Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendi dilinizden utanıyor musunuz?

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

bucurukunannesi said:

Ha unuttum, yurt dışına gitmedim ömrümde, maddi durumum müsait değil ama dil bilmemek asla UTANILMASI gereken bir şey değildir. Sultahahmet'e turistler geliyor bir tanesi bile Türkçe bilmiyor onları ayıplıyor musun?

Teyzecim, bizim yaşlarımızdaki ve konumumuzdaki (yanlış anlamayın maddi değil eğitim olarak) insanlar için gayet utanılası birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

bak bu da benim mirrukum. ama biz sadece ev arkadaşıyız. aramızda genetik bi münasebet yok.

bu arada çay içip bisküvi yeyip kedi sevip sims oynuyorum. ne pis bi adam olmuşum ben böyle...

abi sims zaten yüklü
çay var bisküvi var
bi kedi alıp geleyim valla ne güzel ortam olmuş özendim
Sosyal ağlarda paylaş

Chipetbeth said:

Türkçe-kürtçe-arapça-almanca öğrenmiş biri olarak en hoşuma giden dil kürtçe o kadar baskı be yasaklamalara rağmen hala ayakta,babam türk annem kürt ,askerde de kürtçe öğrenmiştim :)

ingilizce öğren çipetpet, en güzeli.

http://www.youtube.com/watch?v=RDzajFF5h2M
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

Sonuç: Şu ana kadar verilen cevaplara, fotoğraflara baktım da
" yeaahh vs. " evet maalesef aşağılık kompleksine kapılmışsınız, kendi dilinizden utanıyorsunuz ve İngilizce iki, üç sözcük serpiştirerek ne kadar kültürlü, ne kadar bilgili olduğunuzu kanıtlıyorsunuz. Yazık:(

hanımanne, sen buradaki insanları "iNgilizce öğrendim oh yeaa" diye hava atmaya çalışanlarla karıştırmışsın ki o dediğim tipler de çoook önce vardı. özentilikten, ben ingilizce biliyorum diye göstermek için sözcük kullanmanın modası geçeli oluyor bayağı.

ayrıca farsça ve arapçaya tamam demek için verdiğin "excuse" da çok bir fail.

ty bb

EDİK: TYPO
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...