Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde polis saldırısı

calimero

Öne çıkan mesajlar

ırkçıların okulda yine ırkçılığı yükseltmek amaçlı faaliyet yapmaları burda mesele, bu faaliyeti düzenleyen aynı faşistler, Kürt öğrencilere, YÖK protestolarına, 8 Mart'ta kadınlara, yemekhane boykotu düzenleyenlere saldırıyorlar

http://kolektifler.net/manset/13985/hacettepe-ayakta-rektore-polise-ve-fasizme-direniyor
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

ırkçıların okulda yine ırkçılığı yükseltmek amaçlı faaliyet yapmaları burda mesele, bu faaliyeti düzenleyen aynı faşistler, Kürt öğrencilere, YÖK protestolarına, 8 Mart'ta kadınlara, yemekhane boykotu düzenleyenlere saldırıyorlar

http://kolektifler.net/manset/13985/hacettepe-ayakta-rektore-polise-ve-fasizme-direniyor

yoo çıkartmıyor?

4 yılım hacettepede geçti şunuda ilk defa duyuyorum, elinde sopalarla azeri öğrencilere saldıran kolektifler, sürekli eylem yapan "gerici" sloganlar atan kolektifler, her seferinde öğrenci yurt kantinin önüne terörik terörik gelip hükümeti devireceğiz yazıp mum yakan kolektifler, gecenin bir yarısı kimin sınavı var kimin uyuması lazım demeden erkek yurdu duvarına film yansıtıp, saz çalarak dinleyen yine kolektifler. rahatsızlıktan başka ne verdiniz ki? şuradaki film izlerken saz çalma olayına dikkat edelim. hadi bunlarıda geçtim, yemekhaneden çatal bıçak çalıp şenlikteki sanatçılara fırlatan kolektifler, yine aynı olayda kız öğrencileri taciz eden, 7 öğrenciyi hastanelik eden yine kolektifler. her gün otobüs duraklarının/atmlerin yanında toplanıp faşistleri püskürttük diyen, insanları rahatsız eden, karşılarına biri geçip uzun bir cümle kurunca salak salak bakan, üstü kapalı tonla küfür edebileceğiniz gelişmemiş insanlar yine kolektifler. hani mümkünse defolun gidin ve insanları rahat bırakın.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse demokratik eylemini gerçekleştirmeden önce gelip sormaz "rahatsız olur musunuz?" diye

kolektif azeri diye kimseye saldırmaz, taciz olayı da senin uydurman bundan bir an şüphe etmem,

çatal bıçak vs hangi protesto olayını nasıl saldırı olarak çarpıttın orasını da bilemeyeceğim, herhangi bir kolektif protestosu senin hayata bakışına uymuyor olabilir tabii, yapacak bir şey yok o konuda

ek: bu arada biz faşist grupların bize saldırmasını beklemiyoruz hiçbir yerde, çalışma yaptıklarını farkettiğimiz an engellemeye uğraşıyoruz, faşistin çalışmasının amacı faşizmi yaymaktır nitekim, önce 18 mart anmaları, kutlu doğum haftası yürüyüşleri, sonra okulda terörist istemiyoruz diye sol gruplara satırla saldırmalar, sol grup kalmazsa da normal öğrenciye baskı ve faşizmi tabandan örgütleme, bu muhabbet türkiyede hep böyle yürür
Sosyal ağlarda paylaş

google'a hacettepede serdar ortaça saldırı yazarsan hani olay 2 metre yanımda gerçekleştiği için senin gibi atıp tutmuyorum bilgisayar başından ahah. kendinizle birlikte diğer öğrencileride rezil ediyorsunuz ona yanıyorum.

ha klasik muhalefet modeli yani?

o çalışma yapıyor bende yapayım yok, onunkini engelleyeyim direk.

bu kadar mı basitsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

ekteki yazıya bakarsan anlarsın, sen bunu basitlik zannedebilirsin yapabileceğim bir şey yok ona,

serdar ortaç kime ne dediği için çatal bıçak fırlatmış(onunkine saldırı denmez tabi, onunki hassasiyet :D ) sonra hacettepeye sekip oynamaya gelmiş bir de ona değinelim istersen?

hassasiyet. tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Biri 18 Mart'ı anmak ister, diğeri gelir onu engellemeye çalışır. Polis gelir döver. Bir taraf diğerine faşist der, diğeri ona ne diyor bilmiyorum. Önceden bu tarz olaylar hep sol görüşlü öğrenciler ile polis çatışması olarak başlar ve biterdi. Şimdi işin içince sağ görüşlü öğrencilerin eylemini basan solcular da eklendi.

