Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Htc One mı Xperia Z mi

Somon

Öne çıkan mesajlar

yaklaşık 5 yıldır kullandıgım blackberry telefonu artık kullanamamya başladım, tuşları vs basmıyor yeni telefon almanın vakti geldi yani.

biraz araştırdım dün s4 tanıtımını fln izledim de s4'den ümidi kestim.

2 telefon arasında kaldım HTC ONE M7 ve XPERIA Z

bir kaç linkte donanım karşılaştırmalarına baktım, ancak tam bir karara varamadım siz hangisi dersiniz

http://www.pcworld.idg.com.au/article/455354/htc_one_vs_sony_xperia_z_head-to-head/

http://blog.tamindir.com/sony-xperia-z-ile-htc-one-karsilastirmasi_2623/

http://www.youtube.com/watch?v=19w48cE25no
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf kasası için bile One tercih sebebi. Sensation'u defalarca düşürdüm, hiç sıkıntı çekmedim. Samsung da kullandım bir süre, xperia serisini de inceleme fırsatım oldu işyerinden arkadaşlarla ama HTC'nin verdiği o güvenilirlik hissini hiçbir şekilde plastiğe tercih etmem.

Ki bu yeni one yargıladı özellik açısından. Hiç düşünme. One al.
Sosyal ağlarda paylaş

Aradaki farkları yazayım. Hangisini alırsan al ikisi de güzel telefonlar..

HTC One:

- 137.4 x 68.2 x 9.3 mm
- 143 g
- 1080 x 1920 pixels, 4.7 inches (~469 ppi pixel density)
- Corning Gorilla Glass 2
- SD kart slotu yok 32 ve 64 gb'lik iki modeli var.
- Beats audio ile yüksek ve kaliteli ses çıkışı
- 4 ultrapixel kamera (aslında 8mp ile eşdeğer ancak daha kaliteli), karanlık çekimlerde daha iyi performans, 1080p 30fps video çekimi
- Snapdragon 600 işlemci çipseti

Xperia Z:

139 x 71 x 7.9 mm
146 g
1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su altında dayanıklılık
5" 441 ppi
Bravia Engine 2
sd kart slotu var ve 16gb dahili hafıza
13mp kamera, 1080p 30fps video çekimi
s4 pro işlemci çipsetine sahip

Aralarındaki farklar bunlar.. Farkları eleştirecek olursak eğer

One biraz daha kalın
One daha güçlü bir işlemciye sahip
One'ın ekran kalitesi daha iyi
Z daha ince bir tasarıma sahip
Toza, suya ve darbeye dayanıklı kasaya sahip
Z'nin 5" ekranı var One'ın ise 4.7"
Z'de suya dayanıklılık açısından her giriş özel kapaklarla kapalı yani takıp, çıkarması uğraştırabilir.. (Kulaklık, şarj gibi çıkışlar için)

İkisi de aynı gpu'ya ve aynı pile sahipler.. Kararını tasarıma ve bu aradaki farklara göre verebilirsin. Eğer orta sınıf bir kullanıcıysan iki telefon arasında öyle aman aman bir fark sezmessin. Hangisini beğeniyorsan onu al derim. Bravia Engine'i ise ben beğenmiyorum zaten karşılaştırmalı videoları var izleyip ekran kalitesine kendin yorum yaparsın. Ben One almanı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

HTC hakkında düşündüklerimi söyleyeyim.

- Yazılım desteği bir sonraki iyi cihazları çıkana kadar olacak. Sonrasında XDA'de customlara koşacaksın.
- HTC'nin hardware'leri problemli olabiliyor. (Sensation'da yaşadığım sıkıntıları baz alarak bu yorumu yapıyorum. manufacturing defect çok sık rastlanabiliyor. Tabi bunu yine sensation için söylüyorum)
- Sense based ROM'u Android'i çok çok ileriye götürüyor.
- Malzeme kalitesi diğer hepsinden daha iyi gibi.
- Bootloader kilitli geliyor. HTCDev.com'dan unlock ettiğinde bile tam anlamıyla bir unlocking söz konusu olmuyor. CyanogenMod gibi dağıtımları tam istediğin gibi kullanamayabilirsin. (Yine sensation'ı baz alıyorum)

Tabi One'da bunlar olur mu bilemem. Yapılacak en iyi şey cihaz çıktıktan sonra XDA'da cihazın forumlarındaki problem threadlerine bakmak.

Bu arada videodaki cihaz ya Butterfly ya da final release olmayan bi m7. Sense 4+ gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xperia zde 2 sorun var
1)s4 pro kullanmaları full hd çözunurlukte oyun oynarken sorun cıkarıyor, ha belki ilerde gpuyu biraz overclock ederler oyunları optime ederler düzelir ama uzun ömürlü olur mu bilinmez
htc one snapdragon 600 kullanıyor, base olarak aynı olsa da, işlemci ve gpu tarafında iyileştirmeler var ve buda daha iyi performans sağlıyor.
2)ekranları farklı farklı üreticilere yaptırıyor ve sharp üretimi ekranlar harici, diğerlerinde bariz sorun var. siyahi gri gibi gösterme vs yani alıcaksan sharp bulman gerekiyor

htc one'ın tek sevmediğim tarafı şimdilik, 4.7 ekranı. altta, üstte ve kenarlrda çok bosluk var oraya 5" ekran sığardı neredeyse, o boşlukları kapatsalar çok daha şık dururmuş telefon
Sosyal ağlarda paylaş

hmm baktım note2: 3100 vs one: 2300

ben galaxy s2'mden bıkmış durumdayım, öğlen 5 gibi falan bitiyor pili iş yerinde doldurmazsam eğer... olacak iş değil yani

sabah 7'den akşam 12'ye kadar ağır kullanımda gitsin istiyorum, çok şey mi istiyorum. One bunu sağlasa keşke... niye note gibin hayvansal pil koymuyor herkes telefona ya? varsın 2 mm daha kalın olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...