Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kadir Topbaş'a selamlar

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

bence bu işi planlayan adamlar önce otobüsün geçiş güzergahına bakmalılar. eğer yolu genişletmeleri gerekiyorsa ve mevzuat buna uygunsa yapmalılar. ama böyle bir şey yapma imkanları yoksa yine yönetmeliğe uygun şekilde alınması şart olan otobüslerin ölçüleri bu yola uygun olmadığı için o yoldan geçmemesini sağlamalılar.
çok büyük bir kaza da olabilir bu yolda,gece yolun nispeten daha boş olduğu bir ortamda, her iki otobüsün karşılıklı hızla birbirlerine doğru geldiklerini düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

SeaGle said:

Sehir ici yollarin planini oturup topbas mi ciziyo anlamadim ki?

Belediyenin yol islerinin aptalligi o.

Bir proje basarisizsa o basarisizli yapan/cizen elemanin basarisizligi degil, yoneticinin/sirketin/kurumun basarisizligidir. Kaldi ki yaptim yaptirdim diye kendini lanse eden/ettiren yine Kadir Topbas.

Diger turlu kotu bile olsa isleyen bir duzen olmasi cok mumkun degil zaten.

Alakasi yok burda.

Eger tek bir onrek uzerinden konusuyorsak ki burda oyle bi durum var, ornekten 1. derecede sorumlu olan yetkiliye laf etmemiz gerek.

Burda yol islerine bakan birimin basindaki -ki o birim fen isleri mudurlugu sanirim- adam sorumlu.

Topbas soyle sorumlu olur, sen bu konu hakkinda sikayette bulunursun resmi olarak. Bu sikayetlerin sayisi buyuk boyutlara ulasir. Halkla iliskiler burosu bu sikayetleri iletir ama cozum gelmez. Sikayetler devam eder ve halkla iliskiler bi ust kakama iletir.

Sikayetlerin, memnuniyetlerin, anketlerin vs degerlendirildigi toplantilar olur ve bu topbasin onune gelir. Bundan sonra da cozum bulunmaz, ilk ilgili birim bu konuda uyari/ceza almaz ise orda bas yonetimin zaafiyeti var deriz.

Burda 50 sayfa bu konu konusulur ama 50 resmi sikayet gitmez belediyeye bu konuyla ilgili.

Ulkede isler ters yuruyor evet ama biz de bize duseni yapmadigimiz icin boyle bu.
Sosyal ağlarda paylaş

mühendislik ve mimarlık planlama ve hesap-kitap bilmeyi gerektirir. yolun fotoğrafta görünen aracın park etmiş gibi göründüğü kısmının yarısından çoğu asfalt değil.pazarın karşısı olduğu için belli ki orasını zaten insanlar araç park yeri olarak kullanıyor. netice olarak her durumda bu yoldan o otobüsleri karşılıklı geçiren belediye her durumu göz önüne almalı. gerekirse oraya araç park edilmesini yasaklamalı. yasaklamıyorsa da oradan o araçları geçirmemeli.

şimdi buna bahane bulmaya çalışmanın da anlamı yok. ona bakarsanız otobüs yolcuları indirsin, sağ tekerleri ile kaldırımın üzerinden devam edip diğer otobüsün yanından geçsin. Türk işi çözüm size.

ama doğrusu bu değil tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

hayır. devlette,bürokraside adam gibi adamların yönettiği ülkelerde sorumluluk o kurumun başındaki kişiye aittir. metrobüs, metro, üstgeçit,altgeçit,restorasyon ve daha yüzlerce projeyi de kadir topbaş çizmiyor ancak bunlarla övünmeye gelince dağa taşa MİMAR KADİR TOPBAŞ vurgusunu yapan kendisi. İşte o zaman bu durumda da MİMAR KADİR TOPBAŞ vurgusu yapılmalı.

ankara yolunda
eğimli bir köprülü kavşak yapmışlar anayolun üstüne
yolun sol tarafı 4 metreyse, sağ taraf 3,5 metreye kadar düşüyordu
en son asfaltı kazıyıp yol seviyesini düşürdüler sağ tarafta
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

fotoya dikkat ettimde iki otobüsün arasından park etmiş bir araba görünüyor . orada 1 şerit boyunca araba park etmiş de ondan mı geçemiyor ki?

http://i.imgur.com/qOZXhqO.jpg

büyütüp bakınca
evt hayvan gibi yol orası, parkeden ya da kaza yapmış bir araçtan dolayı durmuşlar

speys çetintaş tan fail intikamını alabilir
helalidir
Sosyal ağlarda paylaş

Kadir Topbaş'ın sorumluluğu var ortada. Denildiği gibi başarılarda sağa sola reklamını yapıyorsan başarıksızlıklarda da sorumlusun. Ayrıca sorumlu demek gitsin istifa etsin demek değil abi niye bu tarz hatalarda falan sorumluluk almayı sanki eline pimi çekilmiş bomba almakla bir tutuyorsunuz anlamıyorum.

