Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dikmen Vadisi halkı yıkımlara karşı direniyor vol 123141.

calimero

Öne çıkan mesajlar

di said:

calimero said:

di said:

12 CAL POMPALI AV TÜFEĞİ

Çapı : 12 kalibre
Tesirli Menzil : 30 m
Ağırlığı : 3000 g
Ateşleme Türü : Tek Atış

kaynak: http://www.jandarma.tsk.tr/silahlar/silahlaric.htm

bir ara gel de elinde ingiliz pokemon varsa değişelim "di"..

Senden guzeli yok maalesef.

O bilgi baya baya yanlis zira senelerce avlandim ayni kalibre kirmalarla. Bir ara firsatiniz olursa deneyin, 50 metreden ne yapiyor meyveye falan gorun bi. Baya baya adam yaralarsiniz, ustelik sacma falan kullaniyorsaniz ayni anda birden fazla kisiyi yaralarsiniz.

dediğim gibi uzman değilim.

aynı bilgiler var

http://tr.wikipedia.org/wiki/Av_t%C3%BCfe%C4%9Fi

http://uzmansilahci.blogcu.com/av-tufegi-ozellikleri/7009333

muhtemelen aynı kişi yazmış.

da arkadaşlar burada konu silah menzili, yaralı olup olmaması ya da mülkiyet fln değil yahu (tamam mülkiyet önemli bir noktasını oluşturabilir tartışan yine tartışsın da 10 yıllardır tartışıldı yani bu)

Adamlar sopalarla, pompalılarla evleri boşaltmaya gelmişler. silah karşıtlığııı diye ölen biten insanlardan bir tanesi de teksas mı la bura dememiş. el insaf yahu, isterseniz bir alt acc açayım da bu tarz başlıkları o acc'la açayım. cidden şu kadar bariz bir konuda bile laf olsun diye muhalefet oluyoruz ya çok ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

calimero said:

@ahmedinejad

abi konu dağılmasın diyorum ancak pompalı uzmanı olmasam da 30 metre pompalı menzili için uzun bir mesafe. yani sınır fln denebilir, haberi yapanlar da metreyle ölçmemişler. adam silahı atıyor, yaralı olmuyorsa heralde menzildendir diye bir fikir yürüttüm sadece..

Icinde sacma varsa barut oranina gore etkisi 80-120 metre, kursun varsa yine barut oranina gore sacmaya oranla daha fazla.

Bu etkili oldugu mesafe, ne kadar uzaga gider dersen daha fazla derim.

Hani inanan falan olur su 30 metre olayina, bir gun birine denk gelirse pokemon izleyip asagi atlayan cocuk olayina donmesin.

edit : Kalibre de onemli tabi. Degerler 12mm icin yaklasik degerler diyelim.

adam IT gorunumlu avci cikti iyi mi.
Sosyal ağlarda paylaş

neoliberal politikalar yüzünden köyünde aç kalıp büyükşehirlere göç etmiş, gecekondulara mahkum olmuş, hakkı olan pek çok temel hizmetten mahrum kalmış, sırtından gecekonduların yükseldiği milyonlarca insana "buralar değerlendi artık evini yıkıyorum defol başka yere gecekondu kur" demek, barınma hakkını hiçe saymak o kadar kolay değil,20 milyon insanı etkileyecek böyle rezil bir projeyi hayata geçirmek 6 milyon konutu inşaat sektörü kar etmeye devam etsin diye yıllara bölerek halkın başına yıkmak o kadar kolay değil, evet halkın barınma hakkı vardır ve o halk başını eğmeyip hakkına sahip çıkacak, polisin saldırılarına, polis gözetimindeki mafyaların, inşaat şirketlerinin saldırılarına direnerek sahip çıkacak haklarına, üstelik burjuva hukukunun kendilerini insan sayıp haklı veya haksız sayıp saymadığını düşünmeden yapacaklar bunu
Sosyal ağlarda paylaş

kardeş modern toplum roma baz alınarak inşaa edildi zaten. taa 2000 yıl önce demek çok mantıklı değil o yüzden.

yasaları da bu kadar kutsal görmen saçma, adaletin gözü kör falan değil. anca bi paladin order falan adaleti sağlayabilir bu ülkede artık.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Burjuva hukukuyla ne ilgisi var? Bu mulkiyet durumu Roma'dan beri ayni diyorum. Ayni sey 2000 yil once de yasaniyordu benzer sekillerde.

