Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Cacik said:

bi sorum olacak tecrübeli arkadaşlara

kilom 64 boyum 1.78 , kilo almak ve biraz da vucut şekillensin istiyorum.

Etrafa sorunca protein tozu + spor'a gitmemi önerdiler.

sizin öneriniz nedir , birde protein tozu olarak hangi marka önerirsiniz, kadıköy civarından alabileceğim yer varsada çok makbule geçer

tozu salla. ye, ağırlık kaldır, uyu
Sosyal ağlarda paylaş

ya senko yok öyle bişi hacı

o şu kadar et yicen 150 yumurta yiyeceksin geyikleri kürde olan adamların alması gereken protein oranı. onlar tabiki bu ihtiyacını protein tozu ile karşılayacaklar.

hadi normal bir insansın diyelim öğününü kaçırdın hemen bi protein çakayım dedin. Bu da ömrümde gördüğüm en salakça bahane. Öğününü kaçırdıysan o zaman mesela kırmızı et yicektin o zaman protein tozu ile birlikte demir takviyesi l karnitin takviyesi b12 takviyesi koenzim q10 takviyesi çinko vs bu saymakla bitmez bunların takviyesinide çakıver hemen protein tozu üstüne. Böyle saçma bir bahane yok.

Yemeğini kaçırdıysan üşenmeden yapacaksın veya atla o öğünü inan ölmezsin hatta iyi bile olur.

Onun için arkadaşlar yemeğinizi önceden hazırlayın koyun dolaba veya işe gidiyorsanız çantanıza koyun. Binge yapma ihtimaliniz düşer. Birde minimalist yaklaşmak gerek beslenme olayına.

Mesela hesapladım:
Kırmızı Et yoğurt muz fındık balıkyağı sadece şunları yeseniz bile hiç bir şekilde vitamin mineral protein yağ karbonhidrat vs eksiğiniz olmuyor vücutta. Hatta birde buna c vitamini ekleyin alın size mükemmel minimalist bir diyet.

Kırmızı eti kendiniz kestirin keçi bulup kestirin keçi otlamak zorunda olan bir hayvan direk et yemiş olursunuz
Yoğurdu sütü kendiniz alıp mayalayın acayip basit bir işlem 5 dk sürmüyor
Muz zaten çok güzel bir karb kaynağı yarısı glukoz yarısı fruktoz kaldı ki en güzeli pestisit oranı gayet düşük bir meyve ilaç oranı az yani.
Fındığı kabuğuyla alıp kırın 1-2 avuç yiyin günde 1-2 avuç olursa kilo aldırmaz vitamin mineral kısmında açık kalan 2-3 kısmı kapatır.
Balık yağı omega3-omega6 dengesini omega3 tarafına kaydırır inflamasyonun kökünü kurutur. Aynı zamanda açık kalan Vitamin A da buradan gelir.
C vitamini yani askorbik asit. Bunu gıdalardan yeteri kadar almamız mümkün değil. Yararlarını saymaya gerek yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

tiLi said:

toz zehir demiyoruz da, toz şart?

bana günde 10küsür yumurta 500gr et yemiyeceksen şart didiler.

ki daha şimdiden haşlanmış tavuktan soğudum

3 yumurta 3x6=18
100 gr peynir 15
500 ml süt 15

150 gr tavuk 38
100 gr yoğurt 5

150 gr et 38
100 gr yoğurt 5

500 ml süt 15
100 gr peynir 15
200 gr yoğurt 9
toplam: 170 gram protein
150 grama kadar düşürecek şekilde istediğini çıkar burdan. şöyle beslenmek hiç zor değil.

benim kaslanmaya kendimi adadığım dönemlerdeki beslenmemi yazayım:

3 yumurta 3x6=18
100 gr peynir 15
500 ml süt 15

200 gr tavuk 50
200 gr yoğurt 9

200 gr et 50
200 gr yoğurt 9

3 yumurta 3x6=18
500 ml süt 15
100 gr peynir 15
200 gr yoğurt 9
toplam: 220 gram protein

bu kadarına gerek var mı? belki de yok. ama tozsuz bu miktara çok zorlanmadan ulaştım işte. et yerine köfte olur biraz protein düşebilir bazı günler. meyve, sebzeleri yazmadım sadece proteinleri yazdım. arkadaş sebze ve gerekli yerlere muz, patates ve bazen pilav ekleyip vücudunun büyümesini izleyebilir
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2731266/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19116875

"In vivo and in vitro studies suggest that dairy products, calcium, and dietary vitamin D inhibits the development of colorectal cancer (CRC)."

ben de sabahki sütü içmiyorum da eti arttırıyorum zaten. her gün aynı olmuyo tabi değişiyo. süt ürünleri azaltılıp yumurta ve et arttırılabilir sindirim sorunu vs yaşayanlar
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

senko said:

tiLi said:

toz zehir demiyoruz da, toz şart?

bana günde 10küsür yumurta 500gr et yemiyeceksen şart didiler.

ki daha şimdiden haşlanmış tavuktan soğudum

3 yumurta 3x6=18
100 gr peynir 15
500 ml süt 15

150 gr tavuk 38
100 gr yoğurt 5

150 gr et 38
100 gr yoğurt 5

500 ml süt 15
100 gr peynir 15
200 gr yoğurt 9
toplam: 170 gram protein
150 grama kadar düşürecek şekilde istediğini çıkar burdan. şöyle beslenmek hiç zor değil.

kesinlikle zor değil ama süt ve süt ürünleri inanılmaz çabuk bayıyor. keza yumurta da... 2-3 ay lor peyniri ve yumurtadan şaşmadım sabahları ve akşamları ama ondan sonra birkaç gün aksattım ve geri dönemedim, tatları iğrenç geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...