Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire Emblem Awakening (3DS)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

bunun gibi 2-3 oyun daha çıksın diye beklemeye karar verdim, aradım taradım ama merak ettiğim oyun bulamadım 3ds'e özel. ds oyunları da için de fazla büyük yatırım geldi. :(

vita veya ps4'e vc4 filan duyururlarmış bir de o arada, umut fakirin panı.

ama 3ds'i olan varsa alıp benim yerime de oynasın, oynamadan tavsiye edebilecek noktaya geldim araştırmalarımda lol.
Sosyal ağlarda paylaş

http://3.bp.blogspot.com/-3XHRbJ9324M/T5qaydCIw4I/AAAAAAAAAFw/2oVkRx_8TsQ/s1600/my-little-pony-friendship-is-magic-brony-rainbow-dash-mare-attorney.jpg
evet onu zaten evvelden beri merak ediyorum, 2-3 oyun dediğim arasında onun yenisi geliyormuş onu kastetmiştim ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

200€ dümdüz 3ds xl büyük kazık yedik sanırım? 150€'dan fazlaysa almayalım dedim de yanlış anlaşıldı herhalde. :/ meh bir de üstüne adaptör bindi, gg. en antik konsola en çok parayı verdik sanırım lol.

pfff içim sıkıldı şimdi. zaten avrupa oyunları daha pahalı anlaşılan eshop'ta?
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden aldın ki? Bundle mi standart versiyon mu? Bir de gümrük nakliye var mı o fiyata?Standart düz gümrüksüzse pahalı olmuş bence.

Amazon italyadan alınıyodu işte 140 euroya standart kutu, ordan alsaydın ya nakliye bedava. Bir de bunun içinde şarjı çıkmıyor çünkü o patates, onu da alsaydın, burda bulunmuyor, bulsan saçma fiyat çekiyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

bundle değil, italya'ya bir tanıdık gitmişti de oradan aldı. gümrükte birşey girmeyecek herhalde. adaptörü de ilave 20€'ya vermişler. fazla pahalıya geldi. amazon'dan almadım çünkü gümrükte bir sorun çıksa istanbul'da değilim, uğraşamam yani.

umarım fire emblem gibi daha oyunlar çıkar yoksa içime oturacak çok feci. :/

da nintendo eshop fiyatlarını bulamıyorum bir türlü avrupa'nın, yok mu bir yerde listesi filan bunun? us fiyatlarını buldum da eu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ah sam ah bi danışsaydın anlatırdık, 200 euro çok vermişsin şimdi bi arkadaşa aldık fire emblem bundle 220 euro direk oyun + konsol

ben sana birsuru oyun tavsiye ederim zaten onu kafan atakma şahane yatırım yaptında biraz fazla odedin

www.shopto.com

region lock var zaten, shopto ayn ıregion o yuzden sorun yok, gumruk filan takılmıyor hemde taahutlu alma opsiyonun var, kaybolursada direk paranı geri veriyor zaten en iyi yer turkiyeden oyun almak için, dijitale gerek yok yani ki zaman geçtikce shopto indiriyor gayet guzel fiyatları

şu anda burda aldığım oyunlar

mario kart
fire emblem
zelda ocarina of time (bunu oynamayan gamerım demesin zaten, kult)
dear or alive
street fighter 3ds (ikisi 30 euroya geldi)
resident evil revalations
kid icarus (AŞIRI IYI, god of war halt etmiş asdf)
luigi mansion
monster hunter 3

monster hunter, fire emblem ve luigi aldığım için kampanya var, yeni çıkcıak bi oyunu beleşe veriyor. haziranda animal crossing bedavaya geldi.