Çanakkale Zaferi'ni anmak faşizm ile flört ediyor, ya da öyle deniyor. Onlara karşı çıkan gençler haketmedikleri bir dayak yiyor. Ülkenin tarihi üzerinden ucuz siyaset yapılması ne kadar rahatsızlık verici bir durumsa, en büyük sıkıntıları kendi eylemlerinin şiddetle karşılık görmesi olan tarafın bu hareketi diğer tarafa yapması da bir o kadar düşündürücü. Olayınız ne abi, ne istiyorsunuz? Demek ki sizin de içinizden arada sırada birilerini dövme isteği geliyormuş işte.

edit: Lan bir de benim tarih bilgimde mi bir sorun var, Çanakkale Savaşı düşünüldüğünde aslında emperyalizme karşı da kazanılan bir savaş değil mi? Sizin ülkenizi kurtarmadı mı? Hem ülkeniz kurtulmuş savunulmuş, hem emperyalizme darbe vurulmuş, siz neden sahip çıkmıyorsunuz da meydanı "faşist"lere bırakıyorsunuz? Ya da sahip çıktınız da haberimiz mi olmadı?
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada, aramayıp, bulmayıp, araştırmayıp da hacettepe kolektiflerinden bilgi aldım demeyle olmuyor canıms.

buyur şu videoda olay görüntüleri, atmosfer ve hoplangacın yorumu var.

ha sen diyorsan ki biz buyuz eyvallah, bi zahmet gidin yunanistanda falan kendinize yeni bir hükümet kurun. eğitimsiz, cahil ve provoke edilmiş gençlikten kötü bir şey yok sanırım, üniversitenin ilk yılında elalemin beynini yıkayın, ne derse girin ne bir şey yapın, ama üniversiteyi amacı dışında her şey için kullanın eyvallah ya. dua edin, nasıl yaşaması, nasıl davranması gerektiğini bilen, kendi vasıflarını doğadaki başka canlılardan ayırabilen gençler de var üniversitelerde, yoksa herkes sizin gibi çözmeye çalışsa problemini o kafe ekinleriniz, devrim publarınız içindekilerle birlikte yakılmıştı.

edik:video
Sosyal ağlarda paylaş

@Aket

Çanakkale savaşı kurtuluş savaşının bir parçası değil, osmanlı egemenlerinin halkı aleyhine dahil olduğu 1. emperyalist paylaşım savaşının bir sonucudur

http://www.sendika.org/2013/03/canakkale-savasinin-yazilmayan-tarihi-yaz-oglum-yaz-yigit-olan-kacti-ali-ergin-demirhan/

etkinliği engellemeyle ilgili ise bir kaç mesaj yukarıda yazdıklarımı tekrar edeyim, 18 mart, kutlu doğum haftası(bunun da din etkisinden uzak bir bilimin olması gereken üniversitede yeri yok) diye başlıyorlar, insanlarla tanışıyor, örgütleniyorlar, elbet etki altında bıraktıkları oluyor, kendilerinden emin olduklarında da solculara saldırıyorlar, sol örgütleri sindirmişler/yok etmişler ise bu defa faşist fikirleri tümüyle okula hakim kılma ve kürt alevi öğrencilere saldırı, gericileştirme(türban dayatması kot pantolon giyen kızlara jilet atmalar, öpüşen çifte dayak vs) operasyonları başlıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Biri 18 Mart'ı anmak ister, diğeri gelir onu engellemeye çalışır. Polis gelir döver. Bir taraf diğerine faşist der, diğeri ona ne diyor bilmiyorum. Önceden bu tarz olaylar hep sol görüşlü öğrenciler ile polis çatışması olarak başlar ve biterdi. Şimdi işin içince sağ görüşlü öğrencilerin eylemini basan solcular da eklendi.

Çanakkale Zaferi'ni anmak faşizm ile flört ediyor, ya da öyle deniyor. Onlara karşı çıkan gençler haketmedikleri bir dayak yiyor. Ülkenin tarihi üzerinden ucuz siyaset yapılması ne kadar rahatsızlık verici bir durumsa, en büyük sıkıntıları kendi eylemlerinin şiddetle karşılık görmesi olan tarafın bu hareketi diğer tarafa yapması da bir o kadar düşündürücü. Olayınız ne abi, ne istiyorsunuz? Demek ki sizin de içinizden arada sırada birilerini dövme isteği geliyormuş işte.

edit: Lan bir de benim tarih bilgimde mi bir sorun var, Çanakkale Savaşı düşünüldüğünde aslında emperyalizme karşı da kazanılan bir savaş değil mi? Sizin ülkenizi kurtarmadı mı? Hem ülkeniz kurtulmuş savunulmuş, hem emperyalizme darbe vurulmuş, siz neden sahip çıkmıyorsunuz da meydanı "faşist"lere bırakıyorsunuz? Ya da sahip çıktınız da haberimiz mi olmadı?

