Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Order of the Stick #2

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

oha 10 yıl olmuş

said:
Today is the Tenth Anniversary of The Order of the Stick. Which is pretty amazing, considering that when I started it, I had no intention of it being anything more than a momentary diversion. The comic has officially outlasted the game system that it was originally making fun of, and is on the verge of outlasting its replacement, too. There have been 921 strips so far, but somewhere north of 1400 pages of comic when you take into account multi-page strips and bonus stuff like the prequel books. It ran in Dragon Magazine until the end and now runs in Gygax Magazine. All in all, it’s been a pretty good run so far.

Normally, this would be where I would say that I’m just getting started, but that’s not really true. There’s still a lot of story to go, but we’re definitely on the back nine. My best guess on how much is left is about four years. When you factor in my scheduling deficiencies and my tendency to run long, though, who knows? What I do know is that there is a set amount of story that needs to be told, and I’ll continue to tell it until I’m done. I hope you all stay with me to see it to the end, too. And then maybe stick around for whatever’s next.

Thanks to all those who have supported OOTS over the last decade, regardless of the format that support may have taken. It is only because of the response from you that this story ever grew beyond a bunch of lame jokes about skill points. So if you like reading the story as it is now, pat yourself on the back for making it happen. Or pat each other on your respective backs, since that’s probably easier.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahahahahahahah son kare mükemmel.

922

Bwa ha ha ha ha ha ha ha ha
Flee! Flee before me, worms!!

Roy u kurtarması da tuhaf oldu, her ne kadar character growth taklidi yaparsa yapsın Roy un kafasını çiğneyen bir T-Rex e hayır diyebileceğini sanmıyorum. Gerçi uzunca bir süredir daha insaflı daha uyumlu tavırları var, kötülük yaptığında da kendine kızdığı yerler var hatta, ama yine de tuhaf.
Shojo nun stratejisi Belkar gibileri taklit ayağına uyum sağlamaya ikna edip zaman içinde tamamen uyumlu bireyler olarak yetiştirmek herhalde :p

@Coldwind

Çünkü Belkar hiç ranger gibi davranmıyordu öyle dual wield bonusları için ranger seçmiş random warrior class gibi oynuyordu hep. Ranger ı ranger yapan bir sürü şey var ama Belkar fighter gibi(hatta barbarian gibi, ama multiclass barbarian değil pure barbarian:p) takılıyordu sadece.

Eğer ona değil de acting kelimesine takıldıysan o sadece rol yapmak anlamına gelmiyor, herhangi bir eylem için de kullanılabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

@Coldwind

Çünkü Belkar hiç ranger gibi davranmıyordu öyle dual wield bonusları için ranger seçmiş random warrior class gibi oynuyordu hep. Ranger ı ranger yapan bir sürü şey var ama Belkar fighter gibi(hatta barbarian gibi, ama multiclass barbarian değil pure barbarian:p) takılıyordu sadece.

Eğer ona değil de acting kelimesine takıldıysan o sadece rol yapmak anlamına gelmiyor, herhangi bir eylem için de kullanılabilir.

şey diye algıladım ben, frp bazında değil de işte hikayesel olarak. roy'un düşüncesi hala belkar rol yapıyor şeklinde, roy'a göre küçük manyak şizofren bir psikopat imajına (veya frp sessionu baltalaması da denilebilir) ters hareketler yapıyor, o yüzden acting dedi diye düşündüm. yani kısacası hala roy belkar'ın 400'lü bölümlerden beri shojo ile olan saykodelik muhabbetinin ardından değiştiğine inanmıyor. Halbuki ranger olduğuna dair ilk ipucu mr. scruffy idi.

Sosyal ağlarda paylaş

922

Belkar'dan beklenmeyen hareketler...ve beklenen hareketler. İkisi birarada. T-Rex üzerinde Belkar (oklar da etki etmiyor) çok gelir ama, büyük ihtimalle bir-iki sayfa sonra alırlar aşağıya.

Edit: Diğer yandan düşündüm de, Belkar'a companion olarak devasa T-Rex tam uyuyor...

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle olması cümlenin anlamını bozar gibi geldi bana ya. Zaten rol yaptığını düşünüyorsa Ranger rolü yapmasına şaşırdığını o şekilde vurgulamazdı en azından.
Bence orada bahsetmeye çalıştığı şey sonunda Belkar ın ranger gibi davranmaya başladığıydı, o zamana kadar ranger görevlerinin hiçbirini yapmadığı için başımıza gökten taş yağıcak moduna giriyo işte :p

Diğer yandan partideki görevini barbarian değil ranger olarak yerine getirmesi ile topluma uyum sağlaması birbiriyle bayağı ilişkili zaten.
Ranger ın partideki yeri sadece dual wieldla yaratık biçmek değil yani, böyle utility konularında da işe yaraması lazım. Belkar ın problemi de sadece toplumsal yapıyı umursamaması değildi zaten, kendi rolünü/toplumdaki yerini de umursamıyordu.
Şimdi ranger gibi davranmaya başlaması o yüzden önemli yani.

Sosyal ağlarda paylaş

922

belkar'ın hikaye ve toplum ile olan bağı kesinlikle daha kuvvetli, barbarian tarzı oyundan ranger oyun tarzına geçiş de evet kesinlikle bunun işareti. wild empathy check'i iyi tutturdu mesela :) dediğim gibi mr. scruffy'de ilk adımı ama acting kelimesi bana hala roy'un önyargılı olduğunu düşündürüyordu. gerçi düşününce dediğin de mantıklı geldi aslında, roy bir türlü belkar'a inanmak istemiyordu, en son durkon olayındaki tepkisi mesela en bariz örneğiydi. sonrasında sarcophagusa saklanmaları konusunda belkara güvenmesi ve şimdi de bu olay sanırım roy'u bile değiştiğine ikna etmiş olabilir.

nitekim çizerin belkar'ın character development'ını boşuna yapmadığını düşünüyorum. en fazla heroic sacrifice yapar ki şu anda ölmesi ihtimali çok daha yüksek gibi. protection from arrows 100 hp kadar koruyabiliyor, 10 civarı ok desek doğrudur herhalde? 1 tanesi gittiğine göre 9 ok sonra one shot olabilir ranged olarak. melee olarak yakınına gelebilen olacağını sanmıyorum. spell olarak da laurin bence karışmaz, tarquin'in istediği tarz bir dramatiklik olmaz.

neyse, wall of text daha uzamadan forumdan iki alıntı ile bu mesajı bitireyim:

Oh look, Belkar gets to play GTA. Grand Theft Allosaurus.

Belkar is riding a T-Rex. Your argument is invalid.

Sosyal ağlarda paylaş

923

Rift'e girmeyerek ve dinazorun sağ kalmasını sağlayarak Rich Burlew herkese bir kere daha ters köşe yaptırttı. Tarquin hava saldırısı yapmayacaksa veya kendi ekibiyle bizzat saldırmayacaksa sanırım kurtuldular diyebiliriz. Çok iyi XP geldi kesinlikle.

Belkar! Stop posing for heavy metal album covers!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...