Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

milyon dolarlık yazılım fikri

Ren

Öne çıkan mesajlar

müzik çalan bir software olacak. ancak şarkılara hashtag gömülecek.

atıyorum çalan şarkıya #study #rest falan taglenecek. sonra newplaylist yerine new hashlist açılacak.

+study diyince listeye study taglileri ekleyecek.
-sleepy diyince sleepy olanları çıkaracak.

böylece istenilen playlist 10 saatte değill 3 dkda halledilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

groovesharkı bilmiyorum da, sene 2013 hala listeleri klasörden oluşturuyoruz. foobarda bile sürükle bırak ile cebelleşiyoruz.

sene 2013. hala genre propertiesdeki datadan ileri gidemiyor.

ama olay o değil.

olay müzik otoritelerinin genre zincirini kırmak. adamlar bir albümü blues diye kakalıyor. oysa o albumde 10 şarkı var. en az 10 farklı duygu yaşatıyor.

örneğin evde chill takılıyorsunuz. telefon geliyor kız arkadaşınızdan ayrılıyorsunuz. eblek eblek bakınmak yerine yapmanız gereken;

-all
+whiskey

2 buz, kristalli bardak, 4 parmak viski, derin bakışlar
Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var ya? evdeyken youtube veya başka streamler kullanıyor insanlar tamam ama dışarıdayken hala mp3. çünkü amerikada bile hala data paketleri çok sınırlı. ne zaman amerikada sınırsız data pakedi gelir, o zaman mobil de stream kullanmaya başlar ve mp3 belki o zaman darbe alır.
Sosyal ağlarda paylaş

yok onu geçtim, bağıl database editlettiren var ise o da olur. ama diğer türlü #summervacation yazıcam justin bieber çıkacak. yıkarım o siteyi.

ayrıca en iyi imam anladı. yapacak arkadaş olursa paralardan imama da dürüm alsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse bunun için software ile ugrasmaz
tek tek sarkilara tag ekleyeceksin de
istedigin zaman o tagler listelenecek vs yalan olur o
şarkilari surukleyip liste olusturmak daha kisa ve daha basit
ancak şöyle olabilir
senin bi kopyan olur sevdigin şarkıları senin yerine daha önceden taglemiştir
sen dinleyecegin zaman yazar dinlersin
aynı pc deki resimleri, muzikleri düzgünce isimlendirip klasörleyecek biri aradıginiz zamanlardaki gibi o kişi hiç bi zaman olmayacak
Sosyal ağlarda paylaş

Octavarium said:

önceden hepsini biz taglemiş olcaz ama değilmi ?

evet tabi.

mesela nothing else mattersı #ergen diye tagleyeceksin. 16 yaşındaki akraban abi mizik açsana diyince yeni hashlist açtıktan sonra +ergen yapıp orayı terkedeceksin.

smells like teen spirit ile nothing else matters arasında shuffle yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer tarafta bedava bedava. üstelik oyun gibi değil crack vs de uğraştırmıyor.
millet indirmiş zamanında bilgisayarında duruyor, hiçbir şey yapmasına gerek yok açıyor dinliyor.

kaldı ki pek çok sanatçıya sorduğun zaman müziğin bedava olması gerektiğini, konser-merchandise-donation ile müzisyenlerin ayakta kalması gerektiğini söylüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

Octavarium said:

önceden hepsini biz taglemiş olcaz ama değilmi ?

evet tabi.

mesela nothing else mattersı #ergen diye tagleyeceksin. 16 yaşındaki akraban abi mizik açsana diyince yeni hashlist açtıktan sonra +ergen yapıp orayı terkedeceksin.

smells like teen spirit ile nothing else matters arasında shuffle yapacak.

anladım dinlemek isteyince değilde önceden uğraşsınlar diyorsun. bende böyle birşey düşünmüştüm öncelikle 2 modu olacak gündüz(enerjik) ve gece(yorgun). çalarken nextlediğimiz şarkıyı hafızasında tutup aynı moddayken random algoritmasını buna göre tekrar düzenlicek o mod için. ben 2 mod dedim fakat daha fazla mod olabilir tabi. her mod için ayrı bir öncelikli çalma listesi oluşturacak kendi kendine. tabi dinleyen kişinin öncelikle nasıl hissettiğini düşünüp o moddan giriş yapacak. bir süre sonra dediğim gibi player senin geçtiğin veya tekrar dinlediklerini sana ilk olarak sunup şarkı seçme işini ortadan kaldıracak. mp3 playerında veya iphone unda fazla şarkı olanlar için iyi olabilir bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...