evet 2000 yıl öncesinin köleci toplumunda da bunlar yaşanıyordu bazı şekillerde, yanlıştı ve sonuçları oluyordu , bugün de bazı şekillerde yaşanıyor ve sonuçları olacak, halk barınma hakkına sahip çıkıyor çıkacak
Sosyal ağlarda paylaş

tapulu iseler; vaktinde devlet hazinesi üzerine kanunsuzca oturmuş, oy uğruna birisi hepimizin hakkı olan hazine toprağını peşkeş çekmesiyle mal sahibi olmuşlardır. zerre üzülmüyorum o yüzden GÖCÖKONDOYA MAHKUM OLDULAR diye. bu durumda kamulaştırma yapılmıştır. büyük ihtimalle parayı az bulmuşlardır vs. başka ihtimal gelmiyor aklıma.

ama kamulaştırma yapılabilmesi için kamu yararı gerekir ve o gecekonduların yerine yine konut yapacaklar diye biliyorum, (gerçi imar planında park olan kısma düşüyorsa işler değişir) yani kamu yararı yok kabul edilir. o zaman büyük ihtimalle bu insanlar tapusuz. o zaman hadi naş git dağına köyüne.

diyelim kamulaştırıldı. paraları ödenmiştir.

her halukarda bu insanlar haksız ve orayı işgal ederek yaptıkları barbarlıktan başka birşey değil. o yüzden hemen halk malk diye olayı dramatikleştirmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

roma ne abi, roma'dan önce millet toprak için savaşmıyor muydu? sittin senedir birileri biryerleri kendi malı görmüş işte.

dağın başında istimlak ettiği eski gecekondu arazisi için gelip 100 yıldır ailemde olan arsada apaçilere pay veren devletin olduğu ülkede adamlar mülkiyet hakkından bahsediyor.

aralarından sadece bir tanesi delikanlı çıktı. bizim arsa o kadar para zaten etmiyordu, eşdeğer bir yer al bana anlaşalım dedi.

gecekonducuların tek derdi başını sokacak yer sananlar tekrar ama tekrar ama tekrar düşünmeli. al sana güzel bir hukuk=/=adalet durumu. kendi malımı parasını verip bir daha satın alıyorum. işin daha da ilginci eşşek gibi tesis var lan orada, kendi iş yerimde kiracı oluyordum ya lan az kalsın. herifler dava açıyor bizim toprağın üstünde para kazanıyor bunlar diye, kira istiyorlar.

anlatsanıza paylaşımcı kardeşler nasıl işler bu işler? yoksa o arsa hiç benim değil miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

İyi de huun adamların sucu nedir? O adamlara o hakkı veren yoneticinin sucu. Gerge'nin az önceki mantığına göre sen haksizsin iste. Kitapta ne yazıyorsa o demek ki bu acıdan bakarsak.

O elemanlara degil o elemanları o hale getirenlere kızmak lazım.

ben ağlamıyorum ya da elime taş sopa almıyorum. paşa paşa ödedik kardeş paraları.

aynen senin dediğin gibi kitapta ne yazıyorsa o. devlet gizli vergi saldı bize, ödedik. onurlu fakir kahpe zengine karşı muhabbetlerine gerek yok yani.

devlet işini gördü, birileri beleşe konduğu arazi üzerinden para kazandı, ben de hesabı ödedim. gene gelsin hesap gene öderim. aradaki farkı anladığına inanıyorum, teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi mülkiyet hakkı ile duruma girilmiş, Roma Hukuku denmiş vs. Bizim de kıt kanaat aldığımız üç arazimiz vardı, bir arazi sit alanı ilan edildi, diğerinin üzerinden yol geçti, öbürüne de kamulaştırma davası açıldı. Davalar uzadıkça uzuyor, devletin arazilere verdiği karşılık ise komik, komikten öte rakamlarla kalıyor. Roma'da astığı astık, kestiği kestik imparator bile arazinin üç katı değerine satın alıyor, gasp etmiyor ve siz Türkiye Cumhuriyetinde hak ve hukuktan bahsediyorsunuz.

Bunun şahıslarla, şirketlerle vs. aslında ilgisi yok sıkıntı Devleti yönetenlerin adalet anlayışı, rant vs. Arazi kamulaştırıldıktan sonra Şirketlere peşkeş çekilecek konumu çok iyi ve ucuza kapatmanın derdindeler. Depremde sizin arazi sular altında kaldı dediler, bilirkişi inceledi yok öyle bir şey dedi, ileri bir tarihe devredildi, neyse sonra davayı kazandık, temyize gitti, şimdi tekrar başladı adeta komedi, ne benim ne ailemin üç dört davaya gidebilecek ne zamanı var, ne takati var. Sit alanı ilan edilen arazinin çevresine milletvekilleri, emekli paşalar geldi yazlık konutlarını dikti, sonra başka ev yapılmasın diye sit alanı ilan edildi.

