Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde polis saldırısı

calimero

Öne çıkan mesajlar

İzninizle Godwin Kanunu'na kendi yorumumu getireceğim.

Paticikte bir tartışma uzadıkça , Kürtlerin ve devletin ele alındığı bir karşılaştırılma yapılma olasılığı 1'e yaklaşır.

edit: Kolektif, seninle ayrıldığımız asıl noktalardan biri bu.

Bana göre o savaş gayet o insanların da savaşıydı çünkü kendi ülkelerine bir kasıt vardı. Kaç kişi öldüğü konusuna girmiyorum. Benim güvendiğim kaynaklar sana göre hatalı, senin güvendiklerin de bana göre hatalı. Normal hayatında nasıl bir insan olduğunu da bilmiyorum ama şurada bize yansıttığın şekilden görüldüğü kadarıyla, öne sürülen bütün fikirlere anında gereksiz bir agresiflik ile karşılık verdiğin için herhangi bir tez yazabilme kapasiten de yok ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

kürdistanı ülkenin solu yaratmadı, kürdistan zaten vardı ve hala var, bu ülkede de Kürtler hiç durmadan ezildiler, saldırı altında kaldılar, bugün bile şehirlerde en kötü mahallelerde yaşıyorlar, sağ gruplar ve devlet tarafından aktif ayrımcılığa ve saldırıya uğruyorlar, nitekim kapitalist ülkede halkı bölmek için bir tarafa milliyetçiliği basıp diğerini ezmek ve böylece toplumu bölmek gerek, biz toplumu yeniden kardeşleştirmek için uğraşıyoruz, mevcut durumda neredeyse bir iç savaş ortamı var zaten

son olarak şunuda söyleyeyimde, üreme kontrolüne tepki olarak doğmuş bir milletle kimse kardeş falan değil ve olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

bir halka, milliyete açıkça küfrederek kendini küçük düşürüyorsun sadece

eyv.

ben en azından hakaret ediyorum ve rahatlıyorum biraz da olsa.

elimde sopalarla bıçaklarla insan öldürmüyorum.

sende gitsene bu arada filistin el-fetih gerilla kamplarına, kendini geliştirirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

bir örgüt, bir insan, bir devlet ne yapıyorsa odur arkadaş

devlet napıyor? çalıyor, öldürüyor, sömürüyor, emperyalizme taşeronluk yapıyor, bahsi geçen faşist örgütler napıyor? 18 martı falan anıyor(diyelim ki 18 mart süper bi şey) eee sonra? kimlik siyaseti, farklı milliyetten dinden mezhepten insanlara ve onların tarafında yer alanlara saldırı, bu kadar işte, ne vatan savunması var ortada, ne halk yararına ufacık bir şey, ölüm varsa, bütün türkiye halkları eziliyorsa sebebi tam olarak buradadır
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

İzninizle Godwin Kanunu'na kendi yorumumu getireceğim.

Paticikte bir tartışma uzadıkça , Kürtlerin ve devletin ele alındığı bir karşılaştırılma yapılma olasılığı 1'e yaklaşır.

edit: Kolektif, seninle ayrıldığımız asıl noktalardan biri bu.

Bana göre o savaş gayet o insanların da savaşıydı çünkü kendi ülkelerine bir kasıt vardı. Kaç kişi öldüğü konusuna girmiyorum. Benim güvendiğim kaynaklar sana göre hatalı, senin güvendiklerin de bana göre hatalı. Normal hayatında nasıl bir insan olduğunu da bilmiyorum ama şurada bize yansıttığın şekilden görüldüğü kadarıyla, öne sürülen bütün fikirlere anında gereksiz bir agresiflik ile karşılık verdiğin için herhangi bir tez yazabilme kapasiten de yok ne yazık ki.

konunun kaynakla falan alakası yok, emperyalizmin ne olduğunu bilen insan 1. dünya savaşının bir emperyalist paylaşım savaşı olduğunu reddetmez, o tarihte burjuva aydınları bile reddetmiyor bugün sen reddediyorsun

ek: konunun agresif olmakla alakası yok, yani kırmızıya mavi denince bunun oturup tartışmasını yapalım diye bir şey olamıyor haliyle

ek2:

Lenin - Emperyalizm(Her insan okumalı gerçekten)
Sosyal ağlarda paylaş

rakamdan bahsetmiyorum, "ülkelerine karşı kasıt vardı ülkelerini korurken öldüler" diyorsun ondan bahsediyorum, hayır, osmanlı egemenleri alman emperyalizmi tarafında ingiliz emperyalizmine karşı savaşa girdi sınıfsal çıkarları uğruna ve ölen yoksul halkın çocukları oldu çanakkale budur ben bunu söylüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

aket bir de akıl almaz bilgi eksikliği olan sensin, sol bu olayları olduğu günlerde böyle tahlil etmiş, 100 yıllık argümanları dincilerden alma sanmak nedir? kullandığın siyasi kavramların belki tamamını üreten zaten sol, sol halk politik olsun hakkını arasın ister, kavramlar üretir, sağ apolitizmi savunur("gençler okumanıza bakın biz de sizi ezelim bi güzel" )

ek: o dincilerin gericileştirme operasyonlarına karşı mücadele eden de biziz bu arada hatırlatayım, burjuva partilerinin "sol" liderleri "tavır koyuyor"lar ama üniversitelerde ve mahallelerde olayın sonuçlarıyla bizzat karşılaşan ve mücadele eden gene biziz
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

kolektifinsan said:

kürdistanı ülkenin solu yaratmadı, kürdistan zaten vardı ve hala var, bu ülkede de Kürtler hiç durmadan ezildiler, saldırı altında kaldılar, bugün bile şehirlerde en kötü mahallelerde yaşıyorlar, sağ gruplar ve devlet tarafından aktif ayrımcılığa ve saldırıya uğruyorlar, nitekim kapitalist ülkede halkı bölmek için bir tarafa milliyetçiliği basıp diğerini ezmek ve böylece toplumu bölmek gerek, biz toplumu yeniden kardeşleştirmek için uğraşıyoruz, mevcut durumda neredeyse bir iç savaş ortamı var zaten

Lan ne ezilmesi ne saldırısından bahsediyorsun sen?

Dağlara çıkan, bölücü terör gruplarına katılan, yüzlerce masum kamu çalışanını öldüren/yaralayan, c
ahil halkı provoke edip kendi amaçları için kalkan olarak kullanan, yine o halkın evlerinden çocuklarını dağa kaçıran, esrar/eroin ticareti yapan, her türlü kaçakcılık yapan, zamanındaki köy baskınlarıyla binlerce türkün hayatına son veren, sözde gelen yöneticisi dahin çıkın türkiyeden demesine rağmen, adeta bir sülük gibi burada kalan ben miyim? biz miyiz? ne kürdistanından bahsediyorsun sen? evet kuruldu kuzey ırakta gitsenize madem? neden buradasınız? kürdistan zaten vardı demek nasıl bir söylem? Bu kadar mı gerizekalısınız? ulan ülke içinde rahat yok, italyada dahi romada sokak aralarında tonlarca "Kurdistan Doner" tabelasıyla mekan açmışsınız iğrenç herifler.

Şehirlerdeki en kötü mahallelerde yaşıyor demişsinde, oturduğumuz apartmanları devlet mi yapıp veriyor bize, çalıştığımız işleri sadece devletin yardımıyla mı alıyoruz? hayır üzerine ne kadar kürt tanıdıysam kusura bakmasın ama kaçakcılıkla bir bağı var ve benden çok para kazanıyor, e buna rağmen oralarda yaşıyorsanız bu benim sorunum değil. Pislikten doğan güç diye facebook grubu falan kurun altına 2k kişi gelir her biji yazar o kadar sizin sosyo-kültürel seviyeniz ahah.

kürtlerin bir eli yağda bir eli balda arkadaş, hiçbir problemleri yok, zaten ayrımcılığa ve en insanlık dışı uygulamalara asla maruz kalmıyorlar, sırf zevkine lüx villalarını terkedip dağa çıkıp terör yaratıyorlar, sonra da ölüyorlar, iyi oluyor, hepsini kesmeli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...