Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call to Arms : DFUW

bingildak

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

ya eve'ın olayı çok farklı. derinlik var tamam da, hissiyat olarak çok soğuk ve matematiksel. bir UO craftının tadını vermiyor benim için. dizayn olarak daha iyi ama pratik olarak ben kazma vura vura maden kazıp, forge'da eritip, armor yaparak şehirden çıkmayı yeğlerim.

tercih meselesi tabii. ben genel olarak eve'de o soğukluğu hissediyorum. hem pve'de hem craftta. çok oyundan kopuk gibi geliyor.

bu arada chatte baya newbie var, süper ya. oyunun cidden yeni oyunculara ihtiyacı var, returninglerden çok.

Evein eksigi avatar iste onu bende ariorum bazen eklemeye calistilar ama tutmadi, bu tip daha samimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

oh aciklama nefismis..

sutten agizda yanmis ama... bekleyelim az.

her sayfada tekrar etmekte gerek görüyorum.

oyunun geliştiricileri Aventurine, bir yunan şirketi. çok ufak bir ekipleri var. hayatım boyunca gördüğün en haysiyetsiz, müşterinin değerini bilmeyen, kimseyi umursamayan ekip. eğer gerçekten sandbox ve pvp aleviyle yanmıyorsanız. ciddi anlamda darkfall'u önermiyorum. yıllarca AAA productionları oynamış birine aklını yitirtir.

dün yaptıkları mesela. release saatini ertelediler. son dakika "yeni peç gelecek, beklemeyin torrent linki verdik çekin" dediler. verdikleri torrent 6.6 gb, patch değil yani, bildiğin oyunu yeniden çektiriyor sana. neyse sonra açıklama geldi "patch launcher üzerindende çekilebilecek, beta versiyonunu update edebileceksiniz", saatler sonra lobby'e patch düştü ve boyutu 6.6 gb... lobby ile var olan oyunu tekrar indiriyorsun.

launcher sürekli d/c oluyor ve downloada otomatik devam etmiyor.

torrent'de seed yok, 10 kbps ile geliyor.

bu sadece ilk gün yaşattıkları rezalet.

onların umrunda değil müşterinin şu hale düşmesi. millet 5 ay betada yardımcı olmuş, yıllarca oyunu desteklemiş /care diyor adam resmen. neyse o kardeşim mantığı.

ha ben böyle olacağını bildiğim için, adamları da yıllardır tanıdığım için şaşırmıyorum, sinirlenmiyorum artık. ama yeni oyuncuyu cidden çileden çıkarabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamların genel tutumu böyle abi. ilk günü mahsus bir durum değil. müşteriye saygıları yok genel olarak. o kadar çok yalan dolan var ki şu geçtiğimiz yıllarda. en basitinden sana şunu verebilirim yakın tarih, oyun 12/12/12'de release oluyordu. millete release oluyor diye oyunu sattılar. 12/12/12 akşamı açıklama geldi, "release etmiyoruz, beta başlıyor". release tarihinden sonra oyun düne kadar 5 ay betada kaldı.

ha diyeceksin 5 ayda oyun release edilebilecek hale geldi mi? hayır. dün release ettikleri de beta seviyesinde. dungeonlar yok, 4 school'dan sadece 2'si mevcut vb. vb. temel eksikler. pre-mature release ettiler 5 ay betaya rağmen. sen oyunun 12/12/12'deki halini düşün...
Sosyal ağlarda paylaş

kombatlar ve pvp aşırı hızlı ve yoğun geçiyor. adamı oturduğu yerde terletir. bu yüzden millet hastası zaten. eve'ı dışarıda bırakırsan bu tarz pvp hiçbir oyunda yok şu an, ufukta geliyor da görünmüyor. mortal online yoldan çekildiğinden beri darkfall daha farklı bir tembellik, rahatlıkla ilerliyor çünkü biliyor ki rakipleri yok ve gelmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

path of exile'ı yapan GGG şöyle bir oyun yapsa 15k değil 50k oyuncuları olurdu. şirket direk turn off. marketing = 0. customer service = 0. social media = 0.

eğer steam'e doğru zamanda release yaparlarsa güzel para kazanabilirler gibime geliyor. yeni oyun herkese hitap edecek grafiklerde çünkü DF1 gibi sadece "grafik olmasa da olur" diyenlere ait değil.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

off çok savunmasız yakalandım, işten kaçmak için oyalanacak birşeylere bakarken buraya denk geldim wotu okudum. bıngıldak senin yüzünden alıcam sanırım oyunu.

lortum at pls gold pls gült pls diye bela olucam başına.

ne olursun benim yüzümden alma, kim bana öm'den sorarsa alma diyorum. çünkü gerçekten nefret edilmeye çok yatkın bir oyun, ahını ben almayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ben df yi 15 gün trial oynamıştım. her zaman full loot + sandbox taraftarıyım. eski df yi de çok begenmiştim. pvp sini de sevmiştim. o yere spell atıp kendini fırlatmalar oku çekmeler, kılıcı çekip dalmalar, herifin bineğini çalıp kaçmalar falan güzeldi. 4-5 kişi dalıp kesemediğimiz adam olmuştu, harika oynuyordu ki hiçbir mmo mekaniği buna izin vermiyor artık.

benim tek sıkıntım biraz uzmanlaşma eksiği vardı. hani büyücü oynayım, yada okçu takılayım diye n iyetlenmiştim ama yalandı. herşey olmak zorundaydın güçlü olmak için. birde oyuncu sayısı azdı. akşamdan akşama bekliyordun adam olsunda aksiyon olsun diye. boş uo serverında 2 pk gelsin diye brit mezarda beklemek gibi yani.

son olarak travel işkenceydi. abartısız 40 dk at binmiştik bi kere adam kesicez, şehir basıcaz diye 7-8 kişi. kimseyi görememiştik asdfaf

bi de ben kasarken 2 kişi görünce chatten yazmıştım sen gelip kovalamıştın uzak bir tepeden yukarıdan izliyordum. aşağıda ağaçların içinde patlamalar firebal lar uçuştu derken 2 binekli eleman kaçarken arkalarından sen bişeyler atıyordun hehe
Sosyal ağlarda paylaş

asasdasd alırsan al be!

artık herkes, herşey muhabbeti bitti abi. benimde tekrar oynama sebeplerimden biri o. class sistemi ile gameplay bir noktada sabitleniyor. oyundaki her spell'i alayım en üst tierları spamlayım gibi bir şey kalmadı. herkesin abilityleri belli, o "olmazsa olmazlar" common skills altında toplanmış, kasması çok basit ve silahla falan cast edebiliyosun. atıyorum elinde 2h sword varken self heal, mana to stamina falan cast edebiliyorsun. ama warriorla fireball atamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...