti kampanya var. Adamların milli içkisi bira, yasak alkole karşı değil 18 yaş altının cozutmasına karşı.

Bizdeki olay direk içkiye karşı savaş.

ağır post kastım
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi amerika stayla

21 yaş altına ve gece 12den sonra satış yasak olsun işte

barlar publar da gece 2de kapansın

ama tek bi şartla, kumarhane ve striptiz kulüpleri bazı şehirlerde serbest olacak, 24 saat açık ve alkol tüketimi serbest. bunun için de en iyi aday izmir tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

çok yerinde doğru bir kanun.irileri mutlu olacak diye çoğunluğu huzursuz edemezsiniz.içilmeyecek denmiyor.vaktinde ve adam gibi içilecek diyor. DEVLET EN BUYUK PARAYI ICKI SIGARADAN KAZANIYOR.AMA DAHA FAZLASINI ICKI VE SIGARANIN YAPTIGI HASTALIKLARIN TEDAVISINE HARCIYOR.HESAP KITAP ISI.SAGLIKLI KARAR.

Hürriyet yorumlarını çok seviyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...