Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might and Magic: Duel of Champions (Online card gaming)

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

Hocam normal mecikteki kart sayısı diyorsun da, magic online a girip bakarsan orada da turnuvalar seriler üzerinden dönüyor, misal şu an M13, GTC, RTR vs. bunların her birinin içindeki kart sayısı Might & Magic tekinden çok fazla değildir, veya azdır. Dolayısıyla bir seriye yoğunlaşmış Magic Online ile bunun bir farkı yok. Ki Magic Online da bir seriye yoğunlaşmak da mantıklı aslında, draftta filan iyi kartları ezbere kesebilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma geldi bana 12.5k kart tipinin hiç bir mantığı yok. Zaten sistemide eski ve sıkıcı geliyor bana kart kullanabilmek için gerekli kartı çekmek nedir ya asdff neyse merakmdan sormuştum sevenlerine saygılar. Bende hala diablo 2 seviyorum mesala ama oynamayana şuan garip gelir tabi heralde heh
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Saçma geldi bana 12.5k kart tipinin hiç bir mantığı yok. Zaten sistemide eski ve sıkıcı geliyor bana kart kullanabilmek için gerekli kartı çekmek nedir ya asdff neyse merakmdan sormuştum sevenlerine saygılar. Bende hala diablo 2 seviyorum mesala ama oynamayana şuan garip gelir tabi heralde heh

12.5k kartın hepsi aynı anda aktif değil, o çıkmış bütün kartlar. Genelde turnuvalar geçerli 3 seri üzerinden dönüyor. O da 400 kart filandır herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

şu oblivion'suz otk'lere de bi el atmaları lazım. adam oblivion atacak diye yaratık koymadım paso spell atıyor benim orduya. benim kaldı 8 hp adamın 5hp. pao killer'ı sürekli geri çekiyorum her turn dalıyorum. adam pao çıkardı iki tane buff üstüne 8 dmg aldı aklımı.

yaratıkları elime verme, chain lightning'ler şunlar bunlar shield açma. nasıl yencez abi bu adamları ?
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Heh onu soruyorum 400 ise kart çeşidi az denmesi bu oyuna fail olmuş bu expensionla 440 civarı olucak sanırım

ne 400'u yaw şuanda standard 1596 card mış mesela.

http://www.cardkingdom.com/catalog/view?search=mtg_advanced&filter%5Bname%5D=&filter%5Bkey_text1%5D=&filter%5Bkey_boolean%5D=AND&filter%5Bkey_text2%5D=&filter%5Btype%5D=&filter%5Btype_key%5D=&filter%5Bcategory_id%5D=2779&filter%5Bmanaprod_select%5D=&filter%5Brarity_all%5D=any&filter%5Bconcast1%5D=&filter%5Bconcast2%5D=&filter%5Bpow1%5D=&filter%5Bpow2%5D=&filter%5Btuf1%5D=&filter%5Btuf2%5D=&filter%5Bprice_op%5D=&filter%5Bprice%5D=

kaldı ki 1.5k degil de 400 varsayalım yine magic çeşitlilikte ezer. Hiç bir zaman şu hero bu hero diye bir karta bağlı degilsin magic'te. Ister 5 renkli yaparsın deckini(toplam 5 renk var), ister tek ya da artifact(renksiz) bu sana kalmış birşey. Ayrıca enchanment(permanent ongoing spell gibi birşey) artifact , creature(minion) instant( rakibin turn'un de de atılabilen büyü) sorcery( sadece kendi turn'un de atılan büyü),land(kaynak) vs... daha da birşeyler var...

Bunların dengesini kurmak okadar zor ki... Mtg cok sıçmıştır bu konuda kaç kere ban attılar bazı kartlara ama gerçekten kolay degil okadar çeşit var ki dengede bir okadar zordur. Benim anlamadıgım da ubisoft bu kadar kör mü kieran gibi bir hero kim,hangi akla hizmet test etmiş de oyuna koymuş.

Kısacası mtg ile bunu kıyaslama bu biraz daha basit bir oyun ,mtg geek birşey :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya oyunlar aynı veya yakın kuluvarda olsada çok kıyaslamayı sevmiyorumda gerçekten combat sistemleri baya farklı zaten. Yaş durumlarıda çok farklı biri içerik olarak gelişmiş ama sistem olarak bence eski ve yavan kalmış. Diğeri daha genç ve sistem olarak yenilikçi ama tabi daha toy.

Dediğim gibi mtg ye saygım var pek bilmesemde bu zamana kadar card gamingte miheng taşı ama ben sevemedim heleki şu renge göre resource kartı çekme falan itti beni direk doc un çift sıra creature ve event kartlı combatı daha zevkli geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...