Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

ya kimsenin zükünde değil 1 mayıs falan. Neyin inatlaşmasını yapıyor sendikalar anlamıyorum. Hergün taksimden geçiyorum orada okadar kişiyle gösteri falan olamaz. Vali diyor sokmayacağız, bunlar taksimi fethe kalkışıyor. Tamam ozaman beşiktaşta, çağlayanda yapıyoruz arkadaş dese hiçbir olay olmayacak belkide. Polis yapması gerekeni yaptı. 1960 larda değiliz neyin inadını yapıyosun

Gülbağda oturuyorum ve buraya kadar eli sapanlı salak salak peçeli tipler geldi heryerin camını indirdiler. Sonra panzerler geldi buraya bile.

Herzaman aynı bok aynı tatava. Kimsenin kimseyi fişteklediği de yok. İnsanımız ciddi manada SIĞIR. 2-3 kişi bir araya gelince birden sürü psikolojisi ile saçma sapan işler yapıyorlar. Her 1 mayıs aynı boklar olur. Aq sivil darbe yapacaklar sanki.

Bu sığırlığın farklı boyutu GS maçlarında metroda oluyor mesela. Ellerde bira ve sigarayla metroya binen tipler, sürü psikolojisi dediğim gibi. Sığır insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

ya kimsenin zükünde değil 1 mayıs falan. Neyin inatlaşmasını yapıyor sendikalar anlamıyorum. Hergün taksimden geçiyorum orada okadar kişiyle gösteri falan olamaz. Vali diyor sokmayacağız, bunlar taksimi fethe kalkışıyor. Tamam ozaman beşiktaşta, çağlayanda yapıyoruz arkadaş dese hiçbir olay olmayacak belkide. Polis yapması gerekeni yaptı. 1960 larda değiliz neyin inadını yapıyosun

Gülbağda oturuyorum ve buraya kadar eli sapanlı salak salak peçeli tipler geldi heryerin camını indirdiler. Sonra panzerler geldi buraya bile.

Herzaman aynı bok aynı tatava. Kimsenin kimseyi fişteklediği de yok. İnsanımız ciddi manada SIĞIR. 2-3 kişi bir araya gelince birden sürü psikolojisi ile saçma sapan işler yapıyorlar. Her 1 mayıs aynı boklar olur. Aq sivil darbe yapacaklar sanki.

Bu sığırlığın farklı boyutu GS maçlarında metroda oluyor mesela. Ellerde bira ve sigarayla metroya binen tipler, sürü psikolojisi dediğim gibi. Sığır insanlar.

Star tv de aynı senin gibi düşünüyor. Az önce "zavallı" polislere atılan taşları gösterdiler bi de araya bi iki ağlayan polis sokuşturdular. Bi başvur panpa belki seni de işe alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

inanmakla alakası yok
gördük işte taksimde yapılan 1 mayısta böyle olay mı oldu?

çıkarmaya calısan "araya soktukları adamlar" temiz orta mı görünce bi bok yapamadan heyt höyt yapıp kaçtı dağıldı hemen

bugün ki gibi 10 kişi gördüğün yerde direkt su, gaz sıkmaya başlarsan tabi ekmeğe yağ sürersin, gerisi at gözlüğü üzgünüm

taksimde yapılan 1 mayısı geçtim neden diğer şehirlerde olay olmuyor? diyarbakır da bile 0 olay. arada ki fark polis şiddeti oluyor olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

ahmd said:

samaella said:

Star tv de aynı senin gibi düşünüyor. Az önce "zavallı" polislere atılan taşları gösterdiler bi de araya bi iki ağlayan polis sokuşturdular. Bi başvur panpa belki seni de işe alırlar.

işte anlamamakta direten taraftasın. Valisinden hükümetine kadar "taksime gelemezsiniz" diyor. Ne inadı yapıyorsun arkadaş, bütün o kalabalıkla zeytinburnunda, beşiktaşta heryerde kutlama yapabilirdin. Kadıköyde, zonguldakta başka yerde olay mı çıktı ?

Olay çıkartmak için milleti taksime kışkırttılar. 40m çukur olan yere 25-30k adam sıkıştırmaya çalışacaklardı.
Sosyal ağlarda paylaş

semtimizi savunduk, gazımızı yedik, inadına 1 mayıs dedik,

gecen sene 100 binden fazla insan taksime yürüdük en ufak olay çıkmadı bu senede çıkmayacaktı, her zaman ki gibi yine marjinal olan biz değil polis ve devletti, durduk yere savaş alanına çevirdiler şehri, ta en baştan demiştik taksime izin verilmemesinin kazı çalışmalarıyla filan alakası yok diye, bakan açıkladı işte seneyede vermeyeceklermiş 1 mayıs için başka bir alan hazırlıyorlarmış. hala anlamıyorlar 1 mayıs taksimde kutlanmadığı her sene bu çatışmalar çıkacak.

@yav
sen geldin mi gelicem diyordun
Sosyal ağlarda paylaş

son 2 sene olaysız kutlandı Taksim'de 1 mayıs. gene marjinal gruplar vardı sağa sola saldırdı, bankaların, starbucks'ın falan camlarına çarpıp geri döndüler falan. Bu grupları zaten o sendikalar barındırmıyor ki içlerinde. Polis bunlara müdahale etti kimse birşey demedi neden müdahale ediyorsun diye. Gelip taş atana, sağı solu yakana müdahale edene laf eden de yok pek. Ama işçinin üzerine gaz bombası atıp, tazyikli suyla duvarlara çarpan polise o işçi kendini birazcık olsun savunmak için elindeki pankartın 2 vursa kırılacak çıtasıyla vuruyor diye o adamı anarşist, terörist olarak göstermek neyin kafası ?

Adam gibi önlem alınsa Taksim'e çıkılırdı bukadar basit. Yok efendim güvenlik yokmuş, yok şuymuş yok buymuş. Ulan devlet sensin güvenlik alacak olan sensin. Yoksa yapacaksın işin bu. Devlet halk için var tersi değil.

Ayrıca olay tek başına inşaat yüzünden Taksim'in tek seferlik kapatılması değil. İnsanların korktuğu oraya AVM'ler ve rezidanslar yapılacak ve tamamen gösterilere, toplantılara kapatılacak olması. Yani orada yapılan son 1 Mayıs geçen 1 Mayıs olabilir. Gidip şehir dışında biryer verecekler işte. Kimsenin gidemeyeceği, giderken eziyet çekeceği. Böyle böyle yok etmeye çalışıyorlar kitleleri.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu tabiki oradaki kazı çalışmasıyla filan alakası yok , buna inanan saflar var mı?

seneye oraya avm yapılacak , bugün bakanın teki söyledi işte, adama sordular seneye 1 mayıs taksimde olacak mı diye, başbakanımızın talimatı var, gösteriler için hem avrupa hem anadolu tarafında miting alanları yapıyoruz , orada olacak taksimde olmayacak diye konuştu bugün,

yani önlem alınmasıyla çukurlarla filan alakası yok. tamamen taksim meydanında yapılacak avm ler için hazırlık başka bir şey değil,

ama bitmez bu kavga her sene gaz yiyeceksek yiyeceğiz ama seneye daha güçlü geleceğiz madem çatışmak istiyorlar çatışıcaz. bu topraklarda yaşayan herkesi koyunları haline getiremediklerini görecekler.

adam çıkmış diyorki bize taş atıp bilye attılar, biz taş atıp bilye atmadık biz gaz attık su sıktık diyor , bak lafa bak onlar gaz sıkmışlarmıs sadece...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...