Yok abi önce bırakıyorlar, sonra saldırıyorlar. Hem bir şey yapmayıp hem karşı tarafın yapmasını engelliyorlar ama başka bir vasıfları yok.

En son ankara ünide bir olaya tanık oldum iki tarafta birbirine faşist diye diye taş atıyordu ashudas güldüm baya biber gazını yiyene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

lectre o olayı biliyorum, videoyu izlemeyeceğim bir yorum mu var olay sadece anlatılmış mı koyduğun videoda bilemiyorum ancak, bir Kürt sanatçı anadilinde şarkı söylemek istediğini söylüyor(en doğal hakkı) ve serdar ortaç çıkıp çatal bıçak fırlatıyor, bunun adı faşizmdir, özgürlükleri ve demokratik hakları kısıtlayıcı/kısıtlama uğraşında faaliyettir/saldırıdır
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

@Aket

Çanakkale savaşı kurtuluş savaşının bir parçası değil, osmanlı egemenlerinin halkı aleyhine dahil olduğu 1. emperyalist paylaşım savaşının bir sonucudur

http://www.sendika.org/2013/03/canakkale-savasinin-yazilmayan-tarihi-yaz-oglum-yaz-yigit-olan-kacti-ali-ergin-demirhan/

etkinliği engellemeyle ilgili ise bir kaç mesaj yukarıda yazdıklarımı tekrar edeyim, 18 mart, kutlu doğum haftası(bunun da din etkisinden uzak bir bilimin olması gereken üniversitede yeri yok) diye başlıyorlar, insanlarla tanışıyor, örgütleniyorlar, elbet etki altında bıraktıkları oluyor, kendilerinden emin olduklarında da solculara saldırıyorlar, sol örgütleri sindirmişler/yok etmişler ise bu defa faşist fikirleri tümüyle okula hakim kılma ve kürt alevi öğrencilere saldırı, gericileştirme(türban dayatması kot pantolon giyen kızlara jilet atmalar, öpüşen çifte dayak vs) operasyonları başlıyor

Şundan sonrasını notepade yazabilirsin, teşekkür ederiz.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

lectre o olayı biliyorum, videoyu izlemeyeceğim bir yorum mu var olay sadece anlatılmış mı koyduğun videoda bilemiyorum ancak, bir Kürt sanatçı anadilinde şarkı söylemek istediğini söylüyor(en doğal hakkı) ve serdar ortaç çıkıp çatal bıçak fırlatıyor, bunun adı faşizmdir, özgürlükleri ve demokratik hakları kısıtlayıcı/kısıtlama uğraşında faaliyettir/saldırıdır

çatal bıçak fırlatmıyor, ayrıca sonrasında 10. yıl marşını okuduğu içinde dahi özür diliyor yeto.

bu arada anlamadığım ve sana sormak istediğim bir nokta var, anasını satayım siz türkiyenin sağını solunu haritalarda, söylemlerde ve toplantılarda kürdistan diye böldükten sonra, bu ne yüzsüzlüktür ki bize bıraktığınız(teşekkür ederiz çok) bölgede herhangi bir haktan, hoşgörüden ve eşitlikten bahsedebiliyorsunuz?

yatıyorum şimdi, umarım uyandığımda bir kaçınız kalp krizi vs geçirmiş olur asdaf
Sosyal ağlarda paylaş

O degil de, su ismi lazim degil teror orgutu sempatizanlarindan baska kimse bilmiyor bu bizim tarihi sanirim. Ne zaman nerede denk gelsek, "O TARIH SIZIN BILDIGINIZ GIBI DEGIL BAK BEN ANLATAYIM DOGRUSUNU"ya donuyor olay, sonrasi malum, surda boyle katledildik burda boyle oldurulduk. E "neden coluk cocuk katlettiniz?"in cevabi da "ama bak katledildik"e geliyor.

