Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Ben demistim her konusu acildiginda, reklam icin yapmiyo herifin reklama ihtiyaci yok diye. Patavatsiz, inatci heriftir fazil, fikirlerini savunur inatla. Reklamla falan alakasi yok mevzunun. Her gundeme geldiginde "reklam yapiyo" diye yerden yere vurdu millet. Adam o klavye basindan dunyayi kurtaranlarin ve gunumuz yandas yalaka sanatcilarinin yapamadigini yapip catir catir elestirdi hukumeti. Bu kararda bunun neticesi, yazik.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

ha birde anlamadığım bir nokta var, laf sokmak için söylemiyorumda, normal bir insan youtubeda neden "fazıl say dinle" diye aratır? salak mı bu adam? sen türk halkına ne demek istiyorsun?

ahahahhahahha

SeaGle said:

Fazıl say dinle ilgili ne dedi diye arayacaklarmış, entera basmışlar yalnışlıkla.

AHAHAHAHHAHAHAahahhaha
Sosyal ağlarda paylaş

Mümin Dede ile Ateistin İbretlik karşılaşması

Bir gün ateist bir genç mümin bir dede ile karşılaşır. Kendinden emin havasıyla, mümin dedeye şöyle der:
"Ey mümin dede, bence Allah yok, dinler de yalan. Bana var olduğunu ne şekilde açıklayabilirsin?"
Mümin dede kendinden emin bir şekilde gülümser. Sonra polisi arar. Polis ateist genci yakalayıp götürür. Ateist genç kutsallara hakaretten bir yıl hapis yatar. Hapisten çıktıktan sonra mümin dede ile tekrar karşılaşır. Dede der ki:
"Ey oğlu işte cevabım budur. Allah yok din yalan dedin ve o anda başına bir fenalık geldi. Bu da Allah'ın var olduğunun kanıtıdır. Sen bana bunu başka türlü nasıl açıklarsın?"
Ateist genç hiçbir şey demez ve oradan hızla uzaklaşır. Mümin dede ise kazanmanın verdiği keyifle yoluna devam eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende islam(ve ayrıca diğer semavi dinler) karşıtıyım ve insanların nesillerdir bebek yaştan beyinleri yıkanarak bulaştırıldıkları bu illetten nasıl onları gücendirmeden kurtarabilmenin bir yolunu arıyorum .

Saygı göstermek konusunda kesinlikle bir zorunluluk yok. İslam dininin kutsal kitabı inanmayanlara hakaretlerle dolu olduğu gibi nefret ötesi çok fazla insanları suça teşvik eden kısımlar içeriyor.

Fazıl Say'ın aldığı cezanın bir benzerini 2010da hükümetin sanat fakültelerinde çalışmaya yönelik yaptığı dolaylı bir engellemeye karşı yaptığım protestodan ötürü "kamuya açık alanda hayasızca hareketlerde bulunmak" suçu olarak 6 ay hapis cezası almıştım. Bu ülkede hükümeti ve dini eleştirmek testis ister.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

aquatik said:

LathspeLL said:

"Adam 2010'a kadar tanınmıyordu" denmiş ya konuda HAHAHAHA.

Kültür sanat özürlüyüm diyemiyor insanlar.

Aynen şu.

Herkes ne çok biliyor bu forumda.

http://www.google.com/trends/explore?hl=en#q=%22faz%C4%B1l+say+dinle%22

Bak bu grafik google'da fazıl say dinle diye arama yapanların istatistiği.

http://www.google.com/trends/explore?hl=en#q=Faz%C4%B1l%20Say

Burda da Fazıl Say'ın genel olarak google'da aratılma oranlarını ve hakkında çıkan gazete haberleriyle peak yaptığını görüyoruz.

http://www.google.com/trends/explore?hl=en#q=%22faz%C4%B1l+say+kimdir%22

Burda Fazıl Say kimdir? sorusunun cevabını aramışız.

Burda özellikle Fazıl Say dinle şeklinde yapılan aramaların çarpıcılığı dikkat çekici.

Ben burda sen tanımıyordun ben tanımıyordum demiyorum, halk tanımıyordu artık tanıyor diyorum çok basit yani.

edit: Şu postu şuana kadar atmamış olmamın tek sebebi rage açan insanların biraz sakinleşmesini beklemekti. Yine şuursuzca saldıracaksanız peşin peşin söyleyin uğraşmayayım.

Deathlord olaylara yaklaşım tarzın herşeyi bir kalıba oturtmacı ve güç kimin elindeyse ona itaat etmeceli .. futbol takımı karşılaştırmalarına hiç bulaşmak istemiyorum çünkü taraftarcılık kendi başına bir saçmalık ya neyse..

Al bu da paticiğin google grafiği :

Paticik google ..
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyaca ünlü, şaşılacak derecede yetenekli bir sanatçı Türkiye vatandaşı olursa nolur? İşte böyle olur. Bırakın ya niye her şeye saygı duymak zorunda olalım. Klişe laflar bunlar. Artık inanmıyor olabilirsin ama saygı duymak zorundasın lafını duydukça midem bulanıyor. Kim kime neyin zorunluluğunu ne hakla yüklüyor. Yapılabilecek bir şey varsa o da nefret suçu işlememek olur en fazla. Peki Fazıl Say'ın yaptığı bu kategoriye giriyor mu? Hiç sanmıyorum. Adam isterse dinle dalga geçer isterse başka bir şeyle, adama komik geliyorsa ne yapsın başka. Düzgün bir argümanla ağzına yüzüne vurmak varken direk cezayı yapıştır çok marifet. Büyüklüğünü böyle göster. Sanki adam laf etti diye din yerle bir oldu, dindarlar üzüntüden öldüler filan. Boş işler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...