Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satranç nasıl öğrenilir?

Litminov

Öne çıkan mesajlar

ben açıyordum santraç programını
giriyordum online oyuna

alıyordum gerçek rakibin aklını

santarnç tahtası ters dizildiği için, rakibin hamlesini kendim yapıyordum
bazen yanlış hamle oynuyordum filan

ordan sonra oyunu kendim oynamak zorunda kalıyordum
öyle öyle baya geliştirmiştim dsfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Daha iyi bilen elbetteki olacaktır. İşte atıyorum vezir kanadı, rok, gambit, atı ileri derecede kullanma, mat türleri gibi pek çok kavram var sırf oynayarak ilerlemek istemiyorum. Satranca hakim olmak istiyorum.

hi pro chess player here.

eskiden proydum gerçi sddfs neyse

baps basic kuralları öğren önce az profluk kasmak istiyosan BİLİYORUMdan ziyade terimleri falan da öğren nedir ne değildir. sonra bitane bilgisayar programıyla ufaktan oynamaya başla. arada satranç problemleri de çözebilirsin. çatallar, matlar, patlar falan. hem oyun + hem çözüm

turnuvanın birinde bi eleman vardı 2. masa. adamın ilk turnuvasıydı fakat hayvan gibi zorlamıştı bizim elemanı. ve elinde kocaman bi satranç test kitabı gibi bişey onları çözüyomuş falan. adam teorisiyle domine edicekti nerdeyse.

bide oynucak bulursan keyfinden yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Neden rakibin kötü bi hamle yapıcağını düşündün ? Belki sen yapıcaksın ? Belki 10 hamle sonra rakibin erken rok yaptığın için avantajlı olucak ? Belki 5 hamle sonraki çatalı göremedin ?

e kötü oyunculuk işte
peki rakibini tanıdığın hatta senin seçtiğin durumda? Satranç dışarıdan bir etki gelmediği Sürece en iyi analizi yapanın kazandığı bir oyundur
oynanılabilir taşlar arasında hangi taşı oynayacağın Senin tasarrufunda olmasaydı?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

yildirimokur said:

Neden rakibin kötü bi hamle yapıcağını düşündün ? Belki sen yapıcaksın ? Belki 10 hamle sonra rakibin erken rok yaptığın için avantajlı olucak ? Belki 5 hamle sonraki çatalı göremedin ?

e kötü oyunculuk işte
peki rakibini tanıdığın hatta senin seçtiğin durumda? Satranç dışarıdan bir etki gelmediği Sürece en iyi analizi yapanın kazandığı bir oyundur
oynanılabilir taşlar arasında hangi taşı oynayacağın Senin tasarrufunda olmasaydı?

Her şeyi unut. % 0,0000000000000001 bile mi şans faktörü yok ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...