Aynı olay oturduğumuz evin çevresinde de oldu, keçi otlattığım, rahmetli dedemle rahatça ekim/dikim yaptığımız kuş uçmaz kervan geçmez arazilere deli gibi yazlık siteler dikildi, kodomonlar geldi oturdu, hop sit alanı ilan edildi, günübirlik gelen insanlara sahili kapattılar,birde site bekçisi ve sınır koydular sitenin içerisinde kaldığımız için ve siteden ayrı olduğumuz için aidata mecbur kaldık, yetmedi bizden daha fazla aidat almaya başladılar. Daha da bir yığın sıkıntı.

Huun'da mesela ayrı bir olaydan bahsetmiş, büyük ihtimal oy uğruna arazisine resmen el konulmuş ancak bu durumda gecekondu'da oturan vatandaşları suçlamak yersiz, bu devletin kendi yaptığı adaletsizlik. Mülkiyet hakkını tartışmayı geçtim, Türkiye'de mülkiyet kavramı adeta Feodal kafa ile idare ediliyor. Güçlü olan nüfuzlu olan insanlar için durum rahatken üç kuruş parası ile yatırım yapan vatandaşın içi oyuluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ahmedinejad said:

İyi de huun adamların sucu nedir? O adamlara o hakkı veren yoneticinin sucu. Gerge'nin az önceki mantığına göre sen haksizsin iste. Kitapta ne yazıyorsa o demek ki bu acıdan bakarsak.

O elemanlara degil o elemanları o hale getirenlere kızmak lazım.

ben ağlamıyorum ya da elime taş sopa almıyorum. paşa paşa ödedik kardeş paraları.

aynen senin dediğin gibi kitapta ne yazıyorsa o. devlet gizli vergi saldı bize, ödedik. onurlu fakir kahpe zengine karşı muhabbetlerine gerek yok yani.

devlet işini gördü, birileri beleşe konduğu arazi üzerinden para kazandı, ben de hesabı ödedim. gene gelsin hesap gene öderim. aradaki farkı anladığına inanıyorum, teşekkürler.

Sen ödemeyi tercih ediyor olabilirsin ama bir yanlış varsa itiraz edilir düzeltilir. Mevzuatta sıkıntı varsa mevzuat düzeltilir. Kur'an ayeti degil sonuçta yine insanlar yazıyor ve uyguluyor bu kuralları.

Gecekondu sahiplerine kızmanın manası yok. Adamlar geldi gecekondudan kentler kurdular kendilerine. İktidarlar ağzını açıp bir sey demedi. Sigortasiz yok parasına ucuz işçi olup köpek gibi çalıştılar insanları zengin ettiler kimsenin giki çıkmadı. Secim zamanı oturdukları evlere tapu verildi yol su elektrik götürüldü. Belediye yapıldı oralar. Kimse bir sey demedi.

Sonra adamların oturduğu araziler sehrin icinde kalınca, "sizin eviniz boktan siz de boktansiniz size dag basından ev veriyoruz burayı da yeni çıkardığımız Toki yasasına göre sizden alıyoruz. " dediler.

Buradaki asıl suçlu kim sen söyle?
Sosyal ağlarda paylaş

Reflective said:

yanlış anlıyorum heralde. burda dağdan gelip bağdakinin arazisine gecekondu diken adam mazur mu görülüyor?

bağdakinin arazisi değil, devletin bomboş arazisi, şehrin çok dışında. ve devlet bunu engellemek için hiç bir şey yapmamış, üstüne oralara hizmet götürüp teşvik etmiş. neyi mazur görmeyeceğiz pardon?

adamlara sağlıklı konut imkanı sunuldu da adamlar mı istedi dağın başına ev yapmayı 80-90 arası.
Sosyal ağlarda paylaş

hizmet götürmesi saçma olabilir ama bu yapılanı doğru kılmaz. şöyle düşün dağda bayırda pkk kampları ve sığındıkları mağaralar var. adamlarda bu yerlerin onların olduğunu iddia ediyor. bu konuda sence haklılar mı?
adamlar resmen devletin toprağını işgal etmiş. başka açıklaması yok.
devletin konut imkanı sağlama diye bir sorumluluğu olduğunuda bilmiyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bağdakinin arazisi değil, devletin bomboş arazisi, şehrin çok dışında. ve devlet bunu engellemek için hiç bir şey yapmamış, üstüne oralara hizmet götürüp teşvik etmiş. neyi mazur görmeyeceğiz pardon?

adamlara sağlıklı konut imkanı sunuldu da adamlar mı istedi dağın başına ev yapmayı 80-90 arası.

abi? şunu savunuyor musun?

engellemek zorunda mı devlet? insanlar "bu arazi devletin" diye düşünemiyor mu?

tuhaf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...