Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kadıköy'de evcil hayvan satışı yasağı.

Raincloud

Öne çıkan mesajlar

Düşünüyorum da bu haberi gören kaç kişi acaba kadıköy hayvan barınağını bedava cins hayvanlar için aramıştır...

Uygulama güzel. Ancak merdiven altı satışları engellemez. Bundan sonraki dialoglar,
"-Abi burada tutamıyoruz artık malum. Bir sokak ötede depo var. Çocuk oraya götürsün bakın."
Sosyal ağlarda paylaş

düzenleme de var ama o şartları yerine henüz getirmiş dükkan yok, yerine getirdiklerinde canlı hayvan satışı yapabilirler

toplanılan hayvanlar kadıköy belediyesinin barınağına alınıyor ki güzel bir tesisi kurdular ataşehir hayvan barınağı gibi değil. her hayvanın çipi var yani oradan hayvanı aldın sokağa tekrar attın karşılığında yaptırım uygulayabiliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

abi insanlar gidip barınaktan sahiplense otomatik olarak batacak bunlar da işte nerde o bilinç. herkes en temizinden cins hayvan istiyor, neyin hayvan sevgisiyse artık o.

yakınımdaki akrabalarım bile aynı şeyi yapıyor. evdeki kediyi sırf cins değil diye sevmeyen tanıdığım var. anlamak mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

bizimki direk sokaktan geldi, seviyoruz iti yanına arkadaş olsun diye bir kere de barınaktan alalım dedik çok problemli çıktı hayvan. mecbur barınağa geri götürdüm ama götürdüğümde daha mutlu olmuştu

barınak şartlarından ötürü hayvanların psikolojisi sğluk durumu kötüleşmiş olabiliyor. gerçekten sabır gösterecek kişinin işi o yada daha yavruyken barınaktan almak gerekiyor
Sosyal ağlarda paylaş

barınaktan sokaktan hayvan almak çoook iyi bi kafa istiyor bence. Barınaktan köpek sahibi arkadaşım var, hayır yani hayvan ne gördüyse bahçede bulamıyoruz geceleri, yaklaşınca donup kalıyor, kendi bokunu yemesini engelleyemiyorsun vs. savaştan çıkmış gibi tepki veriyor.

Sorun barınaklarda,

böyle değil

böyle

ve kısa süreli.

Sosyal ağlarda paylaş

evet kızların da bulunması gerekiyo sdf

yani bu konularda acı gerçekler var.
eğer barınaklara gelen hayvanların sayısını azaltamazsan, hayvanları uyutmaya başlaman gerekiyor. Git gide büyüyen bir barınak yapmak mümkün değil, kapasiten sınırlı, adopt edilemeyecek hayvanlardan başlıyorsun uyutmaya eğer durumun o noktaya gelmesine izin verirsen. Yoksa bizim barınaklardaki durum gibi olur, hepsini ortaya salarsın ya da aynı kafese birkaç tane kapatırsın, zayıf olanları diğer köpekler öldürür, asla sahiplenemeyecek agresiflikte olanlar canlı kalır, vericeğin hayvanlarda saçma sapan hastalıklar, yaralanmalar olur, kimse gelip barınağından hayvan sahibi olmaz.

Ayrıca, barınakların "kötü son" olması gerekiyor. Şuanki hayvan hakları vscileri barınak açtık bakın barınak hayvanlar var gelin yardım edin diye konuşuyor hayır abi susun, bu olayları basına çıkarmayın, barınağa güvenen sokağa hayvan atıyor lan, "kediyi barınağa verelim" dediğini duydum lan annemin iki kedim kavga edince. Barınak diye bir şey yok, hayvanların ölmeye gittiği bir yer var. Barınak köpeği, kedisi diye bir şey yok, standartlara uyan büyük petshoplara barınaklardan toplanılıp, psikolojik, fizyolojik yara vermeden satışa sunulan hayvanlar var, bedava barınak hayvanı gelin alın yok, hayvan edinme kurumu var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...