meh
Sosyal ağlarda paylaş

kürdistanı ülkenin solu yaratmadı, kürdistan zaten vardı ve hala var, bu ülkede de Kürtler hiç durmadan ezildiler, saldırı altında kaldılar, bugün bile şehirlerde en kötü mahallelerde yaşıyorlar, sağ gruplar ve devlet tarafından aktif ayrımcılığa ve saldırıya uğruyorlar, nitekim kapitalist ülkede halkı bölmek için bir tarafa milliyetçiliği basıp diğerini ezmek ve böylece toplumu bölmek gerek, biz toplumu yeniden kardeşleştirmek için uğraşıyoruz, mevcut durumda neredeyse bir iç savaş ortamı var zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Çanakkale savaşını Kurtuluş Savaşının bir parçası olarak gördüğümü daha önce ya da bir önceki emsajımda belirtmedim, böyle bir düşüncem de olmadı. Ne yazık ki linklediğin yazıyı çok benimsemiş ve oradaki şeyleri tekrarlamaya başlamışsın. Lütfedip okudum, yıllardır bu forumun tarih bölümünde yazılmamış hiç birşey yok orada. Genel olarak da ilkokul tarih kitaplarının Çanakkale'yi Kurtuluş savaşının bir parçası olarak gördüğünü sanan, nereden geldiği belirsiz bir tutum içinde. En azından benim zamanımda bana öyle öğretilmedi, şimdi değiştiyse bilemem.

edit: Lan bak şimdi farkettim, ülke tam devrim öncesi İran kıvamına gelmiş. Dinciler Çanakkale'yi Atatürk'e alternatif bir olay olarak yıllardır sunuyordu zaten. Pek aydınlanmış solcularımız da onların bu tutumuna çanak tutuyor. Olm bu adamlar istediklerini yapınca önce sizi kesecek dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

kürdistanı ülkenin solu yaratmadı, kürdistan zaten vardı ve hala var, bu ülkede de Kürtler hiç durmadan ezildiler, saldırı altında kaldılar, bugün bile şehirlerde en kötü mahallelerde yaşıyorlar, sağ gruplar ve devlet tarafından aktif ayrımcılığa ve saldırıya uğruyorlar, nitekim kapitalist ülkede halkı bölmek için bir tarafa milliyetçiliği basıp diğerini ezmek ve böylece toplumu bölmek gerek, biz toplumu yeniden kardeşleştirmek için uğraşıyoruz, mevcut durumda neredeyse bir iç savaş ortamı var zaten

Lan ne ezilmesi ne saldırısından bahsediyorsun sen?

Dağlara çıkan, bölücü terör gruplarına katılan, yüzlerce masum kamu çalışanını öldüren/yaralayan, cahil halkı provoke edip kendi amaçları için kalkan olarak kullanan, yine o halkın evlerinden çocuklarını dağa kaçıran, esrar/eroin ticareti yapan, her türlü kaçakcılık yapan, zamanındaki köy baskınlarıyla binlerce türkün hayatına son veren, sözde gelen yöneticisi dahin çıkın türkiyeden demesine rağmen, adeta bir sülük gibi burada kalan ben miyim? biz miyiz? ne kürdistanından bahsediyorsun sen? evet kuruldu kuzey ırakta gitsenize madem? neden buradasınız? kürdistan zaten vardı demek nasıl bir söylem? Bu kadar mı gerizekalısınız? ulan ülke içinde rahat yok, italyada dahi romada sokak aralarında tonlarca "Kurdistan Doner" tabelasıyla mekan açmışsınız iğrenç herifler.

Şehirlerdeki en kötü mahallelerde yaşıyor demişsinde, oturduğumuz apartmanları devlet mi yapıp veriyor bize, çalıştığımız işleri sadece devletin yardımıyla mı alıyoruz? hayır üzerine ne kadar kürt tanıdıysam kusura bakmasın ama kaçakcılıkla bir bağı var ve benden çok para kazanıyor, e buna rağmen oralarda yaşıyorsanız bu benim sorunum değil. Pislikten doğan güç diye facebook grubu falan kurun altına 2k kişi gelir her biji yazar o kadar sizin sosyo-kültürel seviyeniz ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aket
napayım sana mutlu ol diye tez mi yazayım ayrıca çanakkaleyle ilgili? kendisinin olmayan savaşta ölen 60 bin insan, çanakkale budur, serdar ortaç da ahmet kayaya çatal bıçak fırlatmıştır

insanlar en basit gerçeklere lafla sözle ikna edilebilseydi eylemlere gerek kalmazdı zaten

@Lectre
söylediklerinin çoğu yanlış, alakasız, ama her silahlı hareket terörle dirsek temasına girer, hayatın gerçeği bu. bugün bir iç savaşta on binlerce can yok olduysa bunun sebebi ulus devlet ve kürtlerin aralıksız ezilişi/2. sınıf insan haline getirilişidir ve bu olgu pkk'den çok önce cumhuriyetin kuruluş yıllarından bu yana gelmiş bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...