Kimse istifa etmesinin beklentisinde değil, ben sevmesem bile kendisini istifasını istemem. Yaptıkları işler çok çok kötü değil. Genel siyasi yüzsüzlükleri falan her partinin yaptığı şeyler zaten. 20 sene evvel yapılmış şeyi allayıp pullayıp yeni diye hortlatıyorlar saçma sapan siyasi rant elde ediyorlar falan. Bunu görmeyen milletin kendisi. Şurda yapacağı şey bu işin sorumluluğunu alıp hesap sorması bu işten sorumlu diğer birimlerden teker teker.

Bu iş sadece o otobüslerin alımıyla bitmiyor. O yolların yapımı, yapılan yenilemelerin, tadilatların kimin sorumluluğunda olduğu. Mali denetim yapan kurumlar, iş yeterliliği denetimi yapan kurumlar vs. Hepsi sorumlu. Ama sen en tepeden sorumluluk alırsan işte senin altında olan her kurumdan hesabını soracaksın anlamına geliyor bu. Öbür türlü ben suçlu değilim, ben mi aldım kafaları topu taca atmak, halının altına süpürmek oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@rasmon

herkesin bakış açısı farklı rasmon kardeş.
burada kadir topbaşın her fırsatta MİMAR ünvanını isminin başına koymasının taa istanbula ilk belediye başkanı seçildiğinden beri bir amacı var. PR dedikleri hikayenin ürünü. MİMAR aşağı, MİMAR yukarı. İşine gelen konularda MİMAR KADİR TOPBAŞ şunu yaptı,istanbul halkı davetlidir afişlerini istanbullular bilir,bilbordlardan,geçitlere asılan afişlerden.
metrobüsler ile ilgili rezalet ortada.alınan metrobüsler
1)olması gerekenden 6-7 kat daha pahalı
2)sürekli arızalanıyorlar
3)tıpkı şu resimdeki gibi otobüsler gibi yine metrobüs yoluna uygun olmayan genişlikte ve yerden yükseklikte metrobüsler alınmış
4)aynı otobüslerin türkiyedeki otobüs fabrikalarında rahatlıkla üretilebileceği birkaç cesur gazeteci tarafından dile getirildi,ne yazık ki etkisi olmadı,o ayrı

henüz 7-8 ay önce açılan kartal metrosunun çökme tehlikesi altında olduğu gazetelerde çıktı,arayın bulun,başbakanla birlikte kasıla kasıla açmışlardı ve hatta başbakan o gün gaza gelip atatürk zamanı ile kendi dönemini karşılaştırmıştı,hatırlayan hatırlar

bu otobüsler zaten bir süredir dikkat çekiyordu,şimdiye kadar olan otobüslerden daha geniş otobüsler ancak benim gördüğüm,bildiğim istanbulda yollar genişletilmedi,aksine bölünmüş yollar nedeniyle iyice daraltıldı.

şimdi bütün bunlardan sonra bu başlıkta MİMAR KADİR TOPBAŞ'ı selamlamayayım da ne yapayım?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Alakasi yok burda.

Eger tek bir onrek uzerinden konusuyorsak ki burda oyle bi durum var, ornekten 1. derecede sorumlu olan yetkiliye laf etmemiz gerek.

Burda yol islerine bakan birimin basindaki -ki o birim fen isleri mudurlugu sanirim- adam sorumlu.

Topbas soyle sorumlu olur, sen bu konu hakkinda sikayette bulunursun resmi olarak. Bu sikayetlerin sayisi buyuk boyutlara ulasir. Halkla iliskiler burosu bu sikayetleri iletir ama cozum gelmez. Sikayetler devam eder ve halkla iliskiler bi ust kakama iletir.

Sikayetlerin, memnuniyetlerin, anketlerin vs degerlendirildigi toplantilar olur ve bu topbasin onune gelir. Bundan sonra da cozum bulunmaz, ilk ilgili birim bu konuda uyari/ceza almaz ise orda bas yonetimin zaafiyeti var deriz.

Burda 50 sayfa bu konu konusulur ama 50 resmi sikayet gitmez belediyeye bu konuyla ilgili.

Ulkede isler ters yuruyor evet ama biz de bize duseni yapmadigimiz icin boyle bu.

Ya olm koklama su solventi, iyice gitti kafa senin.