alıcaklarım ise

starfox 64
mario tennis (fiyatı inerse)
belki new super mario bros
heroes of ruin

yeni çıkıcaklardan ise

ace attorney
pokemon x-y
smash bros (LUTFEN CABUK CIK, SAMUUUS)
shin megami tensei
Etrian Odyssey IV

tabi metroid prime 4 soylentisi var bide şu anda, 3ds direk deparda şu an oyun konusunda

http://static.comicvine.com/uploads/original/12/128686/2762420-samus.aran.full.227697.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben farkındayım fiyatın da işte, 150€'dan fazlaysa almasınlar demiştim ama net anlaşılmamış herhalde. da konsol hadi bir seferlik kazık ama europe region olduğu gibi kazık anlaşılan:

shopto: 33+7£
amazon: 35+3£
eshop: 40£

shopto'dan almıştım daha önce, gene alırım da aynı fiyataysa 15-20 gün postacı geldi mi, biz evde miydik stresi istemiyorum hani.

ace attorney ile smt4, bir de devil survivor overclocked filan var sanırım almak isteyebileceğim ama pc aaa+ fiyatları bileğe jilet vurmalık hep böyleyse. :( ben psn us'den aldığım için bu fiyatlar gündüz vakti soygun gibi geldi. us sürümü mü bekleseydim meh.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yok iyi yaptın, nintendonun olayı zaten 2423423 oyun almak değil, nede oyunlar PC AAA lar gibi bitirince kenara atılan oyunlar değil, en kısa nintendo oyunu bile 1 sene goturuyor insanı

mass consumption kafası ile bakma bu işe :p

bide cidden ocarina of time ı ekle listene daha once zelda oynamadıysan, oyun oynamanın zevkini yeniden alıcaksın resmen, benden kotu tavsiye çıkmaz

mario kart misal, benim kadar yarış oyunalrından tiksinen biri olmasın ki son duzgun oynadığım yarış oyunu NFS undeground 1 idi (oda modding kısmı ile ugrasırken yarışı zoraki oynardım asdf) ama spaık gibi mario kart oynıyorum çunki gameplay aşırı zevkli, ne zaman ne olucagı belirsiz ve online play şahane, tracklerin imbalıgından ve randomlıgından bahsetmiyorum bile heuehu
Sosyal ağlarda paylaş

zelda'ya ve belki yeni pokemon'a bakarım da mario/luigi'li birşey alma ihtimalim bayağı düşük. super mario land yenisi çıkacakmış, ona bakarım düşük ihtimal eski günler hatırına ama platformer'a 20 yıl önceki ilgim kalmadı. :p

zaten pc'de de 50$ üzeri vereceğim oyunlar yüzlerce saatlik olanlar, 10 saatlik oyuna 5$'dan fazla vermiyorum heh. $/saat orantısı 0.5 ve altındaki oyunları alıyorum genelde. tactics ogre gibi oyunlarda 0.1 ratio'lara ulaştım. :p

yani 40$ vc2, p3p'ye filan verdim, helali hoş olsun ikisi de 100+ saat direkt ama 60$ çok aşırı fiyat mobil oyun için. avrupa çok net kazığı yemiş. neyse napalım ince eleyip sık dokuyacağım artık birşey alırken.

neyse masrafsız yaşıyorum artık bu kadarı da benim lüksüm olsun ama kazık yiyormuşum duygusu rahatsızlık veriyor ehueh
Sosyal ağlarda paylaş

fire emblem rahat 150+ filan kasınca o konuda için rahat olsun ehuehu, diğer mobillerin aksine online playde var

pokemon ise net 300+ filan sararsa, hani normalde yenisi çıkana akdar oynanıyor ki bende hala pokemon rubyde (gba) yakaladığım rayquaza duruyordu black and white da

ruby > fire red > pokemon pearl > heart gold > black and white

rubyi oynadığım zaman lise sona gidiyordum bu arada :p

nintendonun en sevdiğim olayıda bu zaten

ace attorney en kısa omurlusu olabılır adventure oldugu için, o kondua yapıcak bişi yok ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

ya vita'ya p4g ve disgaea3 dışında birşey gelmedi gibi maalesef ilgimi çeken. durum şu:

ps vita
n3ds

3ds'te de fazla bişi yokmuş aslında, eski ds oyunlarını katınca artıyor ancak miktar.

hoş gerçi psp'yi 2008'de alırken de fazla oyun yoktu, sonradan muhteşem oyunlar geldi. bakacaz artık ama tedirginim. vücudum hazır mıydı buna. :/
Sosyal ağlarda paylaş

