Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

Yahu insaat alaniysa kutlamaya gelenler kendi guvenlik onlemini alir. Bu kadar buyutmek yersiz. Koca koca adamlar cukurda ayagini burkacak degil ya.

2 yildir izin vermissin bu yil da ver, hatta cok daha kolay senin icin. Her turlu yaralanmadan sendikalar sorumludur, insaat alani oldugu icin biz sorumluluk almiyoruz de yuku de at ustunden.

1 mayis icin taksim ozel bi yer iste, inkar etmeye gerek yok. Adamlar icin "hacci bu sene kabede degil sultanahmette yapacaksiniz" demek gibi bisey su yapilan.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Tamam abi size niye laf anlatmaya çalışıyorsam, gerek yok yani.

Evet devlet orası uygun değil burası uygun dediğinde gidip olay çıkarıp polisle çatışıp yasak olan meydana girmek lazım.

Bütün Avrupa ülkelerinde bu böyle, haklısınız. Mesela İngiltere'de bu meydanda değil şu meydanda lütfen dendiğinde insanlar hemen gidip polisle çatışıyor.
avrupada boyle bisey olmaz
meydanin kapali kalmasindan sorumlu olan kisiler direk istifa eder ya da ettirilir
devlette o meydani halki icin acmaya azami ozen gosterir
Sosyal ağlarda paylaş

abi taksimde kazı var evet ama çok büyük de bir alan var kazı olamyan yani etrafta cehennem çukurları yok. alanda meydanda yine böyle bir kutlama yapılabilirdi çok rahat alınacak önlemlerle. iş restleşmeye vardı. dün başbakan kendisi dedi "hükümete karşı bir eylem olarak görüyoruz bunu" diye. bu yüden izin vermiyorlar. CHP "birinin burnu kanarsa bunun hesabını hükümet verecek" dedi iş bu yüzden chp-akp restleşmesine döndü. o inatla da izin vermediler vermiyorlar taksime giden tüm yollar kapalı körüler kaldırıldı görsen sanki olağanüstü hal bölgesi. taksimi geçtik mecidiyeköyde beşiktaş barbaros bulvarında bile gazlar atılıyor. niye taksime gdiecekler. abi bırakın gitsinler. o meydanlar benim, senin. hükümetin valinin polisin değil. beni benim kendi şehrimin meydanına gitmemem kim neden yasaklayabilir bunun meşru sebebi ne olabilir? muktediri eleştirecekler protesto edecekler belki diye bu akdar insana bu zulüm yapılır mı? o sokak meydan o isnanalrın vatandaşların. hükümetin idarenin yöneticilerin devletin değil. bu insanlar 3. şahısların temel haklarına zarar vermediği sürecei istediği yerde kutlama da yapar protesto da. kim ne hakla karışıyor köprüleri kaldırıp gaz bombaları attırıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

bu sipeys kadar boş bir adam formda yoktur herhalde.. Her başlıkta fail, her başlıkta boş konuşma. Şimdi bunu dedim diye kimin fakesin sen der, ama harbiden anlamsız konuşuyorsun yav.

Her bayramın, her kutlamanın ritüelleri vardır. Sen bunları kafana keyfine göre aman bana protesto çıkacak diye yasaklarsan daha çok olay çıkar. Taksim 1 Mayıs'ın yeridir, Kurban Bayramı'nda kurban kesilir, Ramazan'da oruç tutulur, 29 Ekim'de Atatürk anıtlarına çelenk bırakılır. Bunları yapmak isteyenlere hayır yapmayın diyemezsin, dersen halkı gaza getirirsin. Ama sen bunları adın gibi bildiğin halde öyle boş konuşuyorsun ki...

Şu kadar yazı yazdım, oturup okumayacak ama işte bizim ki de insan kazanma arzusu..
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

sipeyskeyk said:

@yav

Tamam tarihi açıdan önemli sembolik zart zurt onu biliyoruz. Ama sendikaların devlet ile inatlaşması ne kadar mantıklı? Abi devletin sana diyor ki, al şu meydanı, 1 milyon kişi doldur, istediğin gibi kutla.

yoo dsevlet böle bişey demiyo. devlet al sana göstermelik yer verdim ama oraya gitmen de yasak, cünkü ulasmanı yasaklıyorum.

Ciddiye alınmıycak kadar düşünmeden, boş konusmaya basladın spacecake

bugün kadıköy meydanına inemedim heryere bariyer polis barikatı kurulmuş vaziyette.

sözde kadıköy kutlama yapılabilir alandı?

sori speyskeyk ama mazlum edebiyatını akp kadar iyi yapamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

ayican said:

sipeyskeyk said:

Aynen öyleyim. O zamanla bu zamanı bir tutmak ne kadar mantıklı sence? O zamanki iletişim, askeri teknolojileri ile bu zamankiler sence biraz farklı değil mi?

Bana dünyada Amerika'ya karşı gelmeye götü yiyen kaç ülke var şuanda sayar mısın (manyaklar tarafından yönetilmeyen) ?

Bizim etimiz budumuz ne peki?

Bu ülkeyi ben Amerikan mandası haline getirmedim. Zaten uzun yıllardır bu haldeyiz. Ben bunu değiştirmenin felaket olacağını söyleyip bu şekilde devam etme taraftarı olanlardanım.

Sen istersen savaşıp değiştirebilirsin.

Sokakta uzay keki ile karşılaşılır (gece vakti). Silah çekilir.
-DÖMEL LAN!!!

kek- AL ABİ!

şu anda yaptığın bu bunu unutma kek yani biri seni tehdit etse direk dömelecen.

Bana mantıklı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...