Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galaxy s3 ekran kırıldı

Privhunter

Öne çıkan mesajlar

Klasik ekran kırılma hikayesi mermere düştü kırıldı herneyse. Başarı'ya götürdüm adamlar 4 saatte yaptı telefonu aldım şarjı yoktu kontrol edemedim eve gidip şarja taktığımda açtım telefonu, notificationlarım geldi ama ekrandan görüntü yoktu.
Sonraki gün gittim teknisen geldi ben kontrol ettim çalışıyordu ama cihazınız rootlu olduğu için ekranı yakmış dedi.
Böyle bir şey birşey ilk defa duyuyorum cidden root un ekranıyakma olasılığı var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Privhunter said:

Klasik ekran kırılma hikayesi mermere düştü kırıldı herneyse. Başarı'ya götürdüm adamlar 4 saatte yaptı telefonu aldım şarjı yoktu kontrol edemedim eve gidip şarja taktığımda açtım telefonu, notificationlarım geldi ama ekrandan görüntü yoktu.
Sonraki gün gittim teknisen geldi ben kontrol ettim çalışıyordu ama cihazınız rootlu olduğu için ekranı yakmış dedi.
Böyle bir şey birşey ilk defa duyuyorum cidden root un ekranıyakma olasılığı var mı?

Hayır yok.
Sosyal ağlarda paylaş

rootun ekrani yakması :)

deadwoll said:

Root'un neleri etkilediğini bilmiyorum ama mümkün (fazla voltaj verir vs.)

Yani Custom ROM'larda kernel genelde oynanmiş oluyor da, Adamın kullandığı rom'u bi sürü kişi kullanıyordur. LCD panel'i o kernel'in yakabilmesi cok zor bişi. Kaldıki adamlar sifirdan kernel falan da yazmıyor. OC ediyorlar.

Bariz bi şekilde LCD panel montajindan kaynaklı bi durum. Hakkını ara bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Garantiye vermeden önce stock rom'a geri dönmeniz rootladığınız gerçeğini değiştirmiyor malesef.

download mode ekranının alttaki gibi olması gerekiyor

şöyle olursa

servis garanti dışı bırakma hakkına sahip, tüm olay teknisyen insiyatifinde bitiyo.

Bide arkadaşın cihaza taktıkları ekran fabrikasyon hatalıymış bana göre, yoksa değiştirmezlerdi ekranı.

Sosyal ağlarda paylaş

Rootlu cihazı başarıya götürme sebebin herhalde parasını vericem bari yerinde yapılsın mantığımı?

Benimde Marble Blue S3'ün iç ekranı çatlamıştı. Ön paneli aldık (dokunmatik + amoled ekran + yan çerçeveleri) 220$ tuttu. Arkadaşa birde 20 lira montaj parası verdim, yaptı. Çocuğun işçiliğide iyidi, telefoncuya götürdüğümde onlar bile anlamadı tamir gördüğünü.

Başarıya götürseydim büyük ihtimal 700 lira derlerdi.

Buff 2.5D GALAXY S3 I9300 Ekran Koruyucu - 90 TL
Şöyle bir ekran koruyucu gördüm ama bu kadar para verince ekranı ciddi ciddi koruyor mu bu çözemedim. Benim 5 TL'lik ekran koruyucudan farkı ne?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...