Alakasi var, soyle var. Adamlarin ilk icraati degil bu. Metrobus var mesela en benzer seyler defalarca konusuldu, defalarca tartisildi seneler once. Bazilari yapilmadan once soylendi, bazilari yapildiktan sonra soylendi lakin dinlenmedi, nato kafa nato mermer devam ediliyor. Hala yapilan duble yollar 2-3 senede bir yenilenmek zorunda kaliniyor mesela. Kadir Topbas'in haberi olmayan seyler degil, tam aksine bizzat icinde bulunarak karar verilen seyler.

Haliyle kisinin marifeti demekte bir sakinca yok. HA cok istiyorsan hepsi birlikte yapmis de, yine ayni kisiye patliyor olay.
Sosyal ağlarda paylaş

abi konakta da başkan doktor mesela. Dr hakan tartan dr hakan tartan. Şimdi devlet hastanesinde bakılmayınca ben gidip adamın yakasına mı yapışayım.

keza aziz kocaoğlu da esnaflıktan gelen bi herif, adam usulsuz ihalelerden yargılanıyo kaç senedir. adamın mimar olmasının bulunduğu statüyle hiçbir bağlantısı yok ki.

şunu anlamak lazım her ne kadar siyaset ile fazlasıyla ilgileniyo olsan da belediye başkanlığının belediye iç hizmetiyle uzaktan yakından alakası yok herifin tek derdi oy kazanma.

sorumlu tutulacak bişey istiyosan akp belediyesi olur chp belediyesi olur gider bürokratla uğraşırsın. müdürlüklerinde olanların %90 ında haberi yok başkanın zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

rasmon
farklı şeyleri tartışıyoruz. ben seni anlıyorum ama sen beni anlamaya çalışmıyorsun.
eğer mesleğini her fırsatta vurgulayarak ve bunu da nişasta beyinli halkın oylarını almak için başarı ile kullanıyorsa bir siyasetçi; yaptığı işin gereği olarak da mesleği kendisine hatırlatılmalı diye düşünüyorum. konaktaki doktor belediye başkanı yarın sağlık bakanı olursa(ki daha önce örnekleri var)ve her fırsatta doktor bilmem ne aşağı,doktor bilmem ne yukarı diye kendini yere göğe sığdıramazsa hastanelerde ki yanlışlar ortaya çıktığında o kişiye DOKTOR olduğu hatırlatılmalı,yüzüne vurulmalı. sıkıntı yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

SeaGle said:

Alakasi yok burda.

Ya olm koklama su solventi, iyice gitti kafa senin.

Alakasi var, soyle var. Adamlarin ilk icraati degil bu. Metrobus var mesela en benzer seyler defalarca konusuldu, defalarca tartisildi seneler once. Bazilari yapilmadan once soylendi, bazilari yapildiktan sonra soylendi lakin dinlenmedi, nato kafa nato mermer devam ediliyor. Hala yapilan duble yollar 2-3 senede bir yenilenmek zorunda kaliniyor mesela. Kadir Topbas'in haberi olmayan seyler degil, tam aksine bizzat icinde bulunarak karar verilen seyler.

Haliyle kisinin marifeti demekte bir sakinca yok. HA cok istiyorsan hepsi birlikte yapmis de, yine ayni kisiye patliyor olay.

çok haklı...istanbulda yaşayan herkes bilir. herkesin sokağındaki kaldırımlar senede en az 2 kez yenilenir.asfaltlar yine en az 2 kez yenilenir.bundan kadir topbaşın haberi olmadığına inanan varsa gitsin sütünü içsin,masal kitabını okusun,yatsın.
ortada dönen rant zaten başlı başına tartışılması gereken bir konu.

burada başlık açmışmıydım bu konuda,hatırlamıyorum,2 sene önce kızımı sabah erken annemlere bırakırken sokağın 1 ay içinde 2inci kez kesildiğini gördüm.baktım daha 2-3 hafta önce yapılan yol çökmüş. illallah etmiş olduğum için çalışan işçileri ve başlarında projenin müteahhiti olduğunu düşündüğüm tipi görünce "bu ne biçim iş kardeşim?yol daha yeni yapıldı?nasıl çöker?"diye bağırdım.

bunun üzerine 30 yaşında ya var ya yok olan müteahhit,"sona ne kordaşım,sona mı soracağık yolu yoparken?"dedi,üzerime yürüdü.
uzun hikaye, mahalleli esnaf,komşu sağolsunlar gördüler,geldiler,adama haddini bildirdik,ayrı konu.

ama bu işin rantı ap ayrı konu...
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

adamın mimar olmasıyla bağlamıyor ki olayı. Kendisini her başarıda mimar diye pazarlamasına bağlıyor. Mimar diye çizimi, tasarımı, hesaplamasını kendi yapsın diyen yok. Madem mimarsın, bilim, aklı, mantığı ön plana çıkar buna uygun ekip kur.

anlaşılmak gerçekten güzel bir şey.
:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...