"games like fire emblem" diye aratınca çıkan önerilerin %80'ini oynamışım, %15'i de gameboy oyunları. :/ neyse şu devil survivor ve etrian odyysey'e (1-2 oyun daha buldum böyle us'te çıkmış eu'ya daha gelecek) filan da demoyla bakarım ama first-person olayını pek sevmiyorum wizardry gibi.

siz türkiye mi seçtiniz yoksa başka bir ülke mi? eshop çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamadım, sonradan değişemiyorsa batırmayayım aleti.
said:
In which countries is Nintendo eShop available for Nintendo 3DS?

Nintendo eShop on Nintendo 3DS is available in the UK, the Republic of Ireland, France, Italy, Germany, Spain, Portugal, Belgium, the Netherlands, Luxembourg, Russia, Austria, Poland, Switzerland, Denmark, Finland, Greece, Norway, Sweden as well as Czech Republic and South Africa. A variety of Nintendo eShop services are also available in Turkey.

ne demek bu yani, oyunların hepsini koymamışlar mı nedir mantık anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

nintendp turkiye battı gitti, bende direk hollanda seçili ama sırf star pointlerle hediye alabiliyim diye seçtim yoksa asıl nintendo hesabım ingiltere idi

sam bu arada DS den eger oynamadıysan the world ends with you oyna, gerge dede yıgınla guzel RPG tavsıyesi var, yazar buraya

DS lite da region sorunu olmadığı için şunuda oynıyabiliosun fanlar çevirmişler direk lulz

http://i.imgur.com/gqKhT.jpg

http://www.crunchyroll.com/gintama/episode-228-love-is-neither-plus-nor-minus-583698

monster hunterda iyi ehuehu, sırf gintamadan oyun tavsıyesı alabılırsın aslında ahahahah

http://images5.fanpop.com/image/photos/29500000/Monkey-hunter-gintama-29514471-640-480.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Adim gecmis =)

GERGE said:

Luminous Arc 2 epey iyi: http://forum.paticik.com/read.php?37,4213649,page=3#msg-4522660

Ama öyle must play değil. Devil Survivor da çok iyi, o must play işte ama must play'lerin lower tier'ından.

Asıl legendary must play oyunlar şunlar:

%
% Mükemmellik derecelerine göre sıraladım.
%

Chrono Trigger
The World Ends with You
Covenant of the Plume
Soma Bringer
Final Fantasy IV
Dragon Quest - Heaven Trilogy
Disgaea: Hour of Darkness
Avalon Code

Chrono Trigger'ı oyna. Kesin oyna. Hemen oyna. Chrono Trigger oyna. Kesin oyna. He....

Chrono Trigger!

Ayrica:

CHRONO!
TRIGGER!

Sam'e en lazim oyun:

Magic Kingdom'a ilk vardığımda hissettiğim merak, şaşkınlık ve huşu duygularını hiç bir RPG hissettiremedi bana şimdiye kadar. Hiç bir oyun hissettiremedi. Piksel olmasına piksel ama CryEngine 3 filan yanına yaklaşamıyor bu grafiklerle kurulan atmosferin. Bir büyülü havası var, hayalgücü tam gaz.

Grafiklerin neden bir oyundaki en önemsiz şey olduğunu öğretiyor oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

monstaa hantaa psp'de demosunu oynamıştım da target lock olmadığı için çok kastırmıştı beni. taagetto lokko koysalar oynarım aslında.

evet ds'ten var öyle birşeyler de bakalım eshop'a neler koymuşlar göremiyorum. yok mu media go gibi bir yazılımları savegame backup (kuzenin oğlu vc2 save'imi öldürmüştü de bu sayede 80 saat kurtardım 40 saat çöpe gitti heh) ve store gezmek için?

ingiltere yapınca sterlin istiyor galiba, euro'dan biraz daha pahalı sanırım aynı oyun 2-3$. ülkeyi değişik seçince ne oluyor anlayamadım bilgi bulamıyorum gugıl'da.

ok chrono trigger'ı filan da bakarım, bulunabilen şeyler olsun yeter ki heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...