Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gravity (2013)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Filmi direkt Space Odyssey ile karşılaştırmak epikmiş.

Film gayet iyi. Amacını gayet iyi yerine getiriyor. Beklentilerimi tamamen karşıladı film. Alfonso ve uzay denilince "tam onluk ooooh" demiştim, kamerayı özgürleştiren ve o özgürlüğe rağmen dar kalan, sanki ona yetmiyormuş gibi hissettiren önceki filmlerinden sonra Gravity'yi duyunca heyecanlanmıştım. Kamera kullanımı, efektler, ses, atmosfer falan efsane derecede iyi.

Alt metin açısından zengin değil fakat en iyi Sci-Fi filmlerinden biri olarak tarihe geçecek. Çünkü en iyi olması için illa 2001 ile karşılaştırılması gerekmiyor bir filmin. Akıl kârı bir karşılaştırma değil çünkü. Günümüz teknolojisi ile yarattığı hayal gücü, etkileyicilik ve bilinç kazandırıcılık ile gerçek hayatın, bilimin ve insanın neler başarmış olduğu, neler yaptığı ve neler başarabileceğini anlatan, öğreten, gazlayan bir film.

Konudaki yorumlara da hiç şaşırmadım zaten. Eğlenmek için "eğlence"ye değil, "vizyon"'a giriyorum zaten. Film sırasında "kadın mekiğin içine girdi ama hala eşyalar falan havada süzülüyor" diye arkadaşına serzenişte bulunan birini duydum ve film bittikten hemen sonra ayağa kalkıp "ne güzel, sıfır maliyete çekmişler" diyeni de gördüm bu arada.

Ayrıca Mission To Mars'ı izleyen var mı?

Mission To Mars spoiler!

Câuron resmen Mission To Mars izleyip yazmış senaryoyu. Tim Robbins'in malum sahnesi ile sonuçlanan sahnenin uzun versiyonu gibiydi film. Hatta ileri gidip o sahne filmden daha iyiydi diyebilirim sanırım :D.

Sosyal ağlarda paylaş

Tarihe geçecek biraz iddialı bir kelime olmuş ama gayet en iyi sci-fi filmlerinden biri. Uzun süre hatırlanır.

Ama zaten insanlar gerçek astronotların, rottentomatoes'daki onlarca insanın falan yorumlarına değilde monçiçi'nin paticikteki görüşüne bakacaklarından film önemsenmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Selamisahin said:

Uzay ve uzayda yalnızlığı, çaresizliği, korkuyu falan güzel vermişler hissiyat olarak.

yoo hiç de öyle bişey verememişler
zaten filmin başından sonuna kadar kadının kurtulacağını şüphe götürmez şekilde bilerek izliyoruz
bunun yanında tam bişeyler hissedicekken köpek ulumaları falan başlıyor
sabahları günün ilk çişini yaparken bile daha çok şey hissediyorum

kardeş daha iyisini sen çek dicem ama cümleyi tamamlayamadan beni bir gülme alıyor kihihi
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Saeros said:

Selamisahin said:

Uzay ve uzayda yalnızlığı, çaresizliği, korkuyu falan güzel vermişler hissiyat olarak.

yoo hiç de öyle bişey verememişler
zaten filmin başından sonuna kadar kadının kurtulacağını şüphe götürmez şekilde bilerek izliyoruz
bunun yanında tam bişeyler hissedicekken köpek ulumaları falan başlıyor
sabahları günün ilk çişini yaparken bile daha çok şey hissediyorum

kardeş daha iyisini sen çek dicem ama cümleyi tamamlayamadan beni bir gülme alıyor kihihi

ben filme şu kadar iyi şu kadar kötü demedim
şöyle hisli böyle hisli denmiş ben de hayır öyle değil dedim
görüntüler çok güzel diyenler var, ben de diyorum ki sadece uydu parçalarının gelip ortalığın anasını ağlattığı yerler güzeldi, o da film boyunca iki kere oldu zaten
onun dışında uzay görüyosunuz işte başka bi olay yok
sanki ilk defa dünyayı dışardan görüyormuşuz gibi bi de "tanrım şu manzaraya baksana" filan diye de baskı yapılıyor bi yandan film içinde

film aslında uzay hakkında değil kadın hakkında!!1 konulu ekşi sözlük yazısına ise gülemedim bile sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...