Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

ya ben mantığımla yaklaşırım her olaya.

eğer 1 mayısta taksime gidemeyeceksen o kadar güçlü şekilde git başka yerde toplan ve bu engellemeleri de protesto et. sonraki sene daha çok insanla protesto et vs vs.

afedersin ama şu 1 mayısta taksime gidenlerin yedikleri sular, biber gazları, yaralananlar 1 hafta bile geçmeden unutulacak.

1 mayısın amacı neydi? bazı şeylere dikkat çekmek, işçilerin sorunlarını göstermek değil mi? Şimdi ne konuşuluyor? Taksimdeki olaylar.

sanırım yeterince açık.

bazı şeyler yavaş yavaş olur ve doğru yollar ile olur. seneye başka bir parti gelsin, gene yasak denilen yerde kutlama yapılsın gene olay çıkacak. %99 bile değil. kutlama yapan sorun çıkartmasa başka biri çıkartır nasılsa yasak ortalık karışır diyip. polis veya başka biri farketmez.

şu olaylar her zaman asıl amacın önüne geçiyor.

olmaz işte o , pes ettiğin an bitersin, bugün ne oldu gittik , giden herkes ama herkes taksime çıkamayacağımızı binlerce gaz bombası yiyeceğimizi biliyorduk , bile bile gittik, taksim'e bırak girmeyi yaklaşamayacaktık bile ,

he sen diyorsun ki madem bunu biliyorsun neden onların dediği yere gitmiyorsun, gitmiyorum çünkü onlar diyor! çünkü bunu niye dediklerini amaçlarını biliyorum, izin vermemelerinin sebebinin aslında ordaki çalışma olmadığını , arkasında yatan nedenleri biliyorum , bunu neden kabul edeyim!

bugun biz çıkıp onların dediği yerde 500bin kişi dahi toplasak onlar kazanmış olacaktı. çıkıp tvlerde show yapacaklardı.

he şimdi ne oldu biliyormusun, evet belki yine onlar işte sokmadık işte zaten bunlar marjinal gruplardı diye çıkıp konuşuyorlar ama kendi içlerinde biliyorlar asla onların dediğini yapmayacağız seneye taksimi vermezlerse yine aynı şeyi yapacağımızı onlar biliyor , onlar bilsin rahatsız olsun yeter ... şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Chipetbeth said:

Sene 98 başörtü eylemleri,ben ve beyazıt meydanını hatırladım,hayat hep bir de ja vu yiğen...

sahi cipet?neredesiniz yahu? ota boka toplanırdınız beyazıtta? zırt pırt israil bayrağı yakardınız, ne oldu şimdi? israille barış mı yaptı akepe,filistin sorununu mu çözdü,mescidi aksayı törenle araplara mı teslim etti israil?
B)-

Kimimiz çeçenistanda kimimiz afganda küffara karşı ,kimimizde suriyede anglo müslümanlara karşı mücadele ediyoruz.tr de de sadece anglo -müslümanlar kaldı,dinin işine gelen kısmını alıp ,işine gelmeyeni almayan,sizi mahpuslara dolduranda bunlar,başedebilecekmisiniz?
Hayır
Duyarlı kısmınozın mninum yaşı 45 ,20 sene sonra kemalist ideolojiniz bile kalmayacakki bu ülkede
Üzgünüm abi biz bu ülkeyi çoktan terkettik,ama siz evediyyen kaybettiniz,bir kısım silivride ,ideologlarınız, işe yaramsyan kitleler de dışarda,50 sene kemalist ideolojiyle sırtına bindiğiniz,anadolu halkının çocuklarından oluşan lpolis ordusuna ezdiriliyorsunuz :)
Üzgün değilim ama siZin için umutsuzum...
Sosyal ağlarda paylaş

@çetintas, ben istanbul taksime saldıranların elinde bayrak falan görmedim. Hatta beşiktaştaki chp grubunun elinde bile yoktu. (uzak çekimdi çok emin değilim, sipeyskeyk in durumuna düşmeyelim :) )

saldıran diyorum, çünkü bu grup geçen yıl da taksim açıkken aynı şeyi yapmışlardı ve hala bu forumda bu kişileri savunanlar var, hayret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valiye sormak lazım bu eleman hangi marjinal gruplara üye acaba. Ne de olsa ölümle pençeleşen , beyin ameliyatlarına girmek zorunda kalan gencecik insanlar valimize göre marjinal gruplara üye kendisininde üzülerek belirttiği gibi :( Hemen de bulurlar 17 yaşında kızın üye olup olmadığını marjinal gruplara. Götlerinin dibinde küfür edip, insanları provoke eden tasmalı itleri bulamazlar ama.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun açıklamaları

said:
Mutlu "Yaralıların 3'ü de militandır. Dilan adlı kızımız da yaralıdır. Dilan örgüt üyesidir, marjinal grup üyesidir. Biz de kayıtları vardır. Çatışma içindedir. Tam bir radikal mensuptur. Tam bir radikal mensuptur. Yaptığımız hiçbir eksik ve yanlış işlem yoktur. Dünyanın ne kadar mahkemesi varsa, ülkemizde ne kadar mahkeme varsa müracaat edilebilir. Aldığımız karar kendi vicdanımda fevkalade doğrudur" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23189247.asp

Mahkemeyi kurmuş, hükmü vermiş, cezayı kesmiş ve onamış sayın vali. Vicdanına sıçayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Chipetbeth said:

Kimimiz çeçenistanda kimimiz afganda küffara karşı ,kimimizde suriyede anglo müslümanlara karşı mücadele ediyoruz.

meali : terorist olduk.

Apoyu salacaklar aen teröristden bahsediyorsun !
Önce beşikteki bebeleri,eli silahsız 33 eri katleden pezeveni darağacına çekin,sağda aynı solda aynı renk tonları
Sosyal ağlarda paylaş

Kendilerinden başka düşünen biri görünce nasıl korkuyor adamlar. Bayram kutlanmasın diye şehrin ulaşımını felç ediyorlar, elinde türk bayrağıyla dolaşana terörist diyorlar(ki bu lafı kurs çıkışına bomba yerleştiren sıfatsızlar için kullanamıyorlar bile). Yancıları da akit kafası, yaşlı başlı adamlara cop vuran piskopat kafası.

Çıkamadım bi şu ülkeden.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Başbakanımızın kankası, Akit gazetesinin gülü Serdar Arseven coşmuş.

http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/764776470.jpg?1367408173

alın size son dakika haberi bu > kılığındaki yaratık ile ilgili...

Akit gazetesi yazarı ve gazeteci SERDAR ARSEVEN işletmecisi olduğu Kocaeli Aziz kız yurdun da kalan 4 genç kızla şantaj yoluyla birlikte olduğu belirlendi. Olayın anlaşılması 4 kızdan biri lan O . D nin şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı. Polis ekipleri bu sabah saat 09:30 da SERDAR ARSEVEN nin evine baskında bulunarak ele geçirdiği bilgisayarda mağdur olan kızlara ait görüntüleride yakalayınca ARSEVEN tutuklandı ...
Ayrıca AKİT YAZARI ARSEVEN nin oldukça muhafazakar bir kişiliğe sahip olup sık sık gerici düşünceleriyle laik kesimi kötülediği